Krastiņš cīnās par Ukrainas kausu, Egleskalns notur līderpozīcijas

Čempionu līgas sezonu ar uzvaru pabeidza Egleskalns, klubam neiekļūstot ceturtdaļfinālā. Ukrainā nedēļu mijā izšķirīgās cīņas Ukrainas kausā būs Krastiņa trenētajam Ļvivas klubam.

24/02/2020

Čempionu līgas sezonu ar uzvaru pabeidza Egleskalns, klubam neiekļūstot ceturtdaļfinālā. Francijas čempionātā Egleskalna pārstāvētais Tūras klubs arī pēc zaudējuma palika līderpozīcijās, bet Ukrainā nedēļu mijā izšķirīgās cīņas Ukrainas kausā būs Krastiņa trenētajam Ļvivas klubam.

Eiropas kausi

Sacensības Čempionu līgā šogad beidzis Latvijas izlases volejbolists Hermans Egleskalns un viņa pārstāvētā “Tours Volley-Ball” komanda, kas D grupas mačā savā laukumā ar 3-1 (25:23, 22:25, 25:23, 25:17) pārspēja Lisabonas “Benfica”. Tā kā cerības iekļūt ceturtdaļfinālā jau bija zaudētas, Egleskalnam bija iedota atpūta. Francijas klubam par rezultatīvāko ar 17 punktiem bija Maksims Kapē, bet viesiem 24 punktus sakrāja Teu Fabrisiu Lopess.

Grupā ar 18 punktiem uzvarēja Itālijas vienība Perudžas “Sir Sicoma Monini”, Tūras klubs ar deviņiem punktiem ieņēma otro vietu, Varšavas “Verva Orlen Paliwa” sakrāja sešus, Lisabonas “Benfica” volejbolisti – trīs punktus.

Francija

Pro A
Francijas spēcīgākajā līgā zaudējumu cieta Egleskalna pārstāvētā “Tours Volley-Ball”, taču savas pozīcijas čempionāta vadībā nosargāja, jo neveiksmi viesos piedzīvoja Rennas klubs, otro pozīciju atdodot Monpeljē vienībai.

Tūras klubs viesos ar 2-3 (17:25, 25:22, 21:25, 25:23, 13:15) piekāpās priekšpēdējās vietas īpašniecei “Narbonne Volley”. Egleskalns ar 25 punktiem kļuva par rezultatīvāko spēlētāju komandā, divus no punktiem sakrādams ar servi un vienu – blokā.

Piecos setos zaudējumu cieta arī Romāna Sauša pārstāvētā “Arago de Sete V.B”, kas ar 2-3 (25:20, 25:17, 26:28, 18:25, 14:16) atzina Puatjē kluba “Stade Poitevin Volley-Beach” pārākumu. Saušs laukumā aizvadīja visu spēli, gūstot sešus punktus, no kuriem viens tika gūts blokā.

Pēc 22 kārtām turnīra tabulā “Tours Volley-Ball” ar 48 punktiem ieņem pirmo vietu līgā, Monpeljē vienību apsteidzot par trim un Rennas klubu – par četriem punktiem. Seta ar 26 punktiem saglabāja 12. vietu 14 komandu vidū.

28. februārī, Latvijas laika pulksten 21:00, Tūras klubs viesosies Tulūzā pie “Spacer’s Toulouse Volley”, bet dienu vēlāk Setas vienība šajā pašā laikā izbraukumā spēlēs ar Ažakjso “GFCA Volley-Ball”.

Krievija

Superlīga
Krievijas čempionātā zaudējumu izbraukumā pret savu bijušo klubu Ļeņingradas apgabala “Dinamo” bija spiests piedzīvot Deniss Petrovs un viņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas ASK, piekāpjoties ar 1-3 (25:23, 23:25, 14:25, 22:25). Latvijas izlases cēlājs nospēlēja visu maču, nopelnot trīs punktus – vienu punktu uzbrukumā un divus – blokā.

Ņižņijnovgorodas klubs ar 16 punktiem 18 spēlēs atkāpās uz 11. vietu 14 komandu konkurencē.

Februāra pēdējā dienā, Latvijas laika pulksten 16:00, ASK viesos tiksies ar “Zeņit-Kazaņ”.

Somija

Augstākā līga
Somijas virslīgā divus panākumus viesos izcīnīja Markusa Cielava pārstāvētā “Savo Volley”. Sestdien ar 3-0 (25:14, 25:17, 25:19) tika pārspēta “Etta Oulu”, bet dienu vēlāk ar 3-0 (25:21, 25:18, 25:13) tika pieveikts arī “Team Lakkapaa” klubs. Otrajā mačā Markuss spēlēja pirmos divus setus, izceldamies ar diviem punktiem uzbrukumā.

Divi zaudējumi tika Aigara Birzuļa vadītajai “Karelian Hurmos”. “Lāči” Tamperē ar 0-3 (22:25, 22:25, 20:25) atzina “VaLePa Sastamala” pārākumu un ar 1:3 (25:21, 23:25, 20:25, 24:26) piekāpās “Akaa Volley”.

Turnīra tabulā “Savo Volley” ar 31 spēlē izcīnītiem 73 punktiem ieņem 2. vietu, bet “Karelian Hurmos” ar 27 punktiem noslīdējuši uz 8. vietu 10 komandu konkurencē.

“Karēlijas Lāči” šonedēļ savā laukumā varēs gādāt par revanšu, jo ceturtdien, pulksten 18:30, uzņems “Akaa Volley”, bet marta pirmajā dienā, pulksten 15:00, - Tamperes “VaLePa Sastamala”. “Akaa Volley” iegriezīsies arī Īsalmi, kur piektdien, pulksten 18:30, viesosies pie “Savo Volley”.

1. līga
Somijas pēc spēka otrajā līgā panākumu izbraukumā izcīnīja trīs latviešu (Aivars Petruševics, Mareks Lazuko un Mārtiņš Jansons) pārstāvētā “KyKy-Betset”, kas ar 3-0 (26:24, 25:18, 25:15) apspēlēja Rovaniemi “NaPa”. Pret līgas pastarīšiem vairāk spēlējot rezervistiem, Petruševicam šoreiz 8, bet Lazuko 5 punkti. Cēlājs Mārtiņš Jansons spēlēja epizodiski un punktus neguva.

Latvijas volejbolistu pārstāvētais klubs ar izcīnītajiem 32 punktiem 19 spēlēs nodrošināja 5. vietu pamatturnīrā.

Pamatturnīru latvieši svētdien, pulksten 18:00, savā laukumā noslēgs ar cīņu pret “Kuortaneen Urheiluopisto”, kas ar 38 punktiem ieņem trešo vietu.

Šveice

Augstākā Līga
Šveicē ceturtdaļfināla sērijā pret “biogas volley nafels I” volejbolistiem izbraukumā astoņu uzvaru sērija pārtrūka Latvijas izlases diagonālā spēlētāja Edvarta Buivida pārstāvētajai “LINDAREN Volley Luzern”. Lucernieši ar 2-3 (20:25, 22:25, 25:19, 27:25, 13:15). Buivids ar 22 punktiem bija mača rezultatīvākais spēlētājs. 3 punktus viņš guva ar servi un vienu – blokā.

Šonedēļ sērijai līdz trim uzvarām tiks pielikts punkts. Trešdien, Latvijas laika pulksten 20:30,“LINDAREN Volley Luzern” spēlēs mājās, sestdien, pulksten 19:00, dosies izbraukumā uz Nēfelsu, bet piekto spēli, ja būs nepieciešams, svētdien, pulksten 18:00, atkal aizvadīs Lucernā.

Ukraina

Superlīga
Ukrainā Uģa Krastiņa trenētā Ļvivas “Barkom-Kažaņi” savā laukumā izcīnīja divas “sausās” uzvaras, ar 3-0 (25:16, 25:23, 25:21) un 3-0 (25:23, 25:23, 25:18) pieveicot turnīra tabulas lejasdaļas vienību “Burevisņik”-ŠVSM.

“Barkom-Kažaņi” ieņem turnīra tabulas pirmo vietu ar 62 punktiem 24 spēlēs, par septiņiem punktiem apsteidzot abas Viņņicas komandas.

Ukrainas kauss
Šonedēļ spēļu Ukrainas čempionātā nebūs, jo 1. un 2. martā Ļvivas klubs cīnīsies par Ukrainas kausu. Pusfinālā Žitomirā svētdien, pulksten 16:00, nāksies tikties ar mājiniekiem “Žitiči-ŽNAEU”, bet pirmdien aizvadīt maču par pirmo vai trešo vietu.

Ukrainas kausa IV kārtā Ļvivas klubs R grupā Čerņigivā ar 0-3 (20:25, 24:26, 23:25) piekāpās mājinieku “Burevisņik”-ŠVSM, ar 3-1 (25:17, 21:25, 26:24, 25:16) pārspēja Viņņicas “Serce Podiļļa” un ar 3-0 (25:23, 26:24, 26:24) – “MHP-Viņņica”.

Sievietes

Austrija

Austrijas čempionātā pirmo spēli “cerību kārtā”, kurā piedalās četras vājākās līgas vienības, ar uzvaru noslēgusi Ingrīdas Šveigeres un Ineses Raciņas pārstāvētā “PSV Volleyballgemeinschaft Salzburg”, savā laukumā ar 3-2 (23:25, 23:25, 25:11, 25:13, 20:18) pārspēja “SG Prinz Brunnenbau Volleys”.

Šveigere pirmajos divos setos spēlēja epizodiski, pamatsastāvā laukumā dodoties trijos pēdējos setos, un guva 14 punktus, no kuriem pa 3 punktiem viņa sakrāja blokā un ar servi. Cēlāja Raciņa spēlēja pirmajos divos setos un punktus neguva.

Ar 5 punktiem Zalcburgas komanda “cerību kārtā” ieņem pirmo vietu.

Somija

Rūtas Lindes pārstāvētā “WoVo Rovaniemi” savā laukumā ar 3-1 (25:16, 24:26, 25:17, 25:20) apspēlēja “Kuortaneen Urheiluopisto”. Rūta guva 7 punktus, trīs punktus gūstot blokā un pa diviem – ar “eisiem” un uzbrukumā, kur punktus izdevās gūt divos no astoņiem uzbrukuma mēģinājumiem.

“WoVo” komanda ar 25 spēlēs izcīnītiem 22 punktiem ieņem 9. vietu 11 vienību konkurencē.

Šonedēļ Rovaniemi klubam divas spēles. Trešdien, pulksten 18:30, viesos jātiekas ar “Polkky Kuusamo”, bet sestdien, pulksten 17:00, mājās tiks uzņemta “LP Viesti”.