Vīriešu volejbola izlases treneru kolektīvu papildina Boriss Kolčins

Par vienu no Igaunijas volejbola speciālista Avo Kēla palīgiem Latvijas vīriešu volejbola izlasē kļuvis Boriss Kolčins, kuram jau iepriekš bijusi pieredze darbā ar Kēlu.

25/06/2020

Kā spēlētājs Kolčins savulaik kļuvis par pasaules un Eiropas junioru čempionu PSRS izlases sastāvā, kā arī uzvarēja PSRS čempionātā "Radiotehniķa" formā un PSRS Tautu spartakiādē Latvijas izlases rindās. Kolčins iepriekš vairākas sezonas strādāja Latvijā, trenēdams Latvijas junioru izlasi un piedaloties Latvijas vīriešu izlases (laikā, kad galvenā trenera pienākumus pildīja Raimonds Vilde) un kluba „ASK/Kuldīga” darbā, aizvadītajā sezonā viņš bija Belgorodas „Belogorie” galvenais treneris. Iepriekš kā treneris vairākkārt izcīnījis Krievijas čempionāta godalgas.

Ar Kēlu abi veiksmīgi sastrādājušies Igaunijas izlasē, sekmējot valstsvienības iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā, nu spēki atkal apvienoti, lai līdzīgu mērķi sasniegtu ar Latvijas izlasi.

Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls: “Kolčins ir ļoti pieredzējis speciālists. Mūsu līdzšinējais kopīgais darbs Igaunijas izlasē bija veiksmīgs, tāpēc izteicu vēlmi strādāt kopā arī šajā ciklā. Ar Kolčinu runājām jau gada sākumā, kad gribēju saprast, vai viņš būtu gatavs kļūt par vienu no maniem palīgiem. Esmu gandarīts, ka federācijai ar treneri izdevies vienoties un turpmāk atkal varēsim strādāt vienam mērķim. Reizi uz EČ finālturnīru aizvedām Igaunijas izlasi, tagad to pašu vēlamies paveikt arī ar Latvijas izlasi. Viņa pieredze mums noteikti noderēs.”

Boriss Kolčins neslēpj, ka labi pārzin Latvijas volejbolu, kas viņa gadījumā noteikti ir pluss. “Biju izlases treneru kolektīvā pie trenera Raimonda Vildes, tāpat strādāju arī ar Latvijas junioru izlasi, spēlētāji man ir labi zināmi. Pats savulaik biju viens no tiem, kurš bija par Kēla iecelšanu Latvijas izlases galvenā trenera amatā, tagad strādāsim kopā.”

Latvijas izlase šobrīd turpina gatavoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm, kas plānotas rudenī (precīzs laiks šobrīd vēl nav zināms) un Kolčins mūsu valstsvienībai pievienosies pirmdien, kad tā atsāks darbu pēc Līgo svētku brīvdienām.  

EČ kvalifikācijā Latvijas valstsvienības pretinieki būs Spānijas, Kipras un Moldovas volejbolisti.

Vairāk par vīriešu volejbola izlasi ŠEIT: