LVF vizīte Luksemburgā pie CEV vadības

Pagājušajā nedēļā Latvijas Volejbola federācijas (LVF) vadība, prezidenta Jāņa Buka un ģenerālsekretāra Kaspara Timermaņa personā, apmeklēja Luksemburgu, kur tikās ar Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) prezidentu Aleksandaru Boričiču (Aleksandar Boričić) un rīkotājdirektoru Torstenu Endresu (Thorsten Endres). Vizītes laikā tika pārrunāts plašu tēmu loks.

13/05/2019

Eiropas Zelta līga.

Saistībā ar Eiropas Zelta līgas sacensībām CEV prezidents akcentēja, ka pēdējo sezonu laikā ir būtiski paaugstināta sacensību un spēļu kvalitāte, kā arī pieaudzis balvu fondu naudas summas. Šobrīd pēc Pasaules Nāciju līgas (iepriekš Pasaules līga) Eiropas Zelta līga ir nākamais lielais turnīrs. Latvijas izlasei šajā turnīrā būs iespēja tikties ar Eiropas čempionāta finālturnīra dalībniecēm.

Sarunas laikā LVF vadība izteica apņēmību nākamajā sezonā startēt ne vien Zelta līgā ar vīriešu izlasi, bet arī ar dāmu izlasi Sudraba līgā.

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā Jūrmalā 2021. gadā?

LVF un CEV pauda savstarpēju ieinteresētību 2021. gada Eiropas pludmales volejbola čempionāta rīkošanai Jūrmalā. Šobrīd norit process, lai izvēlētos organizatorus šim notikumam un Jūrmala tiek izskatīta kā viena no reālakajām kandidātēm čempionāta rīkošanai.

CEV un vienots volejbola medijs.

CEV no savas puses aktīvi strādā pie volejbola popularizēšanas medijos un TV. Šajā gadā ir noslēgta sadarbība ar EUROSPORT kanālu par Eiropas Čempionu līgas spēļu translācijām. Norit darbs pie vienota kvalitatīva volejbola medija veidošanas, lai vairotu volejbola izplatību Eiropā

CEV atbalsta programmas.

Plaši tika pārrunātas LVF iespējas pieteikties dažādām CEV jauniešu un skolu atbalsta programmām, kurām LVF līdz šim nav pieteikusies. Jau šajā gadā plānots aktīvi iesaistīties šajos projektos. Tā ietvaros būs pieejams volejbola inventārs skolām (bumbas, tīkli), kā arī iespējas apmācīt jaunos trenerus.

Ar Latviju saistīti jautājumi.

Tāpat CEV apņēmās iesaistīties divu tieši Latvijai svarīgu jautājumu risināšanā:

Ņemot vērā, ka Latvijai šobrīd ir tikai 1 starptautiskās kategorijas tiesnesis, vismaz vienam no Latvijas jaunajiem tiesnešiem nākamgad Italijā tiks rasta iespēja piedalīties starptautiskās kategorijas tiesnešu kursos.

Jau esam ziņojuši par Markusa Cielava piesaisti Latvijas vīriešu volejbola izlasei, taču lai spēlētājs varētu startēt Eiropas Zelta līgā Latvijas izlases rindās, Starptautiskajai Volejbola Federācijai (FIVB) kopā ar CEV jāpieņem operatīvs lēmums par Markusa “sportiskās pilsonības” nomaiņu līdz 22. maijam. Šobrīd Markuss ir Latvijas Republikas pilsonis, bet sportiskā pilsonība ir Somija, jo līdz šim Markuss savu karjeru ir pavadījis šajā valstī.