Trīs Latvijas cerības “Credit24” Meistarlīgas ceturtdaļfinālos

“Credit24” Meistarlīgas ceturtdaļfinālā SK “Jēkabpils Lūši” uz priekšu dzīs līdzjutēji, RTU/”Robežsardze” balstīs spēli uz servju artilēriju un bloku, bet VK “Biolars”/Jelgava pretiniekiem jācer uz servi, serves uzņemšanu un aizsardzību.

26/02/2020

“Credit24” Meistarlīgā pirmās ceturtdaļfināla spēles sestdien savā laukumā aizvadīs Rīgas un Jelgavas klubi, bet svētdien cīņu par finālčetrinieku Pērnavā uzsāks Jēkabpils volejbolisti.

VK “Biolars”/Jelgava puiši pamatturnīru viesos pabeidza ar 0:3 (18:25, 18:25, 19:25) zaudējumu Arta Caica pārstāvētajai “Saaremaa VK” komandai, ieņemot astoto vietu, un arī ceturtdaļfinālā būs jāmērojas spēkiem ar saliniekiem.

Pēdējās piecās savstarpējās spēlēs, no tām trijās – šosezon, vienmēr trijos setos uzvarējusi Igaunijas komanda, kas ir favorīte arī pirms ceturtdaļfināla mačiem. Turklāt Kuresāres vienība ir vienīgā latviešu pārstāvētā komanda šosezon, kas vēl saglabā izredzes izcīnīt kādu no Eiropas kausiem. Tiesa, trešdien Milānā paredzētā pirmā CEV Izaicinājuma kausa spēle ar turienes “Allianz Powervolley” pārcelta koronavīrusa dēļ.

RTU/”Robežsardzes” volejbolisti pamatturnīru pabeidza sestajā vietā, kamēr viņu pretiniece seškārtējā līgas uzvarētāja Tallinas “Selver” finišēja trešā, sezonas beigās rādot savu labāko sniegumu.

Šajā pārī spēku samēri bijuši līdzvērtīgāki – pirmo maču viesos šosezon trijos setos uzvarēja rīdzinieki, bet nākamos divus ar 3:1 – tallinieši.

SK “Jēkabpils Lūši” pēc pamatturnīra ieņēma ceturto vietu, kamēr viņu pretinieki – Avo Kēla vadītā “Parnu VK” ar Kristapu Plataču ierindā – piekto. Šosezon abas komandas tikušās trīsreiz. Pirmajā cīņā viesos jēkabpiliešiem izdevās uzvarēt piecos setos, otrajā savā laukumā – četros setos, bet pēdējā savstarpējā cīņā Pērnavā ar 3:2 pārāki bija “Parnu VK” volejbolisti.

Pirms ceturtdaļfināla LVF palūdza visu triju Latvijas klubu otros trenerus atbildēt uz trim vairāk vai mazāk nopietniem jautājumiem un prognozēm:

1. jautājums - Cik neiespējama misija ir finālčetrinieka sasniegšana?

SK “Jēkabpils Lūši” otrais treneris Aivis Kokins: “Tā pilnīgi noteikti nav neiespējama misija. Regulārajā sezonā bijām augstāk par Pērnavu un laukumā dosimies tikai ar vienu domu – par finālčetrinieku.”

RTU/”Robežsardzes” otrais treneris Guntis Atars: “Ja visi mums būtu ierindā... Šobrīd cīnīsimies un darīsim visu, ko varēsim. Uzskatu, ka cīnīties ar “Selver” varam.”

VK “Biolars”/Jelgava otrais treneris Jurijs Deveikus: “Ja tā būtu neiespējamā misija, nevajadzētu nemaz doties laukumā, bet iet savās gaitās. Iesim uz spēli un darīsim, ko varēsim. Cerības ir vienmēr. Pretinieki ir favorīti. Grūti iekļūt finālčetriniekā, jo jāuzvar divas spēles. Galvenais, lai visi ir veseli.”

2. jautājums - Kuros posteņos vai spēles elementos pārsvars ceturtdaļfināla pārī ir Latvijas un kuros – Igaunijas komandai?

A. Kokins: “Grūti pateikt, jo mums pēdējā laikā pietrūkst stabilitātes. Dažās spēlēs esam iekrituši servju uzņemšanā. Pretiniekiem ir Igaunijas izlases “libero” un labas “pusītes”, tāpēc viņi šajā elementā ir stabilāki. Ja izdodas servju uzņemšana, esam labāki arī citās pozīcijās. “Pirmie tempi” mums ir ātrāki un, uzskatu, var apspēlēt savus pretspēlētājus, kaut gan viņi ir garāki. Maza priekšrocība ir cēlājs, jo mums viņš ir radošāks. Ja stabili nospēlēs mūsu diagonālais spēlētājs, neredzu, ka viņu rindās ir labāks. Mums tomēr ir vairāk līdzvērtīgu spēlētāju.

Liela nozīme ir tam, ka mums ir mājas spēļu priekšrocības. Volejbols ir emocionāla spēle. Kas dabū emocijas, tam ir priekšrocības.”

Guntis Atars: “Talliniešiem labāka ir komandas spēle. Daudz kas būs atkarīgs no tā, kāda diena gadīsies viņu diagonālajam spēlētājam čeham Matejam Šmidlam. “Play-off” ir “play-off”, te likmes ir citādākas, cita spriedze. Pēdējā laikā igauņi liek uzsvaru uz koordinētiem volejbolistiem ar labu lēcienu, un mums ātra spēle sagādā galvassāpes. Ja nav serves, ir grūti cīnīties, tai skaitā aizsardzībā.

Ja ir laba serve, statiskā organizētā blokā mēs esam garāki un labāki. Pēc tam varam arī labi nospēlēt aizsardzībā. Ja pretiniekam ir laba uzņemšana, viņi ar saviem četriem uzbrucējiem ir ātrāki par mūsu bloku.

Labi pazīstam pretiniekus, savā laukumā ar 3:0 uzvarējām. Ar mūsu amatieru līmeni treniņos mūsu sniegums dažādās dienās var būt ļoti dažāds.”

Jurijs Deveikus: “To ir gan ļoti viegli, gan ļoti grūti pateikt. Pats zini atbildi. Ja paši visos spēles elementos spēlēsim kā varam, tad būs normāli mači, ja nē, mums būs lielas problēmas. Viss sākas no serves un tās uzņemšanas. Turklāt pret mums viņi teicami nospēlēja aizsardzībā.”

3. jautājums - Cik spēlēs beigsies ceturtdaļfināla sērija?

A. Kokins: “Teikšu tā – 8. martā gribu brīvdienu.”

Guntis Atars: “Ceru, ka sērija beigsies divās spēlēs mums par labu, jo man pārklājas spēļu grafiks ar Nacionālo līgu. Nav citu variantu.”

Jurijs Deveikus: “Būs labi, ja būs trīs spēles. Viņiem ir 12 spēkos gandrīz līdzvērtīgi volejbolisti, kuri uzvarēja pamatturnīrā. Lai pretotos, mums teicami jāspēlē visiem, kuri būs laukumā.”

Ceturtdaļfinālā līdz divām uzvarām tiksies “Saaremaa VK” ar VK “Biolars”/Jelgava, “Bigbank Tartu” - ar “TalTech”, “Selver” - ar RTU/“Robežsardzi” un “Parnu VK” - ar SK “Jēkabpils Lūši”.