Baltijas līgā sievietēm par čempionēm kļūst RVS volejbolistes

Baltijas līgas 2019./2020. gada sezona beigusies ar Latvijas komandas Rīgas Volejbola skolas (RVS) uzvaru, finālā atspēlējot divu setu deficītu un piecos setos svinot panākumu pār pamatturnīra uzvarētājām Tallinas “TalTech/Tradehouse”.

08/03/2020

Baltijas līgā sievietēm svētdien Rīgas Volejbola skola Tallinas pievārtē jaunuzceltajā sporta namā Jiri ar 3:2 (13:25, 23:25, 25:18, 25:17, 15:10) pieveica mājinieces Tallinas “TalTech/Tradehouse”.

Fantastisku cīņu uzbrukumā aizvadīja RVS “diagonāle” Marta Kamēlija Levinska, gūstot 36 punktus. 28 punkti gūti 63 uzbrukumos, kā arī pa četriem punktiem blokā un ar “eisiem”. 11 punkti tika Amandai Nikolai Ērglei, kura vairākkārt grūtās situācijās atrada bumbai pareizo vietu pretinieču laukuma pusē, bet pa 10 punktiem sakrāja Kramēna un komandas pieredzējušākā spēlētāja Terēze Hrapāne, kura trīs punktus savāca blokā.

Mājiniecēm 28 punkti Kadi Kullerkannai, 14 punkti viņas māsai Līsai Kullerkannai, kura tāpat kā Elīsa Peita septiņus no punktiem guva blokā. Pa 11 punktiem Peitai un Merilinai Pālo, kura ieservēja piecus “eisus”.

Pirmais sets pagāja mājinieču zīmē, 18 minūtēs uzvarot mājiniecēm. Otrā seta uzvarētāju izšķīra tiesneša lēmums pēc rezultāta 23:23 ieraugot kļūdu Latvijas komandai novietojumā.

Toties nākamie divi seti labāk padevās rīdziniecēm, kuras jau seta sākumā izkaroja vadību un noveda setus līdz uzvarai. Turklāt arvien biežāk mājinieces kļūdījās un sprūda RVS blokā.

Piektajā setā pēc laba bloka un Elzas Rekneres teicamas serves RVS panāca 4:0 savā labā. Uzbrukumā punktus vācot ne tikai Levinskai un maz kļūdoties, rīdzinieces noturēja pārsvaru līdz spēles beigām, izšķirošo punktu gūstot komandas kapteinei Kristīnei Kramēnai. Un Andreja Odinokova un Pāvela Seļivanova trenētā komanda varēja sākt uzvarētāju deju.

Vēl nekad pašreizējā Baltijas līgas formātā Latvijas sieviešu komandai uzvarēt nebija izdevies.

“Protams, zinājām, ka mums ir varianti pret šo komandu, zinājām nianses, kā varam uzvarēt, bet nosacījums bija – meitenēm viss jāizdara labi,” pēc mača teica uzvarētāju komandas galvenais treneris Andrejs Odinokovs.

“Pirmajā setā mūsu darbību ietekmēja stress. Pirmajā setā pretinieces bija noskaņojušās kā mājas spēlē, kā pamatturnīra uzvarētājas, bet mēs bišķiņ tā kā pajukām. Pirmajā setā pretinieces bija agresīvākas. Pēc tam to mainījām. Zinājām, ka gan Levinska, gan Kramēna, gan visi pārējie, kas bija laukumā, var spēlēt labāk, ko es nevarētu pateikt par pretinieku. Zinājām, ka pirmo setu viņas nospēlēja uz maksimumu, bet mums bija iespējas uzlabot spēli,” pārvērtības spēlē komentēja treneris.

“Otrajā setā spēle izlīdzinājās. Jau sākām spēlēt tā, kā mākam, bet ne līdz galam. Pēdējos trijos setos koncentrācija bija maksimāla līdz pašam galam. Tas bija galvenais iemesls, kāpēc šodien uzvarējām. Noteicošais bija mūsu pašu spēle,” Odinokovs vēlreiz atgādināja pirms finālčetrinieka teikto, ka viss būs atkarīgs no pašiem.

“Pirmajā setā bijām tā kā sabijušās un mazliet varbūt nenoticējām sev,” pēc triumfa skaidroja nedēļas nogales rezultatīvākā spēlētāja Marta Kamēlija Levinska. “Tomēr atbalstījām viena otru un ar emociju palīdzību ļāvām noticēt, ka varam atspēlēties. Treneri pēc otrā seta sapurināja un ļāva noticēt, ka varam.”

“Nesenā pagātnē neatceros tādu spēli, kad būtu uzvarējušas pēc diviem zaudētiem setiem,” saka Marta. “Varbūt ir tāda bijusi Baltijas līgā vai Latvijas čempionātā, bet ne tika svarīga kā šī. Šī ir skaistākā uzvara, kādu varējām izcīnīt.”

Marta Kamēlija Levinska ar 66 gūtajiem punktiem divās spēlēs tika atzīta par finālčetrinieka vērtīgāko spēlētāju jeb MVP, kā arī iekļauta simboliskajā izlasē kā labākā diagonālā spēlētāja. Kopā ar viņu labāko septītniekā vieta atradās arī RVS “libero” spēlētājai Elīnai Zvaigznei un otrā tempa spēlētājai Amandai Nikolai Ērglei. No finālistēm simboliskajā izlasē tika iekļautas abas pirmā tempa spēlētājas Līsa Kullerkanna un Elīsa Peita, kā arī cēlāja Kaisa Bahmatševa, bet otra labākā “pusīte” bija bronzas medaļnieces TU/“Bigbank” volejboliste Kadi Kalma.

Spēlē par 3. vietu TU/“Bigbank” ar 3-0 (25:15, 25:12, 25:19) pieveica TK “Kaunas”-VDU un iepriekšējā gada sudrabu nomainīja ar bronzu.

Uzvarētājām 16 punktus guva Kadi Kalma, bet Kauņas komandā neviena no volejbolistēm nesavāca vairāk par 6 punktiem.

Vairāk par Baltijas līgu meklē – http://volejbols.lv/klasiskais-volejbols/baltijas-liga-S-19-20