ERGO OPEN 2019 posmā Cēsīs triumfē M.Samoilovs/Solovejs un igaunietes Hollas/Soomets

“ERGO OPEN 2019” Latvijas pludmales volejbola čempionāta posmā Cēsīs dāmu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja ar 9. numuru izliktās igaunietes Helene Hollas/Lisa Soomets, kuras finālā apspēlēja Ventspils posma uzvarētājas lietuvietes Viteni Vitkauskaiti/ Urti Andriukaititi. Vīru finālā, uzvarot Arni Tunti/Matīsu Gabdulļinu, pirmo titulu šovasar ieguva Mihails Samoilovs pārī ar Aleksandru Soloveju.

04/08/2019

Dāmu turnīrā nedaudz negaidīti ārpus 4 labāko komandu pulka palika ar 1. numuru izliktās Briede/Grosberga, taču par patīkamu pārsteigumu parūpējās 2009. gada Eiropas čempione pludmales volejbolā Inese Jursone.
Atgriežoties laukumā pēc divu gadu pārtraukuma un debitējot pārī ar savu meitu Kristu Paegli, tika sasniegts turnīra pusfināls, kur tomēr nācās divas reizes kapitulēt Lietuvas pāru priekšā un finišēt 4. vietā - zaudējums pusfinālā ar 0:2 (19-21, 16-21) pret Vitkauskaite/Andriukaitite un cīņā par 3. vietu ar 0:2 (17-21, 19-21) pret Grudzinskaite/Vlada.
 
Finālā tikās igauņu duets Hollas/Soomets pret lietuvietēm Vitkauskaite/Andriukaitite. Igaunietes uzvarēja ar 2:0 (21-16, 21-19) un turnīru noslēdza ar nezaudētu nevienu setu.
 
Inese Jursone: “Izbaudījām turnīru un esam ļoti priecīgas. Sākumā pat nedomājām, ka tiksim tik tālu. Bija plāns pamēģināt uzspēlēt un skatīties kā sanāk. Bet viena uzvara, otra uzvara un parādījās reālas iespējas iekļūt pusfinālā, ko arī paveicām. Meita malacis, bet mamma beigās nedaudz pievīla. Labprāt uzspēlētu kopā arī pēdējā finālposmā, bet par šo vēl jāvienojas ar Kristas pārinieci Martu Ozoliņu. Tagad mammai būs kārtīgāk jāpatrenējas!”
 
Vīru turnīrā lieli pārsteigumi izpalika un līdz pusfinālam nokļuva visi četri ar augstāko reitingu izsētie pāri.
Pirmajā pusfinālā Mihails Samoilovs/Aleksandrs Solovejs neatstāja cerības Dāvim Nātriņam/Gintam Antomam un uzvarēja ar 2:0 (21-13, 21-17), bet otrajā pusfinālā Arnis Tunte/Matīss Gabdulļins ar 2:0 (21-19, 22-20) bija pārāki par Atvaru Vildi/Kristapu Šmitu.
 
Cīņā par 3. vietu Vilde/Šmits uzvarēja Dā.Nātriņš/Antoms ar 2:0 (21-18, 21-18).
 
Finālā sīva spēkošanās izpalika. M.Samoilovs/Solovejs izcīnīja negaidīti pārliecinošu uzvaru pār Tunte/Gabdulļins ar 2:0 (21-11, 21-10).
 
“Bijām labi noskaņojušies un izdevās parādīt savu spēli. Zinājām, ka jābūt labai servei, lai apgrūtinātu viņu iespējas uzbrukt jau ar otro piespēli. Tas izdevās. Matīsam ir ļoti augsts bloks un arī tam bijām gatavi. Palīdzēja tas, ka treniņos bijām pret viņiem spēlējuši. Turpināsim trenēties un gatavoties nākamajiem turnīriem. Ceram parādīt labu spēli arī Pasaules kausa posmā Jūrmalā, kurš notiks jau augusta beigās. Nāciet atbalstīt!” tā uzvaru finālā un tālākos vasaras plānus komentēja uzvarētāji M.Samoilovs/Solovejs.
 
Šosezon “ERGO OPEN 2019” Latvijas čempionātā pludmales volejbolisti sacenšas sešos posmos. Sezonas posmi jau notikušu Ventspilī, Alūksnē, Saulkrastos, Jūrmalā, šonedēļ Cēsīs, bet finālposms tiek plānots Rīgā. Izņemot posmu Saulkrastos, visos startēs arī dāmas.
Jau septīto gadu čempionāta norisi atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO.