Abi Latvijas pāri garantē dalību Tokijas Olimpiskajās spēlēs 2020. gadā!

Ar lielisku rezultātu noslēdzies Olimpiskās kvalifikācijas turnīrs pludmales volejbolā! Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs grūtās cīņās ir izcīnījuši kārotās ceļazīmes uz Japānu! Sieviešu komandas sasniegtais ir nebijis panākums Latvijas volejbola vēsturē!

22/09/2019

Aizvadījuši saspringtu 3. kārtu, kur līdz pat pēdējai spēlei apakšgrupā nebija garantēta dalība pusfinālā, abi mūsu pāri tomēr iekļuva pusfinālā. Pļaviņam/Točam pretim stājās pasaules ranga 8. pāris no Krievijas – Semenovs/Lešukovs, bet dāmu pretinieces bija pasaules ranga 13. vietā esošās čehietes Hermanova/Slukova.

Pļaviņš/Točs pirmo pusfināla setu pārliecinoši zaudēja ar 12:21, taču spēja lauzt sev nelabvēlīgo spēles gaitu un uzvarēt otrajā setā ar 22:20, bet trešajā ar 15:8. Izcīnītā grūtā uzvara ar 2:1 garantēja Latvijas pludmales volejbolistiem pirmo ceļazīmi uz Tokijas Olimpiskajām spēlēm 2020. gadā!

Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs: “Lieliskas, neticamas sajūtas! Vēlamies pateikties trenerim Genādijam Samoilovam, kurš mums ticēja! Tāpat pateicamies visiem atbalstītājiem, sponsoriem, tuviniekiem, bērniem, kaimiņiem! Šis ir neliels sapņu piepildījums – nepilnu gadu pirms Olimpiskajām spēlēm garantēt dalību tajās. Mūsu sapnis Tokijā? Uzvarēt Olimpiskajās spēlēs!”

Dāmu duets Graudiņa/Kravčenoka spēli iesāka pārliecinoši un pirmo setu uzvarēja 21:17. Otrajā setā sekoja neliels kritums un zaudējums ar 15:21. Arī trešā seta vidusdaļa neradīja pārliecību, ka dāmām izdosies mainīt spēles gaitu, taču pie 7:12 vairāku veiksmīgu servju sērija padevās Anastasijai Kravčenokai, kas ļāva mūsu komandai “atgriezties” spēlē un seta galotni aizvadīt punkts punktā.  Pie rezultāta 15:15 Tīna Graudiņa sākotnēji ieservēja “eisu”, bet nākamo servi pretinieces uzņēma neveiksmīgi. Uzvara setā 17:15, visā spēlē ar 2:1 un pirmoreiz Latvijas volejbola vēsturē kāds dāmu duets dosies uz Olimpiskajām spēlēm!

Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka: “Nespējam līdz galam noticēt šai uzvarai, trešā seta sākumā zaudējām daudz punktus, bet ar kopēju komandas darbu, ar ticību viena otrai, mēs spējām mainīt spēles gaitu. Izdevās vairākas veiksmīgas servju sērijas un servējot pēdējās divas serves jau bija tikai viena doma – mums nav ko zaudēt, mēs varam tikai iegūt. Kvalificēšanās Olimpiskajām spēlēm ir viens no mūsu sapņu piepildījumiem!”