Latvijas Kausu sievietēm izcīna Rīgas Volejbola skolas volejbolistes

Jaunās “Rīgas Volejbola skolas” volejbolistes finālā Sporta namā “Daugava” ieguva divu setu pārsvaru, VK “Jelgava”/LLU atspēlējās, bet piektajā setā labāka bija Rīgas vienība un pirmoreiz ieguva Latvijas Kausu.

22/12/2019

“Rīgas Volejbola skolas” un VK “Jelgava”/LLU spēle Sporta namā “Daugava” sākās ar rīdzinieču diviem blokiem un Elzas Rekneres “eisu” - 3:0. Rezultātam svārstoties, rīdzinieces pēc Līvas Solas sitiena autā uzvarēja vien ar trešo setbumbu – 26:24.

Otrajā setā rīdzinieces līdzīgā cīņā vadībā tika vien pēc Martas Kamēlijas Levinskas bloka – 10:9. Seta vidū Andreja Odinokova un Pāvela Seļivanova vadītās RVS volejbolistes panāca 20:13 pārsvaru, ko nosargāja līdz seta beigām – 25:21 pēc Levinskas uzbrukuma.

Trešais sets ritēja punkts punktā, līdz 26:24 panākumu Jelgavas klubam ar uzbrukumu atnesa 2009. gada Eiropas čempione pludmales volejbolā Inese Jursone.

Ceturtajā setā viss noritēja “mājinieču” – Rīgas volejbolistu labā līdz rezultātam 8:5. Tad sešus bezatbildes punktus guva jelgavnieces, līdz Levinska ar uzbrukuma sitienu izrāvienu apturēja. Pēc Rīgas komandas uzbrukuma līderes Levinskas “eisa” izdevas pietuvoties līdz 14:15, taču VK “Jelgava”/LLU atkal izkaroja pāris punktu vadību, ko nosargāja līdz seta beigām, panākot piekto setu, – 25:21.

Piektajā setā ar 15:9 un visā spēlē ar 3-2 (26:24, 25:21, 24:26, 21:25, 15:9) uzvaru izcīnīja RVS volejbolistes, pirmoreiz izcīnot kausu.

35 punktus uzvarētāju labā guva Levinska, 13 sakrāja Kristīne Kramēna, 11 – Amanda Ērgle, 8 – Terēze Hrapāne un 7 – Lāsma Ozola, abām pēdējām pa trim reizēm izceļoties blokā. Pretinieču rindās 27 punktus sakrāja Līva Sola, 18 – Inese Jursone, 16 – Linda Liniņa, 8 – Simona Rozīte un 7 – Kristīne Dzierkale.

Piektajā setā ovācijas izpelnījās Ērgle, kura autā lidojošu bumbu ar otro skārienu nospēlēja ar kāju, bet Levinska guva priekšpēdējo punktu – 14:9.

“Bērnudārzā vienu gadu notrenējos futbolā, bet tas bija ļoti, ļoti sen,” pēc mača vienu no izšķirošajām epizodēm spēlē komentēja Ērgle, kura tikai pēdējās spēlēs laukumā pavada vairāk laika un šobrīd ir pamatsastāva spēlētāja. “To nevar saukt par pamatsastāvu, bet vairāk tieku laukumā jau trīs mačus.”

Pēdējā savstarpējā spēlē Baltijas līgā piecos setos bija uzvarējusi VK “Jelgava”/LLU. “Šodien meitenes visas bija ļoti noskaņojušās spēlei. Ļoti gribējām uzvarēt Jelgavu, un mums tas arī izdevās. Zaudējums iepriekšējā mačā palīdzēja mobilizēties vēl vairāk. Mums vienmēr ar viņām ir bijusi liela cīņa.”

Pirms mača treneris uzsvaru licis uz servju uzņemšanu un servi: “Kā vienmēr – ja būs serves uzņemšana, tad būs labi. Plus sava servīte. Pārsvarā izdevās. Trešajā un ceturtajā setā bija neliels atslābums. Arī apbalvošana pēc otrā seta izraisīja lielu pauzi. Atsilām un nevarējām uzreiz atsākt spēlēt, kā līdz tam.”

Amanda izceļ Levinskas lomu: “Marta pārsvarā ir bijusi labākā komandā punktu gūšanā, tāpat arī šodien. Tomēr mēs visas šodien nospēlējām labi.”

Tagad meitenes, no kurām liela daļa pulksten 10:00 abu komandu sastāvā uzsāka cīņu par Latvijas kausu arī U-19 grupā, varēs nedaudz ievilkt elpu: “Tagad varēsim nedaudz atpūsties – priekšā Ziemassvētki un Jaunais gads. Šobrīd mums vēl nav pateikts, kad būs nākamais treniņš.”

Ērgle šodien kopā ar vairākām komandasbiedrenēm uzvarēja arī U-19 kausa finālā un izcīnīja divus Latvijas kausus vienā dienā.

Dienas pirmajās spēlēs sporta namā Latvijas kausa finālā U-19 grupā meitenēm RVS komanda Normunda Lūša vadībā trijos setos pieveica otru RVS vienību, ko vadīja Andris Kļaviņš. Puišiem U-19 grupā par Latvijas kausa ieguvējiem arī kļuva RVS pārstāvji Aivara Liniņa vadībā, kas apspēlēja Franča Naidjonoka un Alekseja Adamoviča vadīto Daugavpils komandu ar 3:1.