Buivids nākamo sezonu aizvadīs Šveices spēcīgākajā klubā kā “pusīte”

Latvijas izlases spēlētājs Edvarts Buivids Šveicē nomainījis gan vienu “Lindaren” zīmola klubu pret otru, no Lucernas pārceļoties uz valsts spēcīgāko vienību “LINDAREN Volley Amriswil I”, gan pozīciju, nākamajai sezonai tiekot ņemtam komandā kā otrā tempa uzbrucējam/

19/04/2020

Šosezon Latvijas izlases diagonālā spēlētāja Edvarta Buivida pārstāvētā “LINDAREN Volley Luzern” Šveices meistarsacīkšu pamatturnīrā ieņēma trešo vietu, pārvarēja ceturtdaļfināla slieksni, bet tad čempionāts tika apturēts, tā arī neatsākoties.

Bija pēc sezonas pārrunas ar latvieti arī Lucernas klubam, taču piektdien par savu jaunieguvumu paziņoja “LINDAREN Volley Amriswil I”.

“Tā ir Šveices profesionālākā komanda gan treniņu, gan visa nepieciešamā personāla ziņā,” savu izvēli pamato Edvarts. “Ir patīkami, ja nav jādomā ne par ko citu kā tikai treniņiem un spēlēm.”

Interesanti, ka pieaugušo volejbolā pārsvarā par “diagonāli” spēlējušajam Buividam ir līgums ar Šveices čempionāta līdervienību kā “pusītei” vai otrā tempa uzbrucējam, kas bez piedalīšanās uzbrukumu noslēgšanā uzliek pienākumus arī servju uzņemšanā.

“Situācija ir interesanta,” ampluā maiņa ir īsts izaicinājums aizvadītās sezonas Šveices čempionāta rezultatīvākajam spēlētājam. “Klubs kontaktējās ar mani un gribēja mani savā komandā. Viņiem jau bija divi diagonālie spēlētāji, un kluba pirmā “diagonāle” ir jau iepriekšējā sezonā spēlējušais austrietis Tomass Cass. Tāpēc treneris man vaicāja, cik reāla ir iespēja, ka varu spēlēt par “pusi”. Šajā variantā riskējam visi – gan klubs, gan es.”

“Esmu spēlējis arī uzņemšanā savā karjerā, spēlējis tajā pozīcijā esmu,” par galveno atšķirību starp ampluā saka volejbolists, kurš kādu laiku atpakaļ krietni serves uzņemšanā paspēja pasvīst arī pludmales volejbola laukumā, spēlējot vienā pārī ar olimpieti Ruslanu Sorokinu. “Jauniešos ļoti daudz spēlēju par otrā tempa uzbrucēju un uzņēmu servi, arī vēlāk šad tad to ir nācies darīt. Turklāt klubs vairāk uz mani cer kā uz uzbrucēju, nevis servju uzņēmēju.”

Edvarts ir apmierināts ar visu – līguma nosacījumiem, iespēju doties uz Šveici kopā ar draudzeni, profesionālo attieksmi klubā un augstāka ranga komandu. Laba motivācija būs arī Amrisvilas kluba pieteikums nākamās sezonas Čempionu līgas turnīram. Jāsāk gan būs ar kvalifikācijas kārtu.

Vasarā gaida liels darbs, vispirms jau – servju uzņemšanā. Volejbolists cer, ka šo elementu palīdzēs noslīpēt Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls, kura vadībā Edvarts vienu sezonu aizvadīja Pērnavas vienībā. Buivids iepriekšējās sezonas Latvijas valstsvienībā aizvadīja diagonālā uzbrucēja postenī, un gaidāmā sezona jaunā ampluā būs izaicinājums ne tikai viņam, bet arī izlases treneru kolektīvam, kuriem priekšā vasaras beigās ir cīņa par iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā grupā ar Spāniju, Moldovu un Kipru.

FOTO: LINDAREN Volley Luzern