Latvijas Čempionātā sievietēm līderu pozīcijās nostiprinās RSU/MVS

Brīvdienu izskaņa gan neizpalika bez pārsteigumiem Latvijas Čempionāta sieviešu konkurencē.

28/10/2019

Sestdien un svētdien aizritēja sabraukums RSU Sporta kluba zālē.
 
Sestdien cīņu aizvadīja RSU/MVS un Latvijas Universitātes komandas. Lai arī bija zināms, ka laukuma saimnieces ir pārliecinošas spēles favorītes ne tikai spēlē, bet arī čempionāta kopvērtējumā, LU komanda parādot lielu gribasspēku un cīņassparu, tik viegli uzvaru atdod negrasījās. Sīvā cīņā četros setos tomēr uzvarēja mājinieces RSU/MVS – 3:1 (25:23 26:24 22:25 27:25).
Rezultatīvākā spēlētāja uzvarētāju komandas rindās bija Annija Jurdža, ar gūtiem 20 punktiem (tajā skaitā ar vienu bloku un trīs netveramām servēm), bet LU rindās rezultatīvākā bija Ļubova Tihomirova ar 15 gūtajiem punktiem.
 
Svētdienas sabraukuma spēles uzsāka Latvijas Universitātes un Mārupes SC komandas. Spēles sākumā līderos esošās Mārupes spēlētājas, parādīja, ka ir saimnieces laukumā un uzvarēja pirmo setu, neļaujot pretiniecēm pārsniegt 20 punktu robežu. Bet ar treneru palīdzība, meiteņu nosvērtību un gribēšanu uzvarēt, LU komanda spēja aizvest spēli līdz pirmajai uzvarai sezonā – 3:1 (19:25 25:23 25:22 26:24).
Ar rezultatīvu spēli izcēlās Latvijas Universitātes komandas spēlētāja Daila Žukauska, kura guva 17 punktus (tajā skaitā piecus ar blokiem!). Mārupes komandas rindās 18 punktus guva Liene Šimkuse.
 
Nākamajā spēlē tikās RSU/MVS un SK Babītes komandas. Šajā spēlē RSU komandas meitenes parādīja, ka ir neapstrīdamas favorītes un guva pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 3:0, neļaujot Babītes komandas meitenēm nevienā setā sasniegt vairāk kā 13 punktus – 3:0 (25:13 25:10 25:13).
Rezultatīvākā spēlētāja RSU/MVS komandas rindās bija Monta Strazdiņa ar iegūtiem 11 punktiem (tajā skaitā 5 netveramām servēm un 2 blokiem).
 
Sabraukuma pēdējā spēlā savā starpā tikā SK Babītes un Mārupes SC komandas. Šī izrādījās sabraukuma interesantākā un sīvākā cīņa. Lai arī primos divus setus izdevās uzvarēt Mārupes meitenēm, maiņa sastāva novietojumā un spēles pozīcijās, kā arī trenera nosvērtība, Babītes komandas meitenēm ļāva uzsākt cīņu par uzvaru un svinēt to piecu setu cīņā ar 3:2 (20:25 17:25 25:22 25:22 15:9).
Uzvarētāju komandas rindās izcēlās Emīlija Grīnberga, iegūstot 15 punktus, tajā skaitā četrus ar netveramu sevi un vienu bloku. Mārupes komandas spēlētāja Liene Šimkuse guva 22 punktus, tajā skaitā divus ar netveramu servi un vienu bloku.
 
Pēc šī sabraukuma drošu līderpozīciju ir ieguvušas RSU/MVS komandas spēlētājas ar 11 punktiem.
Pēc tam seko VK Jelgava ar iegūtiem 6 punktiem un SK Babīte, ar iegūtiem 5 punktiem.
 
Arī nākamās spēles solās būt aizraujošas un interesantas, tiekamies 9.novembrī Jelgavas NSC centrā.
 
Plašāk par čempionātu meklē - www.nacionalaliga.lv