Zināmi pretinieki CEV Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram

Latvijas vīriešu volejbola izlase gaidāmajā 2021. gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīrā ielozēta D apakšgrupā, kurā būs jāspēkojas ar Spānijas, Moldovas un Kipras valstsvienībām, vēsta Eiropas Volejbola konfederācija (CEV).

07/02/2020

2021. gada Eiropas čempionāta finālturnīram jau kvalificējušās 2019. gada Eiropas čempionāta astoņas labākās izlases - čempione Serbija, vicečempione Slovēnija, bronzas medaļniece Polija, kā arī Francija, Krievija, Itālija, Ukraina un Vācija. Tāpat vietu finālturnīrā ieguvušas arī rīkotājvalstis Čehija, Igaunija, Somija un Polija, kas čempionātā piedalīsies sasniegto rezultātu dēļ.

Tikmēr kvalifikācijas turnīrā vīriešu konkurencē pieteikušās 38 izlases, kas cīnīsies par atlikušajām vietām. Finālturnīrā kopumā piedalīsies 24 valstsvienības. Latvijas izlase D apakšgrupā ielozēta ar Spānijas, Moldovas un Kipras komandām. Finālturnīrā iekļūs septiņu apakšgrupu uzvarētājas, kā arī piecas labākās otrās vietas ieguvējas.

Tikmēr dāmu konkurencē finālturnīrā jau iekļuvušas rīkotājvalstis Serbija, Bulgārija, Horvātija un Rumānija, kā arī iepriekšējā Eiropas čempionāta astoņas vadošās izlases - Turcija, Itālija, Polija, Nīderlande, Vācija, Krievija, Beļģija un Azerbaidžāna. Pārējās 12 vietas tiks sadalītas kvalifikācijas turnīrā, kur Latvijas izlase ielozēta F apakšgrupā kopā ar Slovēniju, Čehiju un Bosniju un Hercegovinu.

Vīriešu izlasei 2020. gadā ir mērķis gan uzvarēt Sudraba līgā, gan iekļūt Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā.

Turpmākais gatavošanās plāns paredz, ka 2020. gada sākumā abu izlašu galvenie treneri tiks aicināti nosaukt paplašināto kandidātu sarakstu, un maija sākumā valstsvienības sāks gatavoties Eiropas līgai.

Sadalījums grupās vīriešiem

Grupa Komanda Komanda Komanda Komanda
A Nīderlande Zviedrija Horvātija  
B Bulgārija Austrija Izraēla  
C Turcija Ziemeļmaķedonija Dānija Bosnija un Hercegovina
D Spānija Latvija Moldova Kipra
E Slovākija Rumānija Šveice Albānija
F Grieķija Melnkalne Azerbaidžāna Gruzija
G Baltkrievija Portugāle Norvēģija Ungārija

Sadalījums grupās sievietēm

Grupa Komanda Komanda Komanda Komanda
A Baltkrievija Šveice Igaunija  
B Ukraina Portugāle Gruzija Zviedrija
C Spānija Grieķija Austrija Norvēģija
D Slovākija Somija Melnkalne Kosova
E Ungārija Francija Izraēla Dānija
G Slovēnija Čehija Bosnija un Hercegovina Latvija

Raksta avots: Sportacentrs.com, LETA