Pasaules tūres trīs zvaigžņu posms pludmales volejbolā pārcelts uz nenoteiktu laiku

Piektdien, 20. martā, Starptautiskā Volejbola federācija (FIVB) paziņoja, ka arī šī gada Pasaules tūres trīs zvaigžņu posms pludmales volejbolā, kura norise bija plānota no 6. līdz 10. maijam Jūrmalā, Majoru pludmalē, ir pārcelts uz nenoteiktu laiku.

22/03/2020

Sakarā ar sarežģīto epidemioloģisko situāciju un COVID-19 vīrusa straujās izplatības dēļ, visā pasaulē tiek atcelti vairāki nozīmīgi sporta pasākumi. Piektdien, 20. martā, Starptautiskā Volejbola federācija (FIVB) paziņoja, ka arī šī gada Pasaules tūres trīs zvaigžņu posms pludmales volejbolā, kura norise bija plānota no 6. līdz 10. maijam Jūrmalā, Majoru pludmalē, ir pārcelts uz nenoteiktu laiku.

Maija sākumā Majoru pludmalē bija plānots aizvadīt Pasaules kausa sacensības, kuras būtu īpašas ar to, ka pirmo reizi šī turnīra norises vēsturē Latvijā tajā startētu gan labākie pasaules vīru dueti, gan sieviešu dueti. Ņemot vērā, ka šogad notiek aktīva cīņa par ranga punktiem, lai kvalificētos vasarā gaidāmajām Tokijas olimpiskajām spēlēm, bija sagaidāms, ka Jūrmalā pulcēsies pasaules labākie pludmales volejbola pāri, lai izcīnītu ceļa zīmes uz olimpisko turnīru.

"Esam piedāvājuši Starptautiskajai Volejbola federācijai (FIVB) trīs iespējamos pasākuma norises datumus, kas gan lielā mērā būs atkarīgas no vispārējās situācijas ar COVID-19 vīrusa izplatību pasaulē. Jāatgādina, ka viens no galvenajiem mērķiem turnīra sarīkošanai maija sākumā bija nepieciešamība mūsu sportistiem iegūt reitinga punktus pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm. Ja saglabāsies Olimpisko pāru noteikšanas sākotnējais termiņš – 15. jūnijs, tad mēs varam būt pietiekoši pārliecināti, ka Latviju pirmo reizi vēsturē Olimpiskajās spēlēs pārstāvēs trīs pāri – divi vīriešu konkurencē un viens sieviešu konkurencē,” stāsta Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Kaspars Timermanis.

Ja situācija ar COVID-19 pasaulē nemainīsies un ārkārtas stāvoklis saglabāsies ilgāk par maija sākumu, tad Pasaules tūres trīs zvaigžņu posms pludmales volejbolā varētu notikt augustā atkarībā no Olimpisko spēļu norises datumiem. Ja Olimpiāde notiek noteiktajos termiņos, tad Pasaules tūres trīs zvaigžņu posms Jūrmalā varētu norisināties augusta pēdējā nedēļa, savukārt Olimpisko spēļu atcelšanas vai pārcelšanas gadījumā turnīrs varētu būt aizvadīts no 5. līdz 9. augustam. Pasaules epidemioloģiskas situācijas uzlabošanas gadījumā līdz maija sākumam netiek izslēgta iespēja aizvadīt turnīru no 17. līdz 21. jūnijam. Tomēr ir būtiski saprast, ka šobrīd ir ļoti daudz nezināmā – gan par reitinga noteikšanas termiņu, gan par citu turnīru norisi, gan arī par Tokijas Olimpisko spēļu norisi.

Tāpat pārcelts vienlaikus ar Jūrmalas posmu paredzētais četru zvaigžņu turnīrs Brazīlijā un vienas zvaigznes turnīrs Vjetnamā, kā arī maijā paredzētais Ostravas četru zvaigžņu turnīrs, savukārt sacensības Varšavā atceltas pavisam.

Par turpmāko turnīra norisi tiks lemts atkārtoti – aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai sociālo tīklu lapās un mājas lapā beachvolley.jurmala.lv.