Nacionālā Līgā vīriešiem VK Ezerzeme/DU turpina bez zaudējumiem

Adventes laiku sagaidot, aizvadītas aizraujošas spēles Nacionālās līgas abās divīzijās. Divīziju līderpozīcijās nemainīgi VK Ventspils un VK Ezerzeme/DU

02/12/2019
 
RIETUMI
Sestdien savā starpā tikās Rietumu divīzijas komandas Kuldīgas NSS un Jelgavas novads. Kuldīgas NSS zālē notiekšās spēles sākums rādīja, ka priekšā ir gaidāma aizraujoša un spraiga cīņa, abām komandām apmainoties ar sīvi uzvarētiem spēles setiem. Taču nākamo setu galotnēs mājas sienas un līdzjutēju atbalsts palīdzēja Kuldīgas puišiem iegūt uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:1 (24/26 25/22 25/19 25/22)
Spēles laikā ar rezultativitāti izdevās izcelties vairākiem spēlētājiem, bet īpaši jāizceļ uzvarētāju komandas volejbolists Raivo Dabiņš, kurš spēja iegūt 17 punktus, tajā skaitā vienu ar netveramu servi, un Sandris Gulbis, kurš, iegūstot 8 punktus, četrus no tiem guva ar rezultatīvu bloku. Jelgavas novada rindās Alvis Feldmanis atzīmējās ar 16 gūtiem punktiem.
 
Tajā pat laikā Ozolnieku SN norisinājās spēle starp VK Ozolnieki un SK Talsi komandām. Šajā cīņā pārsteigumi netika sagaidīti un Ozolnieku komandas spēlētāji ar pārliecinošu sniegumu parādīja, ka ir sava laukuma saimnieki un svinēja uzvaru ar rezultātu 3:0 (25/19 26/24 25/15)
Spēles laikā ar rezultatativitāti izcēlās Talsu komandas spēlētājs Toms Kalniņš, kurš ieguva 12 punktus, tajā skaitā vienu ar uzvarētu bloku. Ozolnieku komandā 11 punktus guva Ēriks Strautnieks.
 
Pēdējo, un spraigāko šīs nedēļas nogales Rietumu divīzijas spēli aizvadīja Aizputes un SK RTU komandas. Jau pirms spēles bija sagaidāma spraiga cīņa abu komandu starpā, kas apstiprinājās arī spēles gaitā, jo uzvarētāju izdevās noskaidrot tikai piecu setu cīņā. Abas komandas rādīja līdzvērtīgu sniegumu un četru setu laikā apmainījās ar uzvarētiem setiem, bet piektajā setā, mājas sienām šoreiz nepalīdzot, Aizputes komandas volejbolistiem nācās atzīt SK RTU komandas pārākumu, kuri triumfēja ar rezultātu 3:2 (16/25 27/25 25/17 15/25 15/6)
Spēles rezultatīvākais spēlētājs, ar iegūtiem 18 punktiem, bija Aizputes komandas volejbolists Kārlis Kliemanis, iegūstot vienu punktu ar netveramu servi un vienu ar uzvarētu bloku. RTU komandas rindās 16 punktus guva Oļegs Holodņuks.
 
Pēc šīs nedēļas spēlēm, Rietumos vēl joprojām kopvērtējuma tabulas augšgalā atrodas VK Ventspils volejbolisti ar iegūtiem 23 punktiem, savukārt līderpozīcijām pietuvoties ir izdevies VK Ozolnieku komandai ar gūtiem 20 punktiem.
 
AUSTRUMI
Pirmo šīs nedēļas nogales spēli Austrumu divīzijas komandas aizvadīja jau piektdien, kad Sējas SH tikās MSĢ/Jaunsardze un Vecumnieki. Lai arī spēles sākums šķita līdzvērtīgs abu komandu sniegumos, tomēr Vecumnieku volejbolisti pierādīja favorītu statusu un neļaujot MSĢ puišiem pārsniegt 20 punktu robežu kādā no setiem svinēja uzvaru ar rezultātu 3:0 (25/20 25/18 25/19)
Spēles laikā ar 10 rezultatīviem punktiem atzīmējās Vecumnieku komandas spēlētājs Andris Zadovskis.
 
Pirmās adventes noskaņās Sējas SH turpinājās Austrumu divīzijas komandu spēles, jo MSĢ/Jaunsardzes komanda uzņēma Jēkabpils Junioru/JSS volejbolistus. Spēles pirmajos setos, abām komandām apmainoties ar uzvarētiem setiem, bija vērojam sīva un līdzvērtīga cīņa abu komandu izpildījumā. Tomēr atlikušajā spēlēs daļā, lai arī MSĢ puiši varonīgi turējās pretim un turpināja cīnīties par uzvaru katrā no izspēlēm, Jēkabpils puiši izrādījās nosvērtāki un spēcīgāki, svinot uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:1 (25/20 19/25 25/23 25/22).
Spēles laikā, ar gūtiem 20 rezultativitātes punktiem īpaši jāizceļ MSĢ komandas spēlētājs Eduards Stieģelis, tajā skaitā ar vienu netveramu servi un vienu uzvarētu bloku. Noteikti jāatzīmē arī Jēkabpils komandas volejbolisti Kristers Dardzāns ar 17 gūtajiem punktiem un Gustavs Freimanis, kurš savai komandai uzvaru palīdzēja iegūt ar iegūtiem 12 punktiem, bet piecus no tiem guva ar blokiem.
 
Pēdējā nedēļas nogales Austrumu divīzijas spēle tika aizvadīta Daugavpils pusē, Špoģos, kur tikās divas līderpozīcijās esošas komandas – novadnieki un šosezon nesamierināmie pretinieki Daugavpils nov./DT un VK Ezerzemes/DU. Jau spēles sākumā gan līdzjutēji, gan spēlētāji nojauta, ka priekšā būs sagaidāms īsts derbijs, jo katrai no komandām uzvara ir principiāla. Spēles gaitā, katrai komandai apmainoties ar sīvi uzvarētiem setiem, spēles uzvarētāju izdevās noskaidrot vien piektajā, izšķirošajā setā. Abas komandas cīnījās tikai un vienīgi par uzvaru, taču galotnē spēcīgāki gan spēlē, gan stresa noturībā izrādījās VK Ezerzemes/DU volejbolisti, kas svinēja uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:2 (21/25 25/14 23/25 25/23 15/11)
Ar 23 rezultativitātes punktiem jāatzīmē Daugavpils nov./DT komandas spēlētājs Devids Žolnerovičs, tajā skaitā ar četrām netveramām servēm un diviem uzvarētiem blokiem. VK Ezerzemes/DU rindās jāizceļ Sergejs Ivanovs ar 21 gūtu punktu un Zigmārs Keišs, kurš komandai palīdzēja iegūt uzvaru ar pieciem uzvarētiem blokiem.
 
Pēc šīs nedēļas sabraukuma kopvērtējuma tabulā līderpozīcijās ir nostiprinājušies VK Ezerzemes/DU volejbolisti ar iegūtiem 18 punktiem. Ar 14 punktiem seko Jēkabpils Juniori/JSS un Daugavpils nov./DT komandas.
 
Otrajam izspēles aplim tuvojoties noslēgumam, aizraujošas spēles sagaidāmas arī turpmāk, jo tikai 3 labākās komandas no katras divīzijas automātiski garantēs vietu ¼ finālā, kamēr zemākajās vietās esošajām komandām vēl priekšā smagas cīņas, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs, kur tām nāksies cīņu uzsākt jau ar 1/8 finālu.
 
Nākamās NL spēles jau šajā nedēļas nogalē, kad volejbolistiem būs nepieciešama ne tikai veiksme un izturība, bet arī savu līdzjutēju liels atbalsts.