Eiropas Volejbola konfederācija (CEV) uz nenoteiktu laiku aptur visus pasākumus

Sekojot pēdējiem notikumiem, CEV administrācijas padomes locekļi vienojušies apturēt visus CEV pasākumus līdz nākamajam paziņojumam. Šis lēmums attiecas arī uz vairākām klasiskā un pludmales volejbola sacensībām, kurās gatavojās startēt Latvijas klasiskā un pludmales volejbola izlases.

17/03/2020
 
Iepriekš CEV bija paziņojis par lēmumu apturēt pasākumus līdz 3. aprīlim, taču saasinoties koronvīrusa “Covid-19” izplatībai Eiropā, vairākās valstīs ir ieviests ārkārtas stāvoklis un nacionālie čempionāti ir apturēti. Arī Starptautiskā Volejbola federācija (FIVB) paziņojusi par izmaiņām savā kalendārā pārceļot klasiskā volejbola Nāciju līgu uz laiku pēc Tokijas Olimpiskajām spēlēm. Balstoties uz šiem notikumiem apturēti visi CEV pasākumi līdz nākamajam paziņojumam. Šis lēmums attiecas uz šādām sacensībām:
 
- Eiropas kausi (Čempionu līga, CEV kauss un Izaicinājuma kauss), kuri bija plānoti līdz 2020. gada maija vidum;
- Jauniešu volejbola kvalifikācijas, kuras bijas paredzētas 2020. gada aprīļa beigās un maija sākumā četrās vecuma grupās (U-17 sievietes, U-18 vīrieši, U-19 sievietes, U-20 vīrieši);
- CEV pludmales volejbola Kontinentālā Kausa 2. posms, kurš bija paredzēts nedēļā no 2020. gada 12. līdz 17. maijam;
- CEV Eiropas Zelta un Sudraba līgas 2020. gadā.
 
“Šis ir smags un sāpīgs lēmums, taču ņemām vērā spēlētāju, ierēdņu un līdzjutēju veselību un drošību. Ņemot vērā kopējo situāciju Eiropā šis lēmums bija jāpieņem tagad, lai sniegtu skaidrību visiem pasākumu organizatoriem. Mēs sekosim līdzi situācijai un sadarbosimies ar visiem organizatoriem, lai rastu savstarpējus risinājumus atkarībā no krīzes tālākās attīstības,” saka CEV prezidents Aleksandars Boričičs.
 
Šī ziņa nozīmē, ka šobrīd uz nenoteiktu laiku tiek atceltas iepriekš plānotās klasiskā volejbola Sudraba Līgas sacensības Daugavpilī un Liepājā, kā arī Talsos plānotais U-20 Eiropas Čempionāta volejbolā kvalifikācijas 2. kārtas turnīrs jauniešiem.
 
Tiek atcelts arī Latvijas pludmales volejbola izlašu starts Kontinentālā Kausa izcīņas otrajā kārtā, kas kalpoja kā iespēja kvalificēties Tokijas Olimpiskajām spēlēm.
 
Mainoties situācijai Eiropā un pasaulē šo sacensību norise var tikt atjaunota, bet par to tiks ziņots papildus.