Pērnās sezonas fināla atkārtojumā uzvar “Jēkabpils Lūši” un izvirzās līderos

“Jēkabpils Lūšu” komanda sestdien Rīgā izcīnīja uzvaru pērnā gada Latvijas čempionāta fināla atkārtojumā, pārspējot RTU/"Robežsardze", un apstiprināja šobrīd spēcīgākās Latvijas komandas statusu. Pirmo uzvaru šosezon “Credit24” meistarlīgas spēlēs Jelgavā izcīnīja OC “Limbaži”/MSĢ.

11/03/2019

“Credit24” meistarlīgā lielākā uzmanība Latvijas klubu cīņās bija pievēsta iepriekšējās sezonas Latvijas čempionāta fināla atkārtojumam starp Rīgas RTU/”Robežsardze” un “Jēkabpils Lūši” Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē. Ar 3-1 (20:25, 25:22, 25:23, 25:21) pārāki bija jēkabpilieši, uzvaru panākot ar Edvīna Skrūdera “eisu”. Uzvarētāju komandā 16 punkti Rihardam Puķītim, 15 punkti, no tiem trīs - ar servi un pieci - blokā, Vladislavam Blumbergam, un vēl 12 punkti Armandam Āboliņam, kurš divas sezonas atpakaļ jau spēlēja “lūšu” rindās, bet iepriekšējā sezonā cīnījās Rīgas vienībā. Rīdziniekiem 25 punktus guva Vitālijs Cinne, bet 17 punktus, no kuriem četras bija netveramas serves, sakrāja Aleksandrs Avdejevs.

Pirmo uzvaru sezonā izcīnīja Laura Iecelnieka vadītie OC "Limbaži"/MSĢ, kas ar 3-2 (25:15, 25:22, 22:25, 18:25, 15:11) Jelgavā pieveica "Biolars"/"Jelgava". Uzvarētājiem 23 punktus guva Kristaps Šmits, četrus no tiem – servējot, 15 punktus pievienoja Rihards Lazdiņš, kurš ar rezultatīvu uzbrukumu pielika punktu mačam. Austra Štāla vadītajā Jelgavas vienībā arī četras netveramas serves un kopā 17 punkti Aleksandram Kudrjašovam, 13 punkti Kārlim Paulam Levinskim un 12 - Ruslanam Sorokinam.

“Uzvara brieda un nobrieda,” pēc panākuma panākumu komentēja Lauris Iecelnieks. “Bija jau arī iepriekš labas spēles un seti. Bijām priekšā pret spēcīgām komandām. Ja būtu jāspēlē līdz 15 punktiem, noteikti uzvarētu setu mums būtu vairāk. Tikai divi seti pret RTU/"Robežsardze" nebija labi. Labi, ka uzvara ir tagad. Citādi varbūt čaļiem sāktos nolemtības sajūta.

Jelgavai atsevišķi spēlētāji ir ļoti labi, tai skaitā bijušie izlases vīri. Ja nemaldos, viens cilvēks tikai no iepriekšējās sezonas pamatsastāva. Izšķirošais varbūt bija otrais sets, kuru sākām ar 0:7 un 1:8, tači paši uzvarējām.”

Svētdien Latvijas čempioni tika arī pie otras uzvaras, viesos ar 3-0 (25:22, 25:20, 25:16) pieveikdami "Biolars"/"Jelgava" un pirms otra šī vakara mača starp Tartu “Bigbank” un Tallinas “Selver” ar 14 punktiem sešās spēlēs izvirzīdamies līgas vadībā. Rezultatīvākais “Jēkabpils Lūšu” rindās ar 12 punktiem bija Ēriks Voroņko, Blumbergs no 11 punktiem četrus savāca blokā, Puķītis un Āboliņš, kurš ar savu uzbrukumu pabeidza maču, šoreiz savāca astoņus punktus, bet Zigurds Adamovičs – septiņus. Mājiniekiem Levinskis sakrāja 17, Sorokins 10 un Kudrjašovs deviņus punktus.

“Skatoties tabulā, ir labi,” nokļūšanu uz brīdi turnīra tabulas augšgalā komentēja jēkabpiliešu galvenais treneris Mārcis Obrumans. “Tomēr spēle līdz šim īsti neapmierina. Uzvaras krājas, bet paši sev esam vislielākie ienaidnieki. Tikai pret Pērnavu uzvarējām pirmo setu, pārējos līdz šodienai bijām zaudējuši, un tad bija jādzenas pakaļ. Šodien šo lāstu beidzot noņēmām.

Pamazām uzlabojas bloks un aizsardzība. Ka esam līgas līderi, vēl neataino to, ko gribu redzēt komandas darbībā, taču tendences ir pozitīvas.”

“Rīgā bija laba spēle,” vaicāts par kādu papildu intrigu pagājušās sezonas Latvijas čempionāta fināla turpinājumam, teica Obrumans. “Kamēr paši īsti nespēlējam, vairāk koncentrējamies uz savas spēles uzlabošanu, mazāk – uz pretiniekiem. Tomēr drusciņ Rīgā varēja just, ka bija tāds kā pagājušā gada fināliņš. Pret rīdziniekiem visiem būs jānopūlas, lai viņus vinnētu.”

Rīgas un Limbažu komandu savstarpējā spēlē trešdien Limbažos RTU/"Robežsardze" apspēlēja OC "Limbaži"/MSĢ ar 3-0 (25:22, 25:21, 25:17). Uzvarētāju labā 15 punktus guva Avdejevs, pa 12 punktiem Cinnem un Andrejam Zavorotnijam, kurš izpildīja trīs netveramas serves un četrreiz bloķēja pretiniekus. Mājinieku komandas uzbrukuma līderis Šmits sarūpēja 13 punktus.

Divus zaudējumus trīs dienu laikā izbraukumā cieta Latvijas izlases galvenā trenera Avo Kēla vadītā "Parnu VK" vienība. Ceturtdien Tartu ar 0-3 (20:25, 20:25, 22:25) tika atzīts čempionvienības "Bigbank" pārākums, bet sestdien Tallinā ar 2-3 (25:23, 23:25, 23:25, 25:17, 7:15) zaudēts arī "TalTech". Latvijas izlases kandidāts Kristaps Platačs pērnaviešu labā guva attiecīgi 13 un astoņus punktus.