ERGO OPEN 2019 Saulkrastu Kokteilī daži favorīti “klūp”, pārliecinoši uzvar A.Samoilovs/J.Šmēdiņš

Demonstrējot noturīgu sniegumu visa turnīra gaitā un zaudējot tikai vienā setā, pārliecinoši triumfēja ar pirmo numuru izliktie Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš.

23/06/2019

Pamatturnīrā lieli pārsteigumi izpalika un visi favorīti kvalificējās izslēgšanas kārtai. Tajā ar 6. numuru izliktais pāris Šmits/Solovejs zaudēja Pugam/Kuprašovam ar 1:2 (21-17, 16-21, 14-16), bet Alūksnes posma finālisti un ar 4. numuru izliktie M.Samoilovs/Gabdulļins ar 1:2 (21-17, 15-21, 13-15) negaidīti piekāpās junioriem Stankevičs/Rinkevičs, un nekvalificējās “astotniekam”.

Ceturtdaļfināls iezīmējās ar vēl vienu pārsteigumu – no turnīra izstājās ar 3. numuru izliktie T.Šmēdiņš/Regža, kas ar 0:2 (12-21, 16-21) atzina Krievijas dueta Ļihoļetovs/Bikanovs pārākumu. Krievijas duets sajutis “uzvaras garšu”, pusfinālā neatstāja cerības arī turnīra 2. numuram - mūsu Pļaviņam/Točam. Droša uzvara ar 2:0 (21-19, 21-18) un vieta finālā, kur pretiniekos galvenie favorīti – A.Samoilovs/J.Šmēdiņš.

Krievijas duets Ļihoļetovs/Bikanovs finālspēli iesāka vareni, uzvarot pirmajā setā ar 21-15, taču A.Samoilovs/J.Šmēdiņš spēja mainīt spēles gaitu un nākamajos setos bija pārāks gandrīz visos spēles elementos. Pārliecinoša uzvara ar 2:1 (15-21, 21-11, 15-8).
Interesanti, ka Aleksandram Samoilovam tas bija tikai pirmais tituls Saulkrastos!

Cīņā par 3. vietu uzvarēja lietuvieši Rumševičus/Kazdailis, kas apspēlēja nestabili spēlējošos Pļaviņu/Toču ar 2:1 (21-18, 13-21, 15-13).

“ERGO OPEN 2019 Saulkrastu Kokteilis” uzvarētāji A.Samoilovs/J.Šmēdiņš: “Finālā centāmies pieturēties pie taktikas servēt tikai pa krievu garāko spēlētāju un tas attaisnojās. Kamēr viņš bija “svaigs” mums gāja grūti, bet ņemot vērā darba apjomu, kas šim spēlētājam bija jāveic, jau pirmā seta beigās viņš sāka pagurt un pārņēmām spēles vadību. Esam priecīgi, ka izdevās uzvarēt, Aleksandram šis ir tikai pirmais tituls Saulkrastu Kokteilī!”

Šosezon “ERGO OPEN 2019” Latvijas čempionātā pludmales volejbolisti sacenšas sešos posmos. Ventspilī, Alūksnē un Saulkrastos sacensības jau notikušas, nākamie posmi Jūrmalā un Cēsīs, bet finālposms tiek plānots Jūrmalā vai Rīgā.

Jau septīto gadu čempionāta norisi atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO.

Nākamais posms no 19. līdz 21. jūlijam norisināsies Jūrmalā, Majoru pludmales stadionā.