Vīriešu un sieviešu volejbola izlases uzzinājušas spēļu kalendāru EČ kvalifikācijas cīņām

Eiropas Volejbola konfederācija (CEV) paziņojusi provizoriskos 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru kalendārus kā vīriešu tā sieviešu izlasēm. Latvijas vīriešu un sieviešu izlases spēles aizvadīs augusta beigās un septembra sākumā.

01/07/2020

Sākotnēji bija plānots, ka komandas par vietām finālturnīros cīnīsies pēc sistēmas “mājas - viesi”, taču nu CEV pieņēmusi lēmumu sacensības organizēt sabraukumos. Latvijas Volejbola federācija pieteicās organizēt sabraukumus gan sieviešu turnīram, gan vīriešu kvalifikācijas trunīram, tomēr veiksme mūsu pusē bija tikai vienā no gadījumiem – sieviešu valstsvienībai.

Latvijas vīriešu izlase, kas ielozēta vienā grupā (D) ar Moldovu, Spāniju un Kipru visas spēles aizvadīs Kiprā. Turnīrs solās būs ļoti saspringts. Sacensībās, kas risināsies astoņas dienas (30. augusts līdz 6. septembris) plānots aizvadīt sešas spēles. Interesanti, ka D grupa ir vienīgā, kas spēles neaizvadīs janvārī, tāpat šī ir vienīgā grupa, kas abus posmus aizvadīs vienā valstī.

Latvijas sieviešu izlase spēlēs F apakšgrupā kopā ar Slovēniju, Čehiju, kā arī Bosniju un Hercegovinu. No 26. līdz 28. augustam komandas sacentīsies Latvijā, bet no 4. līdz 6. septembrim - Bosnijā un Hercegovinā.

Eiropas čempionātam sievietēm kvalificēsies visu grupu pirmās un otrās vietas ieguvušās komandas. Finālturnīrs notiks Serbijā, Bulgārijā, Horvātijā un Rumānijā. Eiropas čempionātam vīriem kvalificēsies katras grupas uzvarētāji, kā arī piecas (no septiņām) labākās grupu otrās vietas komandas.