Ar diviem uzvarētiem setiem Buividam un Platačam pietiek CEV Izaicinājuma kausa nākamās kārtas sasniegšanai

Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Izaicinājuma kausa otro kvalifikācijas kārtu šonedēļ pārvarēja abi latviešu pārstāvētie klubi.

29/11/2019

Latvijas izlases galvenā trenera Avo Kēla vadītā un Kristapa Platača pārstāvētā “Parnu” pēc panākuma viesos četros setos pret Linšēpingas “Linkoping” no Zviedrijas iekļūšanu sešpadsmitdaļfinālā savā laukumā trešdien nodrošināja jau pēc diviem uzvarētiem pirmajiem setiem un varēja atpūtināt pamatsastāva spēlētājus. Pēc otrā seta 3-2 (25:18, 25:22, 20:25, 12:25, 15:10) uzvarā malā devās arī Platačs. Līdz tam brīdim viņš bija sakrājis 10 punktus, no tiem divus – blokā.
Pērnavas kluba labā 14 punktus guva Andrejs Gvozdevs, 12 – Tonijs Tammiksārs, bet viesiem tāpat kā pirmajā spēlē ar 21 punktu izcēlās Tomāšs Mrozs.
Divu spēļu summā Igaunijas vienība uzvarēja ar 6-3. Sešpadsmitdaļfinālā “Parnu” pretinieki būs Horvātijas volejbolisti no  Kaštelas “Mladost Ribola”.
Dienu vēlāk nākamajā kārtā iekļuva arī Edvarta Buivida pārstāvētā Lucernas “Lindaren Volley” no Šveices. Arī lucernieši pēc uzvaras savā laukumā četros setos uzdevumu Luksemburgā paveica jau mača pirmajos divos uzvarētājos setos, pēc tam laukumā laižot rezervistus.
“Lindaren Volley” viesos ar 2-3 (26:24, 26:24, 17:25, 24:26, 9:15) gan zaudēja Dīkirhes CHEV, taču divu spēļu summā bija pārāka ar 5-4, iekļūstot sešpadsmitdaļfinālā.
Buivids divos pirmajos setos paspēja sakrāt 19 punktus un kļūt par spēles rezultatīvāko spēlētāju. Piecus punktus Buivids sakrāja ar netveramām servēm.
Arī Šveices klubam sešpadsmitdaļfinālā būs krietni spēcīgs pretinieks – Francijas klubs no Monpeljē “Castelnau UC”.