Nacionālājā Līgā aizvadītas kārtējās spēles, 1. aplis tuvojas noslēgumam

VK Ezerzeme/DU joprojām turnīru aizvada bez zaudējumiem

4/11/2019
 
AUSTRUMI
 
Šīs nedēļas pirmā spēle tika aizvadīta jau piektdienas vakarā Špoģu vidusskolas zālē, tiekoties Austrumu divīzijas Daugavpils nov./Daugavpils Tehnikuma un Jēkabpils Junioru/JSS komandām. Par spīti darba nedēļas laikā iekrātajam nogurumam, skatītājiem bija iespēja vērot aizraujošu cīņu. Spēlē nedaudz pārāki izrādījās Jēkabpils Juniori, kas uzvarēja ar rezultātu 3:1 (25:23 30:28 17:25 25:13).
Uzvarētāju komandā spēles rezultatīvākie spēlētāji, ar iegūtiem 9 punktiem, bija Kristers Dardzāns (tajā skaitā ar trīs netveramām servēm un vienu bloku) un Matīss Petjukēvičš, atzīmējoties arī ar trīs eisiem un vienu bloku. Zaudētāju rindās 14 punktus guva Devids Žolnerovičs.
 
Nākamās Austrumu divīzijas spēlēs norisinājās sestdien un svētdien. Sestdien tika aizvadīta piecu setu nervus kutinoša cīņa starp Rīgas Volejbola skolu un Jēkabpils Junioru/JSS komandām. Neskatoties uz to, ka jēkabpilieši iepriekšējā vakarā aizvadīja spēli Špoģos un jau nākamajā dienā bija jāmēro tāls ceļš uz Rīgu, viesi parādīja cienīgu sniegumu un lielu gribasspēku uz laukuma. Apmainoties ar uzvarētiem setiem, komandas aizspēlējās līdz piektajam, izšķirošajam setam, kur pārāki bija Jēkabpils Juniori, uzvarot Rīgas Volejbola skolas volejbolistus ar rezultātu 3:2 (25:22 21:25 14:25 25:19 15:11).
Šajā spēlē uzvarētāju sastāvā Kristers Dardzāns ieguva 21 punktu (tajā skaitā ar diviem blokiem), bet RVS komandā 18 punktus guva Jēkabs Ekhards.
 
Pēdējā šīs nedēļas Austrumu divīzijas spēle norisinājās tik pat saspringtā un nervus kutinošā mačā, kā sestdien. Skatāmu piecu setu cīņu aizvadīja Daugavpils “derbijs” – VK Ezerzeme/DU un Daugavpils nov./Daugavpils Tehnikuma komandas. Spēles gaitai ritot, komandām nepietika ar 25 punktu robežu un ceturtajā setā cīņa turpinājās līdz pat 31 punktam. Taču, piektajā, izšķirošajā setā nosvērtāki izrādījās VK Ezerzemes/DU spēlētāji un uzvarēja visu spēli ar rezultātu 3:2 (25:16 22:25 24:26 31:29 15:11)
Ar rezultativitāti izcēlās gan VK Ezerzemes spēlētājs Dmitrijs Meinerts, iegūstot 21 punktu (tajā skaitā ar divām netveramām servēm), gan Daugavpils novada komandas spēlētājs Oļegs Klopovs, kurš tāpat atzīmējās ar 21 punktu (tajā skaitā ar trīs uzvarētiem blokiem).
 
RIETUMI
 
Rietumu divīzijā, šajā nedēļas nogalē, norisinājās trīs spēles. Sestdien savā starpā tikās Jelgavas novada un SK Talsu komandas. Līdzīgi kā Austrumu divīzijas volejbolisti, arī šīs komandas demonstrēja sīvu piecu setu cīņu. Visas spēles garumā bija novērojama saspringta spēle, jo setu rezultāti izšķīrās tikai galotnēs. Lai arī SK Talsu komandas volejbolisti negrasījās spēli viegli atdot, tomēr Jelgavas spēlētāji bija nosvērtāki un spēcīgāki, svinot uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:2 (25:23 15:25 27:25 24:26 15:13).
Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju komandas rindās bija Alvis Feldmanis, iegūstot 31(!) punktu (tajā skaitā ar 3 eisiem un 2 blokiem). Jāatzīmē arī Jelgavas komandas spēlētājs Kristers Dēdelis, kurš parādīja “mūra” cienīgu spēli ar pieciem rezultatīviem blokiem. Talsu komandā 20 punktus guva Mārcis Jackovskis.
 
Sestdienas otrajā mačā tikās Kuldīgas NSS un VK Ventspils komandas. Šajā spēlē favorīti bija VK Ventspils spēlētāji, kas spēles gaitā to arī apstiprināja, iegūstot pārliecinošu 3:0 (25:15 25:20 25:17) uzvaru, neļaujot Kuldīgas puišiem pārsniegt 20 punktu robežu.
Šīs spēles rezultatīvākais spēlētājs, ar iegūtiem 11 punktiem, ir VK Ventspils spēlētājs Matīss Kaņeps.
 
Nedēļas nogales pēdējo rietumu divīzijas spēli aizvadīja VK Ventspils un Aizputes komandas. Arī šajā spēlē Ventspils volejbolisti guva pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 3:0 (25:23 26:24 25:21). Lai arī Aizputes volejbolistiem neizdevās gūt uzvaru nevienā no setiem, puiši rādīja atzīstamu sniegumu piekāpjoties tikai setu galotnē.
Ventspilnieku rindās ar rezultativitāti izcēlās Oskars Puga, iegūstot 14 punktus (tajā skaitā ar diviem blokiem). Jāatzīmē arī Aizputes komandas volejbolists Kristers Mucenieks, kurš arī spēja iegūt 14 rezultativitātes punktus (tajā skaitā ar divām netveramām servēm un vienu rezultatīvu bloku).
 
Noslēdzoties šīs nedēļas spēlēm, kopvērtējuma tabulā, Austrumu divīzijā līderu pozīcijas ieņem VK Ezerzemes/ DU volejbolisti ar iegūtiem 10 punktiem.
Savukārt Rietumu divīzijas kopvērtējuma pārliecinoši līderi, ar iegūtiem 14 punktiem, ir VK Ventspils spēlētāji.
 
Tiekamies jau jaunnedēļ, kur pēdējās 1. apļa spēles aizvadīs Austrumu divīzijas komandas, kā arī norisināsies svarīgas spēles Rietumu divīzijā.