Eiropas U-20 pludmales volejbola čempionātā Namiķe/Brailko – devītās, Kļaviņš/Pinka – piektie!

Zviedrijas pilsētā Gēteborgā noslēdzies Eiropas U-20 čempionāts pludmales volejbolā. Latvijas dueti startēja veiksmīgi - Anete Namiķe/Varvara Brailko izcīnīja 9. vietu, bet Roberts Kļaviņš/Patriks Pinka ieguva 5. vietu!

30/06/2019

Meiteņu duets Namiķe/Brailko apakšgrupu turnīru aizvadīja pārliecinoši - 3 spēlēs 3 uzvaras un garantēta vieta 16 labāko komandu skaitā. Diemžēl cīņā par iekļūšanu 8 labāko komandu skaitā sīvā cīņā ar 1:2 (21-23, 21-19, 11-15) nācās piekāpties duetam Baka/Klepkou no Grieķijas.

Meiteņu komandas treneris Rihards Finsters: “Kopējais dalībnieču sastāvs bija līdzvērtīgs ar kādiem 2-3 izteikti spēcīgākiem pāriem. Paveicās ar grupu izlozi un visas pretinieces uzvarējām. Spēlē par iekļūšanu astotniekā bijām Grieķijas duetu izanalizējuši un labi sagatavojušies, taču iegāza “spriedzes spēļu” pieredzes trūkums un pirmo setu zaudējām. Jā, otro vinnējām, bet trešajā setā satraukums ņēma virsroku. Kopumā gan ar meiteņu startu, pašatdevi un parādīto sniegumu esmu ļoti apmierināts gan U-18 čempionātā, gan šeit. Tagad jādomā kā noturēt šo pozitīvā progresa līkni. Neesam gara auguma komanda un pārspējam pretinieces ar fizisko un taktisko sagatavotību, taču nākamajās vecuma grupās ar mūsu auguma centimetriem būs grūti izrādīt konkurētspējīgu pretestību. Šobrīd apsveram gara auguma spēlētāju piesaisti nākotnei.”

Arī Kļaviņš/Pinka apakšgrupu turnīru iesāka pārliecinoši un izcīnīja 3 uzvaras 3 spēlēs, kas automātiski ļāva iekļūt starp 16 labākajām komandām. Cīņā par iekļūšanu nākamajā kārtā mūsu duets ar 2:1 (18-21, 21-8, 15-7) pārspēja Spānijas duetu Saucedo/Addellat. Spēlē par iekļūšanu pusfinālā pretim stājās mājinieku zviedru duets Andersson/Brink. Diemžēl Kļaviņš/Pinka piedzīvoja zaudējumu ar 0:2 (12-21, 19-21), taču tas ļāva finišēt turnīrā augstajā 5. vietā.

Puišu komandas treneris Lauris Iecelnieks: “Ja pirms turnīra man jautātu vai būsi apmierināts ar 5. vietu, es teiktu, ka jā. Taču “apetīte rodas ēdot” un pēc turnīra domāju, ka bijām spējīgi iekļūt arī 4 labāko komandu pulkā. Diemžēl spēlē pret zviedriem parādījām sliktāko sniegumu turnīrā. Drusku iegāza pašu serves un bija brīži, kad izpaudās pieredzes trūkums šāda līmeņa turnīros. Patrikam tā vispār bija debija šāda līmeņa turnīros. Kopumā gan ar puišu sniegumu esmu apmierināts un turnīrs ir izdevies. Paldies visiem, kas atbalstīja un kā parasti saku – jādod virsū!”