Sākas astoņpadsmitās skolu komandu sacensības volejbolā

Latvijas Volejbola federācija (LVF) jau astoņpadsmito reizi rīko vispārizglītojošo skolu kausu volejbolā. Sacensībām no šī gada dots PIENA SPĒKA kausa nosaukums.

13/01/2019

Šogad skolu kauss aptvers 8 pilsētas un 64 novadus. Sacensības mācību gada garumā notiek divos posmos. Vispirms no 2019. gada decembra līdz 2020. gada 22. martam norisinās atlases turnīri. Tajos tiek noskaidroti finālsacensību dalībnieki divās vecuma grupās (pamatskolām un vidusskolām) zēniem un divās vecuma grupās – meitenēm. Finālsacensības, kas tradicionāli kopš pirmās kausa izcīņas notiek Rīgā, Olimpiskajā “Skonto” hallē, notiks 2020. gada 4. aprīlī.

PIENA SPĒKA kauss ir lieliska iespēja salīdzināt spēkus dažādu Latvijas novadu skolniekiem, aizstāvēt savas skolas krāsas un uzspēlēt pret topošajiem lielmeistariem un jau atzītiem Latvijas jauniešu izlašu dalībniekiem. Iepriekšējos gados par kausu cīnījās tādi Latvijā pazīstami volejbolisti kā, piemēram, pludmales volejbola zvaigžņu pāra SAM/ŠMĒ dalībnieki Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, Eiropas čempiones pludmales volejbolā Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, Latvijas volejbola izlases spēlētāji – Edvarts Buivids, Ingars Ivanovs, Aleksandrs Kudrjašovs, Romāns Saušs, Edvīns Skrūders, Toms Vanags – un citi pazīstami volejbolisti, kā arī sabiedrībā pazīstami cilvēki.

LVF mērķis, organizējot šīs sacensības, ir popularizēt veselīgu un sociāli aktīvu dzīvesveidu jauniešu vidū, kā arī veicināt viņu interesi par volejbolu, tāpēc PIENA SPĒKA kauss tiek rīkots kā volejbola svētki vispārizglītojošo skolu jauniešiem. Jaunieši ne tikai spēlē volejbolu, bet arī piedalās dažādās radošās aktivitātēs un viktorīnās ar atbalstītāju sarūpētām veltēm. Savukārt noslēguma pasākumā skolēnus ar muzikālo pavadījumu priecē Latvijā populāri mākslinieki.

Skolu kausa izcīņas sacensības volejbolā vispārizglītojošo skolu jauniešiem notiek astoņpadsmito reizi. 2001. gadā šajā projektā piedalījās 66 komandas, bet iepriekšējās atlases sacensībās uz starta līnijas stājās 657 komandas ar vairāk nekā 5600 dalībniekiem no 77 Latvijas pilsētām un novadiem. Sacensības ilgu laiku bija atpazīstamas kā “Lāses” kauss, vienu gadu – kā “top!” kauss, un šo gadu laikā ir spējušas saglabāt savu pamatideju un kļuvušas par Latvijas populārāko volejbola pasākumu jauniešiem.

Sacensības organizē LVF sadarbībā ar A/S “Smiltenes piens” un pašvaldībām, un projektu atbalsta SIA “VENDEN”, SIA “Rāmkalni” un LSFP.

Vairāk lasiet šeit: