RVS un VK “Jelgava”/LLU savā laukumā izcīna pa divām uzvarām

Baltijas līgas spēlē savā laukumā pa divām uzvarām nedēļas nogalē izcīnīja gan RVS volejbolistes, gan VK “Jelgava”/LLU, kas Daugavpils VK “miLATss” apspēlēja vien piecos setos.

19/01/2020

Baltijas līgā abas spēcīgākās Latvijas komandas savās mājās izcīnīja likumsakarīgas uzvaras pār turnīra tabulas lejasgala vienībām. Vieglāk tas padevās RVS meitenēm, kuras savus panākumus svinēja trijos setos. RVS ar 3-0 (25:19, 25:22, 25:12) pieveica “TK Aušrine-KKSC” un ar 3-0 (25:15, 25:19, 25:14) – VK “miLATss”.

Rīdziniecēm pirmajā mačā, laukumā ejot visām 14 volejbolistēm, rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Marta Kamēlija Levinska, kura piecus punktus sakrāja ar netveramām servēm un divus – ar bloku. 12 punkti, no kuriem četri “eisi”, Kristīnes Kramēnas kontā, bet RVS komanda kopā trijos setos pāri tīklam raidīja 21 pretiniecēm neatšifrējamu servi. Viešņām Gerda Grudzinskaite sakrāja 11 punktus.

Arī otrajā mačā trenerim Andrejam Odinokovam izmantojot gandrīz visas spēlētājas, par rezultatīvāko kļuva Levinska, kura guva 15 punktus, četrreiz ieservējot “eisus”, 11 punkti Terēzei Hrapānei, kura izcēlās ar 6 netveramām servēm. Arī šoreiz Rīgas vienības kontā 21 netverama serve, kamēr viešņām rezultatīvākā ar 7 gūtajiem punktiem bija Inga Macenko.

“Šodien uzvarējām, lielā mērā pateicoties labām servēm,” pēc uzvaras pār Daugavpils komandu teica mājinieču uzbrukuma līdere Levinska. “Pretinieces centās, bet daudz kas viņām neizdevās. Varbūt iespaidoja tas, ka tā bija otrā spēle divās dienās. Mums visas meitenes labi nospēlēja.”

Teicamo servēšanu nedēļas nogalē Marta Kamēlija skaidro ar pierastajiem apstākļiem: “Tā ir mūsu mājas zāle, pie kuras esam pieradušas. Te mums serves padodas labāk nekā citur. Turklāt salīdzinoši maz arī kļūdījāmies. Mums arī kapteine [Kristīne Kramēna] ir sākusi savādāk servēt. Varbūt “eisu” viņai nav tik daudz, taču tās rada lielas galvassāpes pretiniecēm.”

Gadu mijā sportiste nedaudz paslimoja, un kādu spēli arī izlaida. “Lēnām atgūstos,” saka volejboliste. “Pirmajās spēlēs vēl nejutos īsti labi, bet tagad jau esmu salīdzinoši labā formā. Apmēram uz procentiem 70,” šķelmīgi saka Levinska, liekot saprast, ka var spēlēt vēl daudz labāk.

Divus panākumus svinēja arī Jelgavas klubs. Vispirms VK “Jelgava”/LLU tikai piecos setos ar 3-2 (25:17, 21:25, 20:25, 25:10, 15:13) izdevās pārspēt daugavpilietes, bet otrajā mačā svētdien ar 3-1 (25:6, 25:18, 18:25, 25:22) – arī “TK Aušrine-KKSC” vienību.

Sestdien rezultatīvākā mājiniecēm ar 18 punktiem, no kuriem četri tika gūti ar bloku, bija Līva Sola. 16 punkti (3 “eisi”) Līgai Plātei, 13 – Lindai Liniņai, 10 – Kristīnei Dzierkalei un 9 – cēlājai Elvitai Dolotovai, kura piecus no punktiem guva uzbrukumā un četrus sakrāja ar servi. VK “miLATss” rindās 22 punktus guva Iveta Alehina, trīsreiz izceļoties blokā, 17 punkti, no kuriem seši gūti blokā un divi – ar servi, Darjai Tarasenko un 10 punkti, no kuriem četri sakrāti blokā, Macenko.

Svētdien Sola guva 17, Simona Rozīte 14 (5 bloki), Liniņa 11 (3 “eisi”), bet Plāte un Insese Jursone, kura spēlēja vien divus pēdējos setus, - pa 10 punktiem. Viešņu rindās Grudzinskaite ar 19 punktiem kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju.

Turnīra tabulā vadībā ar 37 punktiem 13 spēlēs ir “TalTech”/“Tradehouse”. TU/”Bigbank” un RVS ir pa 31 punkta 14 mačos, bet ceturto vietu ar 27 punktiem ieņem jelgavnieces. Uz septīto vietu ar 11 punktiem pakāpies VK “miLATss”.

Vairāk par Baltijas līgu ŠEIT: