Noskaidroti U-18 puišu un U-17 meiteņu izlašu pretinieki

Laura Iecelnieka trenētā Latvijas U-18 puišu izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrajā kārtā tiksies ar Austriju, Beļģiju un Slovēniju, kamēr Ilmāra Pūliņa vadītās U-17 meiteņu izlases pretinieces aprīlī būs Čehija, Grieķija un Slovēnija.

05/02/2020

U-18 puišu izlasei būs jāspēlē Austrijā. Spēļu kalendārs vēl nav zināms, taču tas nav svarīgākais. “Mēs paši sev esam vislielākie pretinieki,” saka vienības galvenais treneris Lauris Iecelnieks. “Jātiek galā ar sevi, tad tiksim galā arī ar citiem,” viņa teiktais ietver gan psiholoģisko noturību, gan pieredzes trūkumu, gan atbildības sajūtu.

“Nav pati labākā grupa, bet man šķiet, ka nav arī izteikta līdera. Varam gan novinnēt grupu, gan būt pēdējie,” potenciālos spēku samērus iezīmē treneris, piebilstot, ka Beļģija ar tās garāko līderi jau ir nedaudz papētīta.

Murjāņu komanda, kas ir izlases bāzes vienība, ar Latvijas Volejbola federācijas (LVF) atbalstu kopā spēlē Nacionālajā līgā, bet, cik iespējams, nedēļas nogalēs plānoti treniņi ar trīs daugavpiliešu un viena rīdzinieka klātbūtni.

Vairāk par U-18 izlasi ŠEIT:

U-17 meiteņu izlases gaitām otrajā atlases kārtā būs jāseko līdzi Čehijā. Tieši ar čehietēm pagājušogad latvietes tikās arī Eiropas U-16 čempionāta atlases otrās kārtas turnīrā Rumānijā, piekāpjoties ar 1-3 (8:25, 10:25, 25:19, 20:25).

“Tā ir mobila un spēcīga komanda,” par sāncensēm saka izlases galvenais treneris Ilmārs Pūliņš. “Ar grieķietēm neko nevar zināt. Vienu reizi viņas ir spēcīgas, citu – ne visai. Slovēnija pārstāv Dienvidslāvijas skolu – garas un atlētiskas, labas spēlētājas. Taču mums ir iespēja pacīnīties par otro vietu grupā.”

“Arī mēs esam kļuvuši spēcīgāki. Esam nospēlējuši divās Baltijas kausa izcīņās, divās atlases sacensībās uzspēlējuši, EEVZA sacensībās. Vēl varam krietni uzlabot spēles kvalitāti, kā izlase spēlējot Entuziastu volejbola līgā, – būs lielāka pieredze un saliedētība,” jaunietes tiek gatavotas kvalifikācijas mačiem vēl pirms oficiālajām treniņnometnēm.

Par gatavošanās plānu varēs sākt runāt pēc 13. februāra LVF Treneru komisijas sēdes, kurā izskatīs izlašu jautājumus.

“Pagaidām plānojam divas treniņnometnes – vienu marta brīvlaikā, otru – pirms došanās uz Čehiju. Sastāvā gribētos atrast perspektīvu “libero”, jo Rēzija Mazure-Mago varētu būt laba uzbrucēja,” Pūliņš atgādina, ka pat lielo valstu izlasēm nekad nav tā, ka viss būtu ideāli.

Vairāk par U-17 izlasi ŠEIT: