ERGO OPEN 2019 finālā Jūrmalā par 2019. gada Latvijas čempioniem kļūst M.Samoilovs/Solovejs un Graudiņa/Kravčenoka

ERGO OPEN 2019 Latvijas pludmales volejbola čempionāts noslēdzies! Vīriešu finālā ar 2-1 (21:16, 11:21, 15:10), pārspējot Rinaldu Aišpuru/Arni Reliņu, par 2019. gada Latvijas čempioniem kļuva Mihails Samoilovs/Aleksandrs Solovejs, bet sieviešu konkurencē Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka ar 2-0 (21:13, 23:21) pārspēja Aneti Namiķi/Varvaru Brailko un kļuva par Latvijas čempionēm!

2/09/2019

Dāmu turnīrā pārsteigumi izpalika un labāko četriniekā iekļuva visi šobrīd objektīvi stiprākie pāri. Kā nedaudz negaidīts jāpiezīmē Briedes/Grosbergas pārliecinošais ¼ fināla zaudējums Namiķei/Brailko ar 0-2 (11:21, 8:21), taču par patīkamu pārsteigumu turpināja rūpēties 2009. gada Eiropas čempione pludmales volejbolā Inese Jursone, kas pārī ar savu meitu Kristu Paegli turpināja veiksmīgo saspēli un finālposmā vienīgo zaudējumu ar 1-2  (14:21, 21:17, 6:15) piedzīvoja tikai pusfinālā pret Namiķi/Brailko.

Cīņā par 3. vietu Jursone/Paegle pārspēja Arhipovu/Solu ar 2-0 (21:12, 21:17) un izcīnīja 2019. gada Latvijas čempionāta bronzas medaļas!

Dāmu finālā tikās turnīra divi stiprākie pāri – Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka un Anete Namiķe/Varvara Brailko. Izteiktāka cīkstēšanās izvērtās otrajā setā, kur Eiropas čempionēm Graudiņai/Kravčenokai izdevās uzvarēt vien ar 23:21.

Latvijas čempione Tīna Graudiņa: “Jā, bija labs fināls ar labām izspēlēm. Ceram, ka skatītājiem patika un nebija garlaicīgi. Vienmēr ir prieks spēlēt savās mājās. Protams, bija nedaudz neierasti, ka skatītāji vairāk atbalstīja Aneti un Varvaru, taču kā ar Anastasiju caur smaidu runājām – ar savu spēli to esam godīgi nopelnījušas, jo favorītus parasti atbalsta mazāk. Nekāda atpūta mums tuvākajā laikā noteikti nebūs, turpināsim trenēties un gatavoties pēc treneru izstrādātās programmas.”

Vīru turnīrā pārsteigumu bija vairāk. Līdz pusfinālam aizkļuva kvalifikācijas turnīrā cīņas uzsākušie Atvars Vilde un Sandris Andrejevs, kā arī iepriekš nevienā posmā pat ¼ finālā neiekļuvušie Atis Šēfers/Kārlis Celmiņš. Turpretim viens no turnīra favorītpāriem – Toms Šmēdiņš/Kristaps Šmits aizraujošā ¼ finālcīņā bija spiests atzīt Rinalda Aišpura/Arņa Reliņa pārākumu ar 1-2 (16:21, 21:18, 24:26).

Pusfināla cīņās uzvaras svinēja abi augstāk izsētie pāri. Aišpurs/Reliņš ar 2-1 (20:22, 21:16, 15:11) pieveica Šēferu/Celmiņu, bet M.Samoilovs/Solovejs ar 2-0 (21:14, 21:14) uzvarēja Vildi/Andrejevu.

Latvijas čempionāta bronzas godalgas ieguva Vilde/Andrejevs, jo pretinieki Šēfers/Celmiņš savu dalību bija spiesti atsaukt traumas dēļ.

Fināls izvērtās skaistu izspēļu un emociju pārpilns. Komandas aizvadīja 3 setus, kuru laikā emocijas sasniedza līmeni, kad tiesnesis bija spiests abu komandu spēlētājiem paradīt pa sarkanai kartiņai. Lai arī Aišpurs/Reliņš cīnījās godam, spēles izšķirošajā setā M.Samoilovs/Solovejs savu pārsvaru pakāpeniski audzēja un, uzvarot trešajā setā ar 15:6, kļuva par Latvijas čempioniem.

“Prieks par uzvaru, taču esam nedaudz iestrēguši trīs setu spēlēs, kad spēli labi iesākam, tad seko kritums un tad atkal saņemamies. Tas ir pieredzes un meistarības trūkums. Kopā spēlējam vien pāris mēnešus, domāju, ka savu sniegumu un psiholoģisko noturību tikai uzlabosim. Turpināsim trenēties, tagad vairāk uzmanību veltot fiziskai sagatavotībai un izturībai.”, pēc uzvaras komentēja uzvarētāji M.Samoilovs/Solovejs.

Šosezon ERGO OPEN 2019 Latvijas čempionātā pludmales volejbolisti sacentās sešos posmos – Ventspilī, Alūksnē, Saulkrastos, Jūrmalā, Cēsīs un finālposma Jūrmalā. Izņemot posmu Saulkrastos, visos posmos startēja arī dāmas.

Jau septīto gadu čempionāta norisi atbalstīja apdrošināšanas sabiedrība ERGO.