Trijos setos par Latvijas Kausa ieguvējiem kļūst RTU/”Robežsardze” volejbolisti

Šogad Sporta namā “Daugava” Latvijas Kausa ieguvēji negaidīti tika noskaidroti minimālajā programmā – trijos setos, uzvarot Rīgas RTU/”Robežsardze” vienībai un pārtraucot triju gadu “Jēkabpils Lūšu” dominanci.

22/12/2019

Fināls vīriešiem ļoti patīkamā atmosfērā Sporta namā “Daugava” sākās negaidīti. Ar Renāra Jansona planējošajām servēm mājinieki – RTU/”Robežsardze” volejbolisti – panāca 7:1 pārsvaru, kas tika noturēts līdz seta beigām – 25:15.

Otrais sets ritēja divu spēkos līdzīgu pretinieku cīņā, taču tā galotne atkal piederēja mājiniekiem, kuri tomēr pusfinālā aizvadīja tikai trīs setus un uzvarēja viegli, kamēr jēkabpilieši, turklāt vēlāk, tikai piecos setos tika galā ar VK “Biolars”/Jelgava vienību.

Trešais sets bieži vien maina spēku līdzsvaru, taču šoreiz tā nenotika. “Lūši” pārāk bieži kļūdījās paši, bet pretinieki vaļības nepieļāva. Pārsvarā ar savu tehnisko brāļi panākto 0:3 deficītu jēkabpilieši gan pēc Riharda Puķīša netveramas serves pārvērta 4:3 vadībā. Tomēr nākamo septiņu izspēļu laikā “Jēkabpils Lūši” pieļāva vēl piecas kļūdas. Līdz pat mača beigām rezultāta starpība turpināja svārstīties triju līdz piecu punktu robežās, punktu mačam ar kļūdu servē pieliekot Ērikam Voroņko.

Rīdzinieki Latvijas Kausu izcīnīja pēc piecu gadu pārtraukuma, bet “lūšiem” pirmo reizi četru gadu laikā nācās Rīgu atstāt bez kausa.

Rīdzinieku rindās Gatis Garklāvs guva 16 punktus, no kuriem trīs tika sakrāti ar servi, Renārs Jansons guva 8, Aleksandrs Avdejevs un Andrejs Zavorotnijs, kurš trīsreiz bloķēja pretiniekus, - pa 7 un Aivis Āboliņš – 6 punktus. “Lūšiem” izcēlās Vladislavs Blumbergs ar 14 punktiem, kuriem Zigurds Adamovičs pievienoja 7 punktus, četrreiz izceldamies blokā.

“Nebija tā plānots. Pirms spēles pašsajūta nebija laba, bet uzkurināja komanda, uzkurināja emocijas, tas, ka pretinieki ir “lūši”. Tas ļoti uzkurināja un deva adrenalīnu  un vēlmi spēlēt un uzvarēt,” pēc mača teica rīdziniekiem veiksmīgā sākuma autors Renārs Jansons. “Viens otru uzkurināja, atbalstīja, un cīnījāmies kopā.”

Renāram pusfinālā nācās steigšus atcerēties, kā ir spēlēt pirmā tempa uzbrucēja postenī, jo traumu nevainīgā situācijā guva Antons Nazarovs: “Kad sāku trenēties, darīju to pirmā tempa postenī. Tāpēc nebija grūti atgriezties šajā postenī.”

Pretinieki ir labi pazīstami, tāpēc lielu noslēpumu vienam no otra nebija. “Galvenais uzdevums bija – neservēt pa Armandu Āboliņu, kurš ir nosacīti labākais servju uzņēmējs pretinieku komandā (tas arī tika sekmīgi darīts, tikai 11 servēm sasniedzot Āboliņu. - LVF.). Treneri atgādināja pretinieku uzbrucēju sitienu virzienus, un viss. Pēc rezultāta var teikt, ka sanāca diezgan labi. Servējām pa libero, apgrūtinājām viņiem uzņemšanu un atvieglojām sev uzbrukumu.”

“Varbūt viņi mūs līdz galam nenovērtēja,” vaicāts par pārāk pārliecinošo uzvaru, savu versiju izsaka tikai 17 gadus vecais spēlētājs. “Mēs gājām laukumā ar emocijām. Kā mums teica treneris Ainārs Cīrulis, viņiem ir trīs kausi, mums nav neviena. Ar vienu uzvaru atņemsim viņiem trīs.”

Priekšā nelielas Ziemassvētku svinības ģimenes lokā, Jaunā gada sagaidīšana kopā ar draugiem, un klāt jau būs kārtējās spēles “Credit24” meistarlīgā.