EEVZA čempionāts volejbolā U-17 jauniešiem notiks Daugavpilī

No 21. līdz 24. novembrim Daugavpilī norisināsies Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) čempionāts U-17 vecuma grupā, kurā tiks izcīnīta arī viena ceļazīme uz 2020. gada Eiropas U-18 čempionāta finālturnīru.

14/11/2019
 
Laura Iecelnieka un Jāņa Jerumaņa trenētā Latvijas U-17 izlase EEVZA čempionātā Daugavpilī grupā spēlēs ar Polijas, Gruzijas un Baltkrievijas vienaudžiem. Otrajā grupā par vietu sadalījumu cīnīsies Igaunija, Lietuva, Krievija un Ukraina. Katrā no grupām komandas izspēlēs apļa turnīru nosakot vietu sadalījumu. Turnīra pēdējā dienā savstarpējās spēlēs tiksies apakšgrupu pirmo, otro, trešo un ceturto vietu ieguvušās komandas, nosakot vietu sadalījumu čempionātā.
 
EEVZA čempionāts vienlaicīgi ir 2020. gada Eiropas U-18 čempionāta pirmā atlases kārta, kurā no katras zonālās asociācijas labākā izlase kvalificējas finālturnīram.
 
Dalībnieku vidū būs šā gada Eiropas U-17 čempionāta bronzas medaļnieki poļi, septītās vietas ieguvēji baltkrievi un astoto vietu izcīnījušie krievi, kas startēs otrā grupā. Šis turnīrs var kļūt par starta punktu kādam izcilam Latvijas volejbolistam.
 
Turnīru ne velti uzņems Daugavpils, kas izsenis ir volejbola talantu kalve. Daugavpils volejbola skolu izgājis gan pieaugušo izlases cēlājs Deniss Petrovs, gan pirmā tempa spēlētājs Toms Švans. Savu laiku pilsētā pavadījis bijušais izlases līderis Gundars Celitāns, 2020. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā uzvarējusī Anastasija Kravčenoka un Edgars Točs. Šā gada Latvijas U-17 izlases kandidātu rindās ir trīs Daugavpils Bērnu un jaunatnes skolas pārstāvji – ilggadējas sieviešu izlases spēlētājas Sanas Catlakšas dēls Leo Catlakšs, Sandis Vilcāns un Artems Petrovs.
 
Arī iepriekšējo EEVZA turnīru Latvijas Volejbola federācija rīkoja tieši šajā Latvijas austrumu pilsētā 2016. gadā. Sadarbībā ar pilsētas vadību lielus volejbola pasākumus gan starptautiskā, gan nacionālā mērogā plānots rīkot arī turpmāk.