Toms Švans pievienojas Francijas “Pro B” līgas klubam “Saint-Nazaire”

Latvijas izlases kapteinis Toms Švans noslēdzis viena gada līgumu ar Francijas “Pro B” (pēc spēku samēra augstāk ir “Pro A”) līgas komandu “Saint-Nazaire”. Komandas mērķis nākamajā sezonā ir cīnīties par vietu Francijas spēcīgākajā līgā.

7/06/2019

Kluba pilnais nosaukums - “Saint-Nazaire Volley-ball Atlantique”, klubs bāzejas Sennazēras pilsētā Francijas rietumu daļā, Atlantijas okeāna krastā. Pilsētā dzīvo ap 72 tūkstošiem iedzīvotāju.
Pagājušajā sezonā klubs Francijas “Pro B” līgas regulārajā sezonā izcīnīja 6. vietu, bet izslēgšanas turnīrā aizspēlējās līdz finālam, kur sērijā līdz 2 uzvarām, piekāpās slavenajai “Paris Vollley”, kas vēl aizpagājušajā sezonā cīnījās CEV Čempionu līgā, bet finansiālu apsvērumu dēļ iepriekšējo sezonu spēlēja Francijas “Pro B” līgā.
 
Kā nonāci līdz šim piedāvājumam?
Francijas klubs pats mani atrada. Kluba galvenais treneris teica, ka regulāri seko līdz vairākām līgām Eiropā, tai skaitā arī “CREDIT24 Meistarlīgai” un tur mani ievērojis.
 
Cik daudz informācijas Tev ir par klubu?
Neko daudz nezinu. Zinu, ka šajā līgā ir spēlējuši vairāki latviešu spēlētāji. Vairāk par klubu man pastāstīja Reinis Pekmans, kurš jau divas sezonas spēlē Francijā. Reinis iedrošināja sakot, ka darba organizācijas līmenī šis ir viens no labākajiem līgas klubiem. No pagājušās sezonas gan palicis ļoti maz spēlētāju. Klubs uz nākamo sezonu piesaistījies daudz ārzemnieku, tas nozīmē, ka būs nepieciešams zināms laiks, lai izveidotu labu saspēli.
 
Kādus mērķus klubs nospraudis nākamajai sezonai?
Viens no “mazajiem” uzdevumiem būs cīnīties par medaļām, bet galvenais mērķis ir iekļūt Francijas “Pro A” līgā. Tas arī bija viens no argumentiem, kāpēc pievienojos klubam, jo klubs ir nospraudis augstu mērķi un arī es labprāt nākotnē spēlētu Francijā “Pro A” līgā.
 
Trīs gadus nospēlēji Pērnavā, kādas sajūtas pametot klubu?
Pērnava ir ļoti labs klubs, kur ieguvu neatsveramu pieredzi. Bet jutu, ka ir laiks doties prom un pilnveidot sevi augstākā līmenī.
Vēlos izmanto izdevību un publiski pateikties visai Pērnavas kluba organizācijai un galvenajam trenerim Avo Kēlam, kā arī, protams, savam pirmajam klubam Daugavpils Universitātei un trenerim Edgaram Savickim!