Latvijas izlases kapteinis Švāns atgriežas Igaunijā, Caica klubs turpinās pastāvēt

Latvijas volejbolists Toms Švāns pievienojies Igaunijas klubam „Parnu”, kurā iepriekš aizvadīja trīs gadus. Savukārt Arta Caica šosezon pārstāvētā Igaunijas komanda „Saarema” paziņojusi, ka par spīti sarežģītajai situācijai un kluba prezidenta aiziešanai turpinās spēlēt arī nākamajā sezonā.

08/07/2020

26 gadus vecais Toms Švāns iepriekšējo sezonu aizvadīja Francijas pēc spēka otrajā līgā, pārstāvot „Saint-Nazaire” vienību. Pirms tam leģionāra gaitās viņš bija arī „Parnu” vienībā, bet Latvijā iepriekš spēlēja Daugavpils vienībā.

„Nākšu komandā ar savu pieredzi, un esmu gatavs rādīt piemēru jaunākajiem spēlētājiem treniņos,” kluba paziņojumā citēts Švāns. „Man patīk Pērnavā. Ceru, ka cīnīsimies par medaļām.”

„Parnu” vienību vada Latvijas volejbola izlases galvenais treneris Avo Kēls, komandu iepriekšējā sezonā pārstāvēja arī cits Latvijas volejbolists Kristaps Platačs. Aizvadītajā sezonā līdz medaļām komanda neaizsniedzās, apstājoties ceturtdaļfinālā.

Lielas problēmas starpsezonā tikmēr bija citam Igaunijas klubam „Saaremaa”, kas tiek vainots koronavīrusa inficēšanās gadījumu izraisīšanā marta sākumā, savā laukumā aizvadot divas spēles ar Itālijas komandu Milānas „Powetvolley”. Pēc šo spēļu norises Sāmsalā tika konstatēti vairāki simti Covid-19 saslimšanu, un, uzņemoties atbildību par atļauju aizvadīt spēles un pārējiem pieņemtajiem lēmumiem, no amata atkāpās vietējās domes mērs Madis Kallass.

„Saaremaa” volejbola klubs šodien paziņoja, ka pastāvēja šaubas par komandas turpmāku pastāvēšanu. No kluba prezidenta amata atkāpies Toivo Alts, kurš gan paliks komandas tuvumā, bet viņa pozīciju ieņems viņa radinieks Ivars Alts. Tiek vēstīts, ka jaunais komandas prezidents parūpējies par finansiālajām garantijām startam nākamajā sezonā.

„Saaremaa” treneru kolektīvs un spēlētāju sastāvs tikšot paziņots tuvākajā laikā. Šī komanda iepriekšējā sezonā spēja aizcīnīties līdz CEV Izaicinājuma kausa ceturtdaļfinālam, kurā aizvadīja iepriekš pieminētās spēles pret Milānas komandu.

Raksta avots: Sportacentrs.com