RTU/”Robežsardzes” volejbolisti “Credit24” Meistarlīgas pamatturnīrā ieņem sesto vietu

Sesto vietu nedēļas nogalē “Credit24” Meistarlīgas pamatturnīrā sev nodrošināja RTU/”Robežsardzes” puiši.

16/02/2020

Atliek vien gaidīt pretiniekus izslēgšanas turnīrā. Teorētiski tie vēl var būt arī jēkabpilieši, bet par septīto vietu vēl cīnīsies VK “Biolars”/Jelgava.

“Credit24” Meistarlīgā divas uzvaras savā laukumā nedēļas nogalē izcīnīja Rīgas komanda. Sestdien RTU/”Robežsardzes” volejbolisti Latvijas kausa fināla atkārtojumā ar 3-1 (17:25, 25:21, 25:17, 25:15) pārspēja  SK “Jēkabpils Lūši” vienību, bet svētdien ar 3-2 (19:25, 21:25, 25:18, 25:16, 15:5) pieveica arī jelgavniekus VK “Biolars”/Jelgava.

Pirmajā cīņā mājiniekiem līderi punktus sadalīja līdzīgi. Ar 14 punktiem rezultatīvākais bija Aleksandrs Avdejevs, Pa 13 punktiem tika Gatim Garklāvam un Andrejam Zavorotnijam, kurš septiņreiz(!) bloķēja pretiniekus. Tikmēr “Jēkabpils Lūšu” diagonālais spēlētājs Pāvels Jemeļjanovs ar 17 gūtajiem punktiem kļuva par spēles rezultatīvāko volejbolistu.

Arī otrajā spēlē par rezultatīvāko mājiniekiem ar 17 gūtajiem punktiem kļuva Avdejevs, trīs no punktiem sakrājot blokā. Vēl labāks blokā bija Zavorotnijs, kurš no 16 punktiem piecus “atrada” blokā. 13 punkti tika Garklāvam un 12 – Antonam Nazarovam, kurš blokā rezultatīvi nospēlēja četrreiz.

“Vēl neesmu īsti formā pēc veselības likstām, taču trīsreiz jau nevarēju spēlēt, un sezona mums nav bijusi pārāk laba – gribēju iet laukumā. Tagad sestā vieta ir nodrošināta,” pēc nedēļas nogales mačiem stāstīja rīdzinieku rezultatīvākais spēlētājs Aleksandrs Avdejevs.

“Pirmajā spēlē ar Jēkabpili panākumu atslēga bija bloks. Pretinieki to uzbrukumā nevarēja apspēlēt. Mēs agresīvi servējām, labi uzņēmām serves un darbojāmies kā vienots mehānisms. Tā noteikti bija viena no mūsu labākajām spēlēm sezonā.

Vakar mājās bijām ap pusdesmitiem, šorīt zālē – jau desmitos – un pirmos divus setus “gulējām”. Trešajā pamodāmies, kļuvām par vienotu mehānismu, kas labi darbojās servējot, blokā, uzbrukumā un labāk – arī aizsardzībā.

Labu darbu padarīja mūsu “pirmie tempi”. Andrejs Zavorotnijs katru bumbu tā sita pretinieku laukuma pusē, ka likās – tur paliks caurums. Centāmies labi uzņemt servi, lai pēc iespējas vairāk uzbrukumā varētu iesaistīt centrālos spēlētājus. Turklāt blokā viņi nospēlēja lieliski. Tas ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kāpēc uzvarējām vakar.”

Vaicāts, ko gribētos pretī ceturtdaļfinālā, Aleksandrs nosauca Tallinas “Selver” un pamatoja, ka ar jēkabpiliešiem, cerams, vēl tāpat kā iepriekšējā gadā uzspēlēs Latvijas čempionāta finālā. “Mērķi mums ir visaugstākie,” bilst volejbolists.

Savukārt Avo Kēla vadītā “Parnu VK” ar Kristapu Plataču ierindā svētdien palīdzēja Latvijas komandām izcīnīt labākas vietas pirms izslēgšanas cīņām, viesos pārspējot “TalTech” ar 3-0 (25:22, 25:21, 25:18).

Platačs gan spēlēja vien pirmajā setā un guva 4 punktus.

Līderpozīcijās ar 56 punktiem 22 spēlēs ir “Saaremaa VK”. 52 punkti 21 mačā ir “Bigbank Tartu”. Trešo vietu ar 46 punktiem 22 spēlēs ieņem Tallinas “Selver”, kam ar 41 punktu seko SK “Jēkabpils Lūši”. 36 punkti 23 mačos ir “Parnu VK”, kam ar 26 punktiem seko RTU/“Robežsardze”. 18 punkti 22 cīņās ir “TalTech”, 16 punkti 23 mačos –  VK “Biolars”/Jelgava komandai, bet OC “Limbaži”/MSĢ ir 8 punkti 22 spēlēs.

Vairāk par “Credit24” Meistarlīgu ŠEIT: