Buividam 35 punkti, Egleskalns tuvojas virsotnei, Petrovs atkal spēlē

Ražena aizvadītā nedēļa padevās Latvijas volejbolistiem ārvalstīs. Šveicē Edvarts Buivids guva 35 punktus.

25/11/2019

Jau ne pirmo sezonu pēc rezervēta sākuma uz līderpozīciju Francijā ar divām uzvarām aizvadītajā nedēļā tiecas Hermana Egleskalna pārstāvētā Tūras komanda, bet Toms Švans ar Sennazēras klubu ir spicē Pro B līgā. Krievijas superlīgā Ņižņijnovgorodas klubā atkal drīkst spēlēt leģionāri, un ar Denisu Petrovu ierindā izcīnīta pirmā uzvara. Savukārt Austrijā pirmo punktu sezonā līdervienībai atņēma latviešu pārstāvētais Zalcburgas klubs.

Divām latviešu pārstāvētajām komandām šonedēļ būs spēle Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Izaicinājuma kausā. Kvalifikācijas otrās kārtas atbildes spēlē 27. novembrī, pulksten 19:00, Pērnavā Avo Kēla vadītā un Kristapa Platača pārstāvētā “Parnu VK” uzņems Linšēpingas “Linkoping” no Zviedrijas, bet Edvarta Buivida pārstāvētā Lucernas “Lindaren Volley” dienu vēlāk, Latvijas laika pulksten 20:30, viesosies Luksemburgā pie Dīkirhes CHEV. Pirmajās spēlēs abas latviešu pārstāvētās vienības uzvarēja četros setos un saglabā labas cerības iekļūt pamatturnīrā divu spēļu summā.

Francija
Pro A
Francijas spēcīgākajā līgā ātrumu uzņem Hermans Egleskalns un “Tours Volley-Ball”, aizvadītajā nedēļā izcīnot divas uzvaras. Pirmajā spēlē Setā divu Latvijas volejbola pārstāvju duelī Setā ar 3-0 (25:17, 25:19, 25:17) tika apbēdināta Romāna Sauša pārstāvētā “Arago de Sete V.B”, bet otrajā savā laukumā ar 3-0 (25:20, 25:15, 25:17) tika svinēts panākums pār galvaspilsētas “PUC Volley-Ball/PARIS VOLLEY”. Pirmajā spēlē ar 14 gūtajiem punktiem,  Egleskalns kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju, kamēr Saušs spēlēja pirmajos divos setos, sakrādams 3 punktus. Arī otrajā mačā Hermans ar 14 punktiem bija rezultatīvākais vīrs laukumā, divus no punktiem gūstot blokā. Vienu punktu izcīnīja arī Setas klubs, izbraukumā ar 2-3 (21:25, 23:25, 25:20, 25:23, 10:15) piekāpjoties trešās vietas īpašniecei “SAEMS Tourcoing Volley-Ball Lille Metropole”. Romāns bija viens no rezultatīvākajiem spēles dalībniekiem, sakrājot 18 punktus.
Pēc 9 kārtām turnīra tabulā “Tours Volley-Ball” ar 16 punktiem jau pakāpies uz 4. vietu līgā, bet Seta ar 13 punktiem ieņem astoto vietu 14 komandu vidū.
29. novembrī, Latvijas laika pulksten 20:30, Setas klubs uzņems Ažaksjo “GFCA Volley-Ball”, bet stundu vēlāk Tūra viesos uzsāks spēli ar “Nantes Reze Metropole Volley”.

Pro B
Francijas Pro B līgā nedēļas nogalē par līderi kļuva “Saint-Nazaire Volley-Ball Atlantique” ar Tomu Švanu ierindā. Sennazēras klubs savā laukumā ar 3-0 (25:23, 25:21, 25:22) apspēlēja līdzšinējo līdervienību “Saint-Quentin Volley”. Švanam 11 punkti, pa trim savācot ar netveramām servēm un bloku, un spēles otra rezultatīvākā volejbolista tituls. Tikmēr Reiņa Pekmana pārstāvētā „Martigues Volley-Ball” divu turnīra tabulas augšdaļas komandu cīņā ar 0-3 (21:25, 29:31, 18:25) savā laukumā atzina “Grand Nancy Volley Ball” pārākumu. Reiņa kontā četri punkti, vienu gūstot ar netveramu servi.
Sennazēras klubs ar 15 punktiem 6 mačos atkal kļuvis par līderi, bet Martigas komanda ar 10 punktiem ieņem piekto ailīti turnīra tabulā.
Nākamais mačs abiem Latvijas izlases kandidātiem 30. novembrī izbraukumā. Latvijas laika pulksten 20:00 laukumā Nansī dosies Sennazēras klubs, bet Martigas komanda stundu vēlāk Frežū uzsāks cīņu ar “AMSSL Frejus”.

Čehija
Par sensāciju Čehijā parūpējusies Toma Vanaga pārstāvētā “Odolena Voda”, svinot jau ceturto uzvaru pēc kārtas. Trim panākumiem savā laukumā šoreiz pievienota uzvara viesos pār turnīra līdervienību Karlovivaru ČEZ ar 3-2 (25:17, 25:22, 22:25, 20:25, 15:13). Vanags ar 16 punktiem bija trešais rezultatīvākais spēlētājs komandā, trīs punktus gūstot blokā un vienu – ar servi. Četru uzvaru sērija sakritusi ar Vanaga atgriešanos laukumā pēc savainojuma ārstēšanas.
Turnīra tabulā Odolena Vodas klubs ar 12 punktiem 8 spēlēs ieņem 6. vietu 12 komandu konkurencē.
Nākamajā mačā savā laukumā 30. novembrī, Latvijas laika pulksten 19:00, Vanaga pārstāvētā komanda uzņems “Volejbal Brno”, kas ar 13 punktiem ieņem piekto vietu.

Itālija
3. līga
Atvara Ozoliņa pārstāvētā “Gibam Fano” sestdien viesos ar 3-2 (25:18, 25:16, 22:25, 23:25, 15:10) apspēlēja citu turnīra tabulas vidusdaļas komandu “Tinet Gori Wines Prata di Pordenone”. Ozoliņš kļuva par otru rezultatīvāko dalībnieku komandā, gūstot 16 punktus, no kuriem trīs tika sakrāti blokā, bet viens – ar servi.
Pēc nospēlētām 6 spēļu kārtām “Gibam Fano” ar 11 punktiem ieņem 5. vietu turnīra tabulā.
Arī nākamā cīņa klubam viesos – svētdien ar ceturtajā vietā esošo “HRK Motta di Livenza” klubu, kam ir par punktu vairāk.

Krievija
Superlīga
Ņižņijnovgorodas ASK, kura rindas šosezon aizstāv Deniss Petrovs. Deniss un otrs kluba leģionārs francūzis Džons Vendts pirmajos trīs Krievijas čempionāta mačos nespēlēja, jo CEV veica pārbaudi, vai ASK nav saistīta ar pilsētas iepriekšējās volejbola komandas parādiem. Pirmajās trijās spēlēs Ņižņijnovgorodas klubs trīsreiz zaudēja četros setos, bet ar papildspēkiem virslīgas debitanti nākamajos četros mačos tikuši pie pirmās uzvaras superlīgā. Pēdējās divās spēlēs aizvadītajā nedēļā ASK savā laukumā ar 3-0 (25:19, 30:28, 25:18) apspēlēja tiešo pretinieku cīņā par vietas saglabāšanu līgā Novokuibiševskas “Nova” un ar 0-3 (24:26, 19:25, 22:25) atzina Ņižņevartovskas “Jugra-Samotlor” pārākumu. Denisa kontā attiecīgi viens un divi punkti par rezultatīviem uzbrukumiem.
Ņižņijnovgorodas klubs ar trim punktiem 7 spēlēs ieņem 13. vietu 14 komandu konkurencē, apsteidzot “Nova” komandu.
Arī šonedēļ Petrova komandai divas spēles, abas – izbraukumā. Trešdien Surgutā jāspēlē ar “Gazprom-Jugra” vienību, kurai ir 5 punkti 6 spēlēs, bet sestdien Krasnojarskā – ar “Jeņisej”.

Somija
Augstākā līga
Divu Latvijas volejbola pārstāvju cīņā Markusa Cielava “Savo Volley” savā laukumā ar 3-1 (25:18, 25:21, 23:25, 25:15) apspēlēja trenera Aigara Birzuļa un savainotā diagonālā spēlētāja Matīsa Gabdulļina “Karelian Hurmos”. Cielavs bija pieteikts mačam, taču laukumā nedevās.
Turnīra tabulā “Savo Volley” ar 14 spēlēs izcīnītiem 35 punktiem ieņem 3. vietu, bet “Karelian Hurmos” ar 8 punktiem (12 mačos) saglabā 9. vietu 10 komandu konkurencē.
“Karēlijas lāčiem” gaidāma saspringta nedēļa. Nākamā cīņa jau otrdien, pulksten 18:30, izbraukumā ar “Kokkolan Tiikerit”. Ar spēli klubs sagaidīs arī decembra pirmo dienu, kad savās mājās tiksies ar “Akaa-Volley”, kas dienu iepriekš būs viesojusies Pieksemeki pie “Savo Volley”. Savukārt trešdien “lāčiem” būs vissvarīgākā spēle šīs nedēļas septiņas dienās, Somijas kausa pusfinālā pulksten 18:30 izbraukumā tiekoties ar līgas vicelīderi Tamperes “VaLePa Sastamala”.

1. līga
Trīs latviešu (Aivars Petruševics, Mareks Lazuko un Mārtiņš Jansons) pārstāvētā “KyKy-Betset” 1. decembrī, pulksten 18:00, viesos tiksies ar “Kuortaneen Urheiluopisto”, kas ar 5 spēlēs sakrātiem 12 punktiem ieņem 5. vietu, bet pēdējās četrās spēlēs izcīnījusi uzvaras.
Latviešu pārstāvētais klubs ar izcīnītiem 15 punktiem 8 ierindojas vietu augstāk par pretiniekiem.

Šveice
Augstākā Līga
“LINDAREN Volley Luzern” svētdienas pievakarē par spīti izcilam Edvarta Buivida sniegumam savā laukumā ar 2-3 (28:26, 16:25, 20:25, 25:21, 12:15) zaudēja vienu vietu zemākesošajai “Lausanne UC I”. Buivids kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju, gūdams 35 punktus. No tiem seši gūti blokā un trīs – ar netveramām servēm.
Turnīra tabulas kopvērtējumā ar 7 spēlēs izcīnītiem 9 punktiem klubs ieņem 7. vietu deviņu komandu vidū.
Divas dienas pēc atbildes spēles CEV Izaicinājuma kausa otrajā kvalifikācijas kārtā sestdien Lucernas klubs savā laukumā Latvijas laika pulksten 19:00 viesosies pie turnīra pastarīšiem “Lutry-Lavaux Volleyball I”.

Ukraina
Superlīga
Kārtējās divas spēles Ukrainas čempionātā aizvadīs Uģa Krastiņa trenētais Ļvivas klubs “Barkom-Kažaņi”, 29. un 30. novembrī Čerņigivā tiekoties ar “Burevisņik”-ŠVSM.
Turnīra tabulas pirmajā vietā ar 19 punktiem 8 spēlēs izvirzījusies Krastiņa vadītā komanda.

Sievietes

Austrija
Austrijas čempionātā Ingrīdas Šveigeres un Ineses Raciņas pārstāvētā “PSV Volleyballgemeinschaft Salzburg” komanda sestdien mājās sīvā cīņā ar 2-3 (18:25, 28:30, 25:23, 25:23, 11:15) piekāpās turnīra līderei “ASCO Linz/Steg”, kura izcīnīja devīto uzvaru deviņās spēlēs, taču zaudēja pirmo punktu turnīra tabulā. Šveigere guva 12 punktus, no tiem divus – ar “eisiem”, bet cēlāja Raciņa sakrāja divus punktus, vienu – uzbrukumā un otru – blokā.
Ar 9 spēlēs izcīnītiem 10 punktiem Zalcburgas komanda turnīra tabulā pakāpusies uz 6. vietu desmit vienību konkurencē.
30. novembrī, Latvijas laika pulksten 21:30, zalcburgietes uzņems 3. vietas īpašnieces “SG VB NÖ Sokol/Post”, kas deviņos mačos izcīnījusi septiņas uzvaras.

Somija
Rūtas Lindes pārstāvētā “WoVo Rovaniemi” šonedēļ aizvadīs divas spēles savā laukumā, no tām pirmo jau pirmdien. Somijas ziemeļdaļas klubs šodien, pulksten 18:00, uzņems “Pölkky Kuusamo”, bet tajā pašā laikā 28. novembrī – “JymyVolley”.
Turnīra tabulas kopvērtējumā “WoVo” komanda atrodas 9. vietā ar 11 spēlēs izcīnītiem 6 punktiem.