Volejbola izlases cēlāja Elvita Dolotova nākamsezon spēlēs Brno klubā Čehijā

Dolotova uz vienu sezonu vienojusies par spēlēšanu Čehijas spēcīgākās līgas klubā Brno “Kralove Pole”.

24/07/2020

Latvijas izlases kapteine kopš 2017. gada šogad pabeidza studijas Latvijas Universitātē un tāpēc varēja domāt arī par spēlēšanu kādā ārzemju klubā.

“Pirmkārt, bija svarīgi pabeigt mācības, jo nez vai līdz 40 gadiem spēlēšu volejbolu, un maijā ar to tiku galā,” par ceļu līdz Čehijas līgumam stāsta spēlētāja. “Terēze Hrapāne iedeva sava aģenta kontaktus, parakstīju līgumu, un aģents aprīļa beigās, maija sākumā sāka meklēt man klubu ārvalstīs. Apstājāmies pie Čehijas varianta.” Bija vēl vairāki piedāvājumi, tomēr pēc sarunām ar aģentu volejboliste nolēma nākamo sezonu saukties par Brno kluba cēlāju.

Dolotova ir ļoti apmierināta ar pārcelšanos uz Brno. “Dzīvošu blakus sporta zālei, tur ir labs treneris un spēcīgas viesspēlētājas – Slovākijas izlases diagonālā spēlētāja (Karina Šunderlikova) un “pusīte” no ASV (Kasidija Bērda). Sastāvs ir labs, un visas uzbrucējas ir garākas par 1,80 metriem. Ekstralīgā spēļu kvalitāte ir laba, jo arī vietējās volejbolistes spēlē atzīstami. Un arī aģents teica, ka sezona Čehijā var būt tramplīns turpmākajai karjerai.” Papildu arguments par labu Čehijai bija arī draugu pozitīvie atzinumi un skaistā pilsēta.

Brno klubs sāks pirmssezonas treniņnometni 27. jūlijā un treniņu grafiku jau ir atsūtījis, bet Latvijas spēlētāja pagaidām ir aizņemta Latvijas izlasē un klubam plāno pievienoties līdz 10. augustam – pēc draudzības spēlēm ar Igauniju.

Daugavpiliete labprāt gribētu spēlēt ārvalstīs ne tikai šo sezonu vien. Pagaidām viņa cer, ka viņai iepatiksies Čehijas līgā, ka izdosies sevi apliecināt tajā un ka varbūt tas būs tramplīns viņas volejbolistes karjerā.

Iepriekšējā sezonā pamatturnīrā “Kralove Pole” ar deviņām uzvarām 27 spēlēs ieņēma astoto vietu desmit komandu konkurencē. Šogad komanda mērķē augstāk – vismaz uz labāko sešinieku. Starp citu, pirmo vietu pamatturnīrā ieņēma cita Brno komanda “Šelmy”, tā kā derbijs garantēts.