Kausa fināla atkārtojumā “Jēkabpils Lūši” pieveic RTU/”Robežsardzi”

“Credit24” meistarlīgā nedēļas nogalē Latvijas kausa finālcīņas atkārtojumā “Jēkabpils Lūši” savā laukumā atspēlējās pret RTU/”Robežsardzi”, svinot panākumu piecos setos.

05/01/2020

Abās nedēļas nogales spēlēs punktus izcīnīja arī OC “Limbaži”/MSĢ, šodien svinot uzvaru pār Jelgavas komandu, kā arī Rīgas klubs.

“Jēkabpils Lūši” “Credit24” meistarlīgā sestdien savā laukumā ar 3-1 (18:25, 25:14, 25:19, 25:17) pārspēja “Biolars”/Jelgava vienību. “Lūšu” vienībā 15 punktus guva Ēriks Voroņko, 14 punkti Armandam Āboliņam, 11 – Zigurdam Adamovičam, septiņus no tiem izcīnot blokā, deviņi – Vladislavam Blumbergam, blokā atzīmējoties sešreiz, un astoņi – Pāvelam Jemeļjanovam, kuram tā pēc traumu izārstēšanas bija atgriešanās līgā. Viesu rindās 11 punktus guva Kārlis Pauls Levinskis, un pa astoņiem – Aleksandrs Kudrjašovs un Ruslans Sorokins, kurš trīsreiz bija precīzs blokā.

Šodien nedēļas nogales centrālajā spēlē jēkabpilieši atspēlēja seta un 5:12 deficītu ceturtajā setā un pēc Kristera Dardzāna sekmīga uzbrukuma pieveica RTU/”Robežsardzi” ar 3-2 (26:24, 23:25, 25:27, 25:22, 15:13). Mājiniekiem 19 punktus guva Voroņko, kurš piecreiz pārsteidza pretiniekus ar netveramu servi. 15 punkti Rihardam Puķītim, kurš trīsreiz uzdeva rīdziniekiem neatrisināmus rēbusus servju veidā, 14 – Adamovičam, kurš četrus no tiem nopelnīja blokā, 13 – Blumbergam ar pieciem blokiem un trim “eisiem”, pa 9 – Āboliņam un Edvīnam Skrūderam, kuri pa trim reizēm izcēlās blokā. Viesiem, nespēlējot Aleksandram Avdejevam, par rezultatīvāko ar 18 punktiem par rezultatīvāko kļuva Vitālijs Cinne. 14 punkti (3 bloki) Gatim Garklāvam, 13 – Aivim Āboliņam, 9 – Renāram-Paulam Jansonam un 7 – Andrejam Zavorotnijam, kuri abi guva pa trim punktiem blokā.

“Šādai vajadzēja būt spēlei Latvijas kausa finālā,” pēc mača bilda jēkabpiliešu galvenais treneris Mārcis Obrumans. “Pirmo setu uzvarējām, otrajā bijām vadībā, servējām pa Cinni, viss bija kārtībā, bet kaut kā otro setu zaudējām. Cēlājs labi uzcēla, bet nevarējām iesist, un viņi labi sabloķēja. Ceturtajā setā Āboliņu ieliku par libero, Puķīti – par “pusīti”, Jāņa Medeņa vietā “diagonāles” postenī laidām Dardzānu un uzvarējām. Plus vēl pēc 5:12 Ēriks [Voroņko] labi uzservēja. Pretiniekiem Ingars [Ivanovs] un Āboliņš serves mēģināja ņemt divatā, sargājot Cinni, bet tāpat uzņemšana bija apgrūtināta. Tad arī skatītāju vētra bija klāt, kas mums ļoti palīdzēja.”

Divos mačos pie punktiem tika OC “Limbaži/MSĢ. Vispirms viesos jaunie limbažnieki tikai ar 2-3 (25:17, 21:25, 22:25, 25:22, 10:15) piekāpās rīdziniekiem, bet šodien vēl vienā piecu setu mačā ar 3-2 (17:25, 25:17, 25:19, 16:25, 15:11) pievarēja jelgavniekus, divās dienās savācot tikpat punktus, cik visā iepriekšējā sezonā kopā.

Pirmajā cīņā murjāniešiem 18 punkti Kristapa Šmita kontā, kurš sešus no tiem guva ar netveramu servi, 15 – Jēkabam Dzenim, 14 – Edgaram Šimanskim, 10 – Patrikam Pinkam, pēdējiem diviem pa trim punktiem sakrājot blokā, bet cēlājam Jānim Jansonam – 7 punkti, ieskaitot precīzus visus sešus uzbrukuma sitienus. Mājinieku labā Avdejevs sakrāja 23 punktus, pa diviem gūstot ar bloku un servi, 17 punkti Cinnem, deviņi – Āboliņam. Otrajā spēlē 20 punkti Šmitam, kurš ar veiksmīgu uzbrukumu arī pielika punktu mačam un blokā sakrāja 3 punktus, 15 punkti Patrikam Pinkam, 9 – Jēkabam Dzenim. Tikmēr viesu rindās

“Šodien abām komandām bija savi kāpumi un lejupslīdes,” pēc mača “sportacentrs.com TV” teica limbažnieks Edgars Šimanskis. “Centāmies samazināt savu kļūdu skaitu un izmantot savas iespējas. Pašam izdevības gūt punktus bija, bet tās neizmantoju [tikai seši punkti Edgaram šajā mačā]. Jāuzteic Dzenis, kas labi nospēlēja mača galotni, bet labi laukumā darbojās visi. Esam ieguldījuši smagu darbu, un domāju, ka šis nebūs mūsu pēdējais panākums sezonā.”

“Mēs visu laiku trenējāmies, kamēr citi svinēja,” ar smaidu panākumus komentēja Limbažu/Murjāņu vienības galvenais treneris Lauris Iecelnieks. “Fiziskajā un tehniskajā jomā esam tādi paši kā citās komandās, taču abi ar [otro treneri] Klāvu [Zaļkalnu] pamēģinājām citu pieeju. Mazāk devām analīzi un profesionālu informāciju, vienkāršojot uzdevumus. Protams, ilgtermiņā tas izaugsmei traucēs, jo profesionālos klubos arī būs skaidri uzdevumi. Tomēr pagaidām tas darbojās. Piedevām Patriks Pinka samainījās ampluā ar Robertu Kļaviņu, un šodien viņš bija labākais laukumā.”

Latvijas izlases galvenā trenera Avo Kēla trenētā un izlases kandidāta Kristapa Platača pārstāvētā “Parnu VK” komanda piektdien savā laukumā ar 3-1 (24:26, 25:21, 25:20, 25:23) apspēlēja Tallinas “TalTech”, bet dienu vēlāk arī Pērnavā ar 0-3 (13:25, 19:25, 23:25) atzina līgas līdervienības “Bigbank Tartu” pārākumu.

Platačs pirmajā mačā ar 19 punktiem kļuva par rezultatīvāko vīru komandā, bet pret Tartu vienību viņš ar 9 punktiem rezultatīvākā spēlētāja titulu komandā dalīja.

Līderpozīcijā ar 37 punktiem 15 mačos ir “Bigbank Tartu”, bet uz otro vietu ar 34 punktiem 16 mačos pakāpušies “Jēkabpils Lūši”. Viņiem ar 30 punktiem 12 spēlēs seko Arta Caica pārstāvētā “Saaremaa VK” un ar 28 punktiem 15 mačos – Tallinas “Selver”. 21 punkts 16 mačos ir “Parnu VK”, 16 punkti 15 ir RTU/“Robežsardzei” un 14 punkti – VK “Biolars”/Jelgava komandai, bet 12 punkti 14 spēlēs ir "TalTech". OC “Limbaži”/MSĢ tagad 14 mačos tikusi pie sešiem punktiem.

Vairāk par “Credit24” Meistarlīgu ŠEIT:

Foto: Romāns Kokšarovs