Samoilovs/Šmēdiņš triumfē Pasaules tūres posmā Jūrmalā!

Pasaules kausa trīs zvaigžņu Jūrmalas turnīra finālspēlē ar 2-0 (23:21, 21:14) pārspējot igauņu pāri Kusti Nolvaku/Martu Tīsāru, Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš otro svētdienu pēc kārtas kāpj uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena! Jūrmalā notikušajās sacensībās Samoilovs/Šmēdiņš uzvarēja visās spēlēs, nezaudējot nevienā setā!

26/08/2019

Jūrmalās smiltīs kopumā startēja 7 Latvijas pāri - Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņs un Mihails Samoilovs/Aleksandrs Solovejs jau bija garantējuši vietu pamatturnīrā, kamēr Gints Antoms/Dāvis Nātriņš, Jānis Kuprašovs/Oskars Puga, Toms Šmēdiņš/Haralds Regža un Rūdolfs Stankēvičs/Artūrs Rinkēvičs savas cīņas aizvadīja kvalifikācijas turnīrā.

Diemžēl kvalifikācijas turnīrs Latvijas pāriem nebija veiksmīgs, jo visi pāri piedzīvoja zaudējumus un faktiski izstājās no turnīra.

Kā "lucky loosers" (uz pamatturnīru nebija ieradušies 2 Irānas pāri un notika izloze no kvalifikācijā zaudējušajiem pāriem) paveicās un pamatturnīrā beigās arī Šmēdiņš/Regža.

Pamatturnīru Latvijas pāri aizvadīja dažādām sekmēm. Turnīra favorīti Pļaviņš/Točs un Samoilovs/Šmēdiņš pārliecinoši uzvarēja savās apakšgrupās un automātiski kvalificējās izslēgšanas turnīra otrajai kārtai (garantēta 9. vieta), kamēr M.Samoilovs/Solovejs un Šmēdiņš/Regža savās apakšgrupās palika 3. vietā, kas garantēja dalību izslēgšanas turnīrā no pirmās kārtas.

Izslēgšanas turnīra pirmā kārta diemžēl izrādijās nepārvarams šķērslis gan M.Samoilovam/Solovejam, gan Šmēdiņam/Regžam un abi pāri turnīrā finišēja dalītā 17. vietā

Turnīra otrajā kārtā negaidītu neveiksmi piedzīvoja arī Pļaviņš/Točs un ar 1. numuru izsētais pāris finišēja 9. vietā.

Samoilovs/Šmēdiņš Jūrmalas smiltīs turpināja Maskavas četru zvaigžņu turnīrā uzņemto uzvaru ritmu un nezaudējot nevienā setā triumfēja arī Jūrmalā.

Finālspēlē pret igauņiem Nolvaku/Tisāru mūsu duets bija tuvu zaudējumam pirmajā setā, taču parādot pārliecinošu sniegumu izdevās uzvarēt no 17:20. Uzvara setā ar 23:21. Otro setu mūsu duets aizvadīja pārliecinoši un izcīnīja uzvaru ar 21:14 un triumfēja visā spēlē ar 2-0.

Samoilovam/Šmēdiņam šī bija otrā reize karjerā, kad izdevās triumfēt divos Pasaules tūres posmos pēc kārtas – 2015. gadā pēc triumfa Brazīlijā sekoja uzvarā arī Soču posmā.

Par uzvaru Jūrmalas posmā Samoilovs/Šmēdiņš ieguva naudas balvu 10 tūkstošus dolāru vērtībā, kā arī tika pie svarīgiem 600 Olimpiskā ranga punktiem.