Graudiņa/Kravčenoka – Eiropas čempiones!

Krievijā notikušajā Eiropas čempionātā Latvijas pludmales volejbola sieviešu duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka finālspēlē uzvarot polietes Kingu Vojtasiku/Katažinu Kocioleku izcīnīja zelta godalgas! Latvijas vīru dueti Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš turnīru noslēdza ar dalītu 17. vietu.

11/08/2019

Graudiņa/Kravčenoka aizvadīja saspringtu turnīru, jo 5 no 7 spēlēm bija jāaizvada ar maksimālo setu skaitu spēlē. Vienīgās 2:0 uzvaras tika izcīnītas pret poļu duetu, taču arī finālspēlē Latvijas duets pirmā seta lielāko daļu bija iedzinējos un uzvaras nenāca viegli.

Par uzvaru turnīrā tika iegūti 600 ranga punkti, kā arī iegūtais tituls ļaus pretendēt uz vietu Latvijas Olimpiskās vienības A sastāvā. Jau drīzumā mūsu dāmu duetu atkārtoti redzēsim Maskavā, kur notiks Pasaules kausa 4 zvaigžņu posms.

Latvijas vīru dueta Pļaviņš/Točs startu ietekmēja Mārtiņa Pļaviņa potītes trauma, kuras saasinājuma dēļ nācās atsaukt  dalību no starta Eiropas čempionātā un finišēt dalītā 17. vietā. Traumas nopietnību raksturo fakts, ka duets atsaucis dalību arī no drīzumā Maskavā notiekošā 4 zvaigžņu Pasaules kausa posma.

Otrs Latvijas duets Samoilovs/Šmēdiņš izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā dramatiskā spēlē ar 1-2 (21:19, 20:22, 16:18) piedzīvoja sāpīgu zaudējumu itāļiem Karambula/Rosi un arī bija spiesti finišēt dalītā 17. vietā. Jau drīzumā mūsu duetu redzēsim Maskavā notiekošajā 4 zvaigžņu Pasaules kausa posmā, kurš notiks no 13. līdz 18. augustam.

Pirms desmit gadiem par Eiropas čempionēm sensacionāli kļuva latvietes Inese Jursone/Inguna Minusa. Kopš tā laika Latvijas pludmales volejbolistēm nebija izdevies nokļūt uz goda pjedestāla tik augsta ranga pieaugušo sacensībās. Simboliski, ka jauno Eiropas čempioņu sagaidītāju vidū Rīgas lidostā bija arī Inese un Inguna.