Latvijai otrā uzvara pēc kārtas, Zelta līgā spēlēsim arī nākamgad

Latvijas vīriešu volejbola izlase sestdien, 8. jūnija CEV Eiropas volejbola Zelta līgas izbraukuma spēlē atkārtoti uzvarēja Beļģijas izlasi ar 3:1

08/06/2019

Pēc nepārliecinoši aizvadīta pirmā seta Latvijas vīriešu volejbola izlase spēja lauzt spēles gaitu un izcīnīja vērtīgu uzvaru ar 3:1 (16:25, 25:21, 25:22, 25:23), kas turnīra tabulas A apakšgrupā ļauj nostiprināties otrajā vietā. Šī uzvara garantē Latvijas vīriešu volejbola izlases palikšanu Zelta līgā (turnīra zemāko vietu ieguvēji automātiski izkrīt uz Sudraba līgu).

“Pēc pirmā seta treneris Avo Kēls spēja rast pareizos motivējošos vārdus un tie noņēma komandā iekšējo spriedzi, sākām spēlēt brīvāk un atraisītāk. Centāmies viens otram daudz palīdzēt un dažās epizodēs arī riskējām, bet varu teikt, ka risks šoreiz attaisnojās. Kopējā fiziskā kondīcija komandai ir laba, tiesa man pašam ceturtā seta sākumā kājās nedaudz sākās krampji. Mēs turpinām uzcītīgi gatavoties atlikušajām apakšgrupas spēlēm un ceram, ka šī nav mūsu pēdējā uzvara turnīrā,” tā par spēles gaitu un komandas kopējiem plāniem ieskicēja Latvijas komandas rezultatīvākais spēlētājs Atvars Ozoliņš.

Cerīgi par savas komandas startu izteicās Beļģijas izlases spēlētājs Lū Kindts: “Diemžēl arī šodien zaudējām, taču ja salīdzina ar iepriekšējo tikšanās reizi, kā komanda spēlējām krietni saturīgāk. Bija daudz labu izspēļu un kaujiniecisku emociju. Izšķirošajos momentos iegāza pašu kļūdas. Mēs noteikti neesam padevušies un nākamājas spēlēs centīsimies izcīnīt kādu uzvaru!"

Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas izlases rindās šodien bija Atvars Ozoliņš ar 20 punktiem, bet 15 punktus, uzbrūkot ar 75% rezultativitāti, guva Zigurds Adamovičs.
Spēles statistika pieejama - https://www.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=31946
 
Turnīra kopvērtējuma rezultatīvāko spēlētāju sarakstā mūsu Atvars Ozoliņš šobrīd ieņem sesto vietu ar 66 gūtajiem punktiem. Pārliecinošs līderis ir Beļģijas izlases rindās spēlējošais Lū Kindts ar 94 gūtajiem punktiem.
Turnīra rezultatīvākie spēlētāji - https://www.cev.eu/Competition-Area/Statistics.aspx?ID=1151

Lai saglabātu cerības uz uzvaru A grupā, Latvijas vīriešu volejbola izlasei nākamajā spēlē ir jāizcīna uzvara 3 punktu vērtībā (ar 3:0 vai 3:1), kā arī jācer, ka Beļģijas volejbola izlase paveiks nelielu brīnumu un uzvarēs pārliecinoši turnīru aizvaidošo Turciju ar 3:0 vai 3:1

Nākamo spēli Latvijas vīriešu volejbola izlase aizvadīs jau trešdien, 12. jūnijā, viesojoties Slovākijā  

Pēdējo mājas spēli Latvijas vīriešu volejbola izlase aizvadīs svētdien, 16. jūnijā, plkst. 18.00 Daugavas Sporta namā pret Turciju.

Biļetes uz šo spēli var iegādāties ŠEIT