LVF prezidenta Jāņa Buka ziņojums LVF biedriem

Labdien, godātā volejbola saime! Esiet sveicināti skaistās Latvijas vasaras otrajā pusē, kad varam atskatīties uz patiesi skaistu Latvijas volejbola nogriezni.

3/09/2019

  • - Latvijas vīriešu volejbola izlase pārliecinoši izcīnīja 5. vietu Zelta līgā – ar sniegumu, kādu līdz tam prognozēja vien paši pārliecinātākie optimisti. Un, manuprāt, vissvarīgākais – mūsu puiši ieguva pārliecību un uzvaras garšu un ar savu attieksmi laukumā priecēja volejbola līdzjutēju tūkstošus.
  •  
  • - Mums atkal ir savas Zelta meitenes!!! Mums ir savas Eiropas čempiones – Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka! Man personīgi bija neaprakstāmas emocijas, kad klātienē Maskavā piedzīvoju, kā meitenes paveica šo varoņdarbu.
  •  
  • - Mūsu puiši Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs kā patiesi mūsdienu gladiatori, spītējot Mārtiņa savainojumam, izcīnīja trešo vietu Ešpiņu Pasaules kausa četru zvaigžņu posmā!
  •  
  • - Visbeidzot Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš vispirms uz Rīgu atveda zelta medaļas no Maskavas Pasaules kausa četru zvaigžņu posma, un uzreiz pēc tam – triumfs Jūrmalā, kur pārpildītu skatītāju tribīņu priekšā pārliecinoši tika izcīnīta pirmā vieta Jūrmalas Pasaules kausa triju zvaigžņu posmā!

Vēlos no sirds pateikties un pateikt PALDIES šo panākumu kaldinātājiem: Tīnai un Anastasijai, Aleksandram un Jānim, Mārtiņam un Edgaram, Latvijas vīriešu izlasei, galvenajam trenerim Genādijam Samoilovam un vīriešu izlases galvenajam trenerim Avo Kēlam, treneriem Andrim Krūmiņam, Guntim Ataram, Laurim Iecelniekam un visiem citiem, kas ir līdzdarbojušies šo lielisko panākumu kaldināšanā. Jūs esat devuši fantastisku pienesumu volejbola popularizēšanai, un ticu, ka tieši jūsu panākumi un personīgais paraugs piesaistīs volejbolam daudzus jo daudzus jaunus volejbola mīļotājus!

Bet kas tad šajā saulainajā, volejbola panākumiem pilnajā vasarā ir paveikts Latvijas Volejbola federācijā? Mēs esam turpinājuši aktīvi strādāt vairākos virzienos. Jāatzīst, ir darbi, kas izdevušies labi, un ir darbi, kas joprojām ir procesā, un rezultāti vēl tikai sekos. Saprotams, ir arī neizdošanās un kļūdas, no kurām, apsolu, mēs mācīsimies un tās vairs neatkārtosim.

Tad nu par visu pēc kārtas!

1. Līdzekļu taupīšanas un loģistikas efektivitātes nolūkos augustā pārcēlām Latvijas Volejbola federācijas (LVF) biroju uz Andrejsalu – esam Andrejostas ielā 17 (ēkas pēdējais stāvs, 6. kabinets). Detalizētu grafisku informāciju par LVF jaunā biroja atrašanās vietu atradīsiet šā ziņojuma pielikumā.

2. Turpinājām strādāt pie LVF pārvaldības kapacitātes stiprināšanas: esam uzaicinājuši federācijas Valdei pievienoties Rīgas Volejbola skolas direktori Guntu Aizporieti, kuras kandidatūru piedāvāsim apstiprināt nākamajā federācijas biedru pilnsapulcē. Ļoti vēlamies izmantot Guntas pieredzi, kompetenci, mīlestību uz volejbolu un degsmi Valdes darba jaudas palielināšanai.

3. Šajā laikā darbu federācijā ir atstājuši Edgars Zaiženijs un Ināra Brokāne.
Paldies Inārai un Edgaram par darbu daudzu gadu garumā!
Darbu federācijā ir uzsākuši Andris Nuķis kā pludmales volejbola koordinators un Diāna Voļnaga kā sacensību organizatore.
 
4. Esam apstiprinājuši LVF Valdes nolikumu un Sekretariāta nolikumu. Šie LVF darbību regulējošie dokumenti veicinās to, lai pilnīgi visi lēmumi LVF būtu atklāti, skaidri saprotami un tiktu novērsti jebkādi iespējamie interešu konflikti.
Tāpat esam izstrādājuši un apstiprinājuši spēlētāju transfēra noteikumus.
Ar šiem dokumentiem varat iepazīties LVF mājaslapā.
 
5. Vēsturiski LVF ir iesaistīta dažādu volejbola sacensību organizēšanā. Tā ir resursietilpīga funkcija, līdz ar to neļauj LVF koncentrēties uz tās stratēģiskajiem pamatuzdevumiem. Tāpēc jau tuvākajā nākotnē federācija vietējo sacensību organizēšanu pakāpeniski nodos ārpakalpojumā. Esmu pārliecināts – sperot šo soli, mūsu sacensību organizēšanas kvalitāte būtiski uzlabosies. Manu pārliecību, ka šis solis jāsper nekavējoties, īpaši vairo tas, ko redzēju Latvijas Jaunatnes pludmales čempionāta noslēdzošajā finālposmā Rīgā. Tam gan bija vairāki objektīvi iemesli un neveiksmīgas apstākļu sakritības, taču tas neattaisno faktu, ka šādas sacensības pilnīgi noteikti nevairo mīlestību uz volejbolu.
Es personīgi atvainojos jauniešiem, viņu vecākiem un sponsoriem par Latvijas Jaunatnes pludmales čempionāta noslēdzošā finālposma Rīgā organizācijas nekvalitatīvo līmeni.
 
6. LVF mājaslapā esam izveidojuši Ziņojumu dēli, kur publicēsim pieejamās treneru vakances. Ņemot vērā treneru būtisko un nenovērtējamo lomu jauno volejbolistu attīstībā, svarīgi, lai ikvienā Latvijas vietā, kur ir bērni un jaunieši, kas gatavi sevi atdot volejbolam, būtu profesionāli un zinoši treneri. Tādēļ mans personīgs lūgums ikvienam LVF biedram – ja jums ir informācija, ka kādā Latvijas vietā ir neaizpildīta trenera vakance, ziņojiet to federācijai!
Šī informācija nekavējoties kļūs publiski pieejama, un, iespējams, jau pavisam drīz mums izdosies šo vakanci aizpildīt.
 
7. Esam sākuši darbu pie LVF Statūtu izmaiņām un trīs līmeņu pārvaldības sistēmas ieviešanas, kā arī citiem būtiskiem uzlabojumiem. Jau vistuvākajā laikā šīs izmaiņas tiks diskutētas Valdes sēdē, un pēc šā darba pabeigšanas rudens pusē organizēsim kvalitatīvu plānoto izmaiņu apspriešanu ar visiem LVF biedriem.
 
8. Pārmaiņas sporta jomā ar prioritāro sporta veidu noteikšanu volejbola saimei liek kļūt vienotākai – mums beidzot jāiekļauj mūsu lokā arī bērni, kas trenējas pludmales volejbolā, tāpēc esam sākuši šo sportistu licencēšanu, lai būtu objektīvs priekšstats, cik mums vispār ir bērnu, kas nodarbojas ar volejbolu.
 
9. Jau pavisam drīz – 14. septembrī pulksten 12.00 – Latvijas sporta muzejā Alksnāja ielā 9 Rīgā notiks sieviešu volejbola kluba Aurora 50 gadu atceres svinības!
 
10. Esam iesnieguši pieteikumu FIVB infrastruktūras uzlabošanas programmai un ceram, ka jau pavisam netālā nākotnē mums būs iespējams spert pirmo soli jaunu volejbola laukumu izveidē Latvijā. Ticu – uzlabojot volejbola infrastruktūru, mēs vairosim mīlestību uz volejbolu, un mums radīsies jaunas nākotnes volejbola zvaigznes.
 
11. Sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju strādājam pie MK Noteikumu Nr. 508 Profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu grupu rezultativitātes kritēriji sportā un nosacījumi attiecībā uz izglītojamo skaitu un vecumu izmaiņām, lai gan klasiskā, gan pludmales volejbola audzēkņu skaitu sporta skolu grupās noteiktu atbilstīgu mūsdienu realitātei. Tas nešaubīgi veicinās volejbola attīstību, īpaši Latvijas reģionos, kur demogrāfiskā situācija ir viskritiskākā.
 
12. LVF 2018. gada finanšu rezultātus jūnijā auditēja zvērināts revidents un iesniedza savu Revidenta ziņojumu.
Latvijas Volejbola federācija 2018. gadu ir beigusi ar 302 734 EUR zaudējumiem.
Kreditoru parādu kopsumma ir 154 066 EUR.
Auditētais LVF 2018. gada pārskats ir pievienots šā ziņojuma pielikumā.
 
13. Lai uzlabotu pat ļoti kritisko LVF finanšu situāciju, esam ļoti aktīvi strādājuši pie jaunu volejbola atbalstītāju meklēšanas.
- Latvijas vīriešu izlases jaunais ģenerālsponsors ir līzinga kompānija Mogo, ar ko ir noslēgta divu gadu vienošanās par kopējo summu 50 000 EUR.
- Atbalstītājs AS LNK Group – viena gada vienošanās par 15 000 EUR atbalstu.
- Esam vienojušies ar SIA Latgran par triju gadu atbalstu Latvijas junioru izlasēm par kopējo summu 60 000 EUR (jeb 20 000 EUR sezonā). Sarunās ar Latgran tika panākta vienošanās par Latgran atbalstu arī Jēkabpils Lūšiem 15 000 EUR apmērā uz trim gadiem.
- Par Latvijas volejbola atbalstītājiem ir kļuvuši: SIA Roadeks, Cewood, Rāmkalni, Krauss, Domše Latvija, Venden, UniCredit Leasing & Moller Auto.
- Jūrmalas Pasaules kausa triju zvaigžņu posma galvenie atbalstītāji bija: Jūrmalas pilsēta, Izglītības un zinātnes ministrija, SIA Velve, AS Latvijas Gāze, SIA Venden, LMT Straume un Sixt.
Mēs noteikti neapstāsimies pie sasniegtā, un turpināsim intensīvu darbu ar potenciālajiem atbalstītājiem 2020. gadam. Tikai ar privāto atbalstu spēsim nodrošināt sekmīgu Latvijas valstsvienību startu 2020. gadā Zelta līgā (vīriešiem) un Sudraba līgā (sievietēm), kā arī sekmīgu abu izlašu dalību Eiropas čempionāta kvalifikācijā. Privātais atbalsts ir ārkārtīgi svarīgs, lai nodrošinātu tādu ļoti svarīgu pasākumu norisi kā Skolu kauss un visi jaunatnes čempionāti gan klasiskajā, gan pludmales volejbolā.
 
14. Īpaši vēlos pateikties reģionu pašvaldībām un klubiem Jūrmalā, Ventspilī, Cēsīs, Alūksnē, Talsos un Jēkabpilī. Bez jūsu palīdzības mēs šogad nespētu noorganizēt ERGO OPEN pludmales volejbola posmus un klasiskā volejbola izlases pārbaudes spēles.
 
15. Mūsu plānos ietilpst organizēt pludmales volejbola Pasaules kausa posmus arī nākotnē. Taču, apzinoties šāda grandioza pasākuma izmaksu budžetu, pagaidām esam piesardzīgi nosaucot precīzu zvaigžņu līmeni. Katrā ziņā noteikti vēlamies redzēt turnīrā vīriešu un sieviešu pārus.
 
Protams, LVF vēl ir ļoti daudz darāmā.
Turpināsim darbu pie jaunas mājaslapas izveides, pie duālās izglītības ieviešanas, pie sacensību organizēšanas nodošanas ārpakalpojumā, treneru izglītības pasākumiem utt.
Ir daudzas lietas, ko iespējams izdarīt citādi vai labāk.
Ja jums ir idejas, ieteikumi vai priekšlikumi – ļoti novērtēšu, ja ar tiem dalīsieties ar mani.
 
Apsolu, ka mēs turpināsim!
Turpināsim konsekventi dzīvē īstenot volejbola attīstības stratēģiju, jo tikai tā mēs spēsim volejbolam atgūt tam pienākošos vietu Latvijas sporta virsotnē.
 
Skaistu vasaras noslēgumu un rudeni vēlot –
 
Jānis Buks

 

1) LVF 2018. gada pārskats - ŠEIT

2) LVF biroja atrašanās vieta kartē: