Jelgavnieki “Credit24” Meistarlīgā iekļūst “play-off”, murjānieši gatavojas Latvijas čempionātam

“Credit24” Meistarlīgā šonedēļ Latvijas klubi spēlēja savā starpā. Sestdien Jelgavā savstarpējā jelgavnieku un murjāniešu spēlē noskaidrojās, ka pēdējo izslēgšanas spēļu vietu ar uzvaru nodrošināja VK “Biolars”/Jelgava.

09/02/2020

“Credit24” Meistarlīgā šonedēļ tika noskaidrotas tās astoņas komandas, kuras sadalīs medaļas, piedaloties izslēgšanas spēlēs. “Liekā” no deviņām komandām izrādījās OC “Limbaži”/MSĢ, kas abās spēlēs tika pie punktiem, taču piedzīvoja zaudējumu piecos setos un vairs pat teorētiski nevar panākt astotās vietas īpašniekus VK “Biolars”/Jelgava.

Murjānieši trešdien savā laukumā lika spēlēt visus piecus setus Latvijas kausa ieguvējai RTU/”Robežsardze”, piekāpjoties ar 2-3 (15:25, 25:23, 25:22, 16:25, 7:15). Mājiniekiem Kristaps Šmits guva 20, bet 13 punktus – Roberts Kļaviņš. Viesiem 23 punktus sakrāja Vitālijs Cinne, trīs no tiem gūstot ar bloku. 22 punkti Gatim Garklāvam, no kuriem trīs gūti ar “eisiem”, 12 punktus guva Antons Nazarovs, četrus no tiem savājot blokā un trīs – no serves līnijas, un desmit punkti Aivim Āboliņam.

Sestdien Jelgavā tikai piecos setos Laura Iecelnieka vadītos jauniešus izdevās pieveikt arī  VK “Biolars”/Jelgava, svinot panākumu ar 3-2 (22:25, 27:25, 25:20, 14:25, 15:12). Līdz ar to jelgavnieki nodrošināja vietu “play-off”, jo atlikušajās divās spēlēs murjānieši viņus vairs panākt nevar.

“Sezonu sākām labi, arī pēdējām spēlēm nebija ne vainas. Vidus pajuka,” uz sezonu, kura “Credit24” meistarlīgā noslēgsies pēc divām pamatturnīra spēlēm, atskatījās Murjāņu vienības treneris Iecelnieks. “Ar zaudējumiem sākās neticība saviem spēkiem un nervozitāte, ko ilgāku laiku nevarējām pārvarēt. Tagad jāmēģina pēc iespējas labāk sagatavoties Latvijas čempionātam.”

Vaicāts par patīkamiem pārsteigumiem, treneris bilda, ka ilgāku laiku domāts, ko darīt ar “libero” pozīciju. Pēdējās spēlēs laukumā šajā pozīcijā tika laists 14 gadus jaunais Gustavs Auziņš. “Prieks, ka izturēja ugunskristības,” saka Iecelnieks, piebilstot, ka turpinājums būs atkarīgs no liela darba.

“Lielu soli uz priekšu spēra Jēkabs Dzenis – gan servē, gan citu elementu izpildījumā,” viņš turpina uzskaitīt patīkamos pārsteigumus . “Uzskatu, ka viņš nākotnē varētu ne tikai pretendēt uz lielo izlasi, bet tajā arī spēlēt. Patriks Pinka pa brīdim spēlēja teicami. Sākumā viņu likām par “libero”, bet jau trīs – četras spēles ir labi nospēlējis par “pusīti”.

Un, protams, Kristaps Šmits ar nelielo treniņu skaitu. Ne kurš katrs var būt otrs rezultatīvākais līgā. Mazāk svarīgi, vai tā būs arī pamatturnīra beigās, taču Kristaps sevi ir apliecinājis teicami.”

Protams, ar nosaukto spēkiem, kuri arī ne katrā mačā spēlē izcili, nav pietiekami, lai uzvarētu. Tāpēc Iecelnieks sarunas beigās atzīmē, ka tikai tad, ja katrs spēlē labi, var uzvarēt. Tam arī komanda gatavosies pirms Latvijas čempionāta, un nebūs pārsteigums, ja jaunieši sagādās mazāku vai lielāku pārsteigumu.

Trešajā nedēļas spēlē ar Latvijas klubu piedalīšanos SK “Jēkabpils Lūši” viesos ar 3-0 (25:17, 25:19, 25:20) apspēlēja jelgavniekus un saglabāja labas iespējas turnīra tabulā pacīnīties par trešo vietu ar Tallinas “Selver”.

Ceturtdien Latvijas izlases galvenā trenera Avo Kēla vadītā “Parnu VK” izbraukumā ar 0-3 (26:28, 19:25, 13:25) atzina Tartu “Bigbank” pārākumu. Kristaps Platačs Pērnavas kluba rindās spēlēja pirmos divus setus, gūstot 11 punktus, no kuriem divi tika sakrāti blokā, bet viens – servējot.

Vēl vienā spēlē “Saaremā VK” Kuresārē ar 3-0 (25:19, 25:17, 27:25) apspēlēja Tallinas "TalTech". Cēlājs Artis Caics salinieku klubā cīņā iesaistījās otrajā setā, punktus negūstot.

Līderpozīcijās ar 56 punktiem 22 spēlēs ir “Saaremaa VK”. 52 punkti 21 mačā ir “Bigbank Tartu”. Trešo vietu ar 43 punktiem ieņem Tallinas “Selver”, kam ar 41 punktu seko SK “Jēkabpils Lūši”. 33 punkti 22 mačos ir “Parnu VK”, kam ar 21 punktu 21 spēlē seko RTU/“Robežsardze”. 18 punkti 20 cīņās ir “TalTech”, 16 punkti 22 mačos –  VK “Biolars”/Jelgava komandai, bet OC “Limbaži”/MSĢ ir 8 punkti 22 spēlēs.

Vairāk par “Credit24” Meistarlīgu ŠEIT: