Latvijas U-17 izlase 5.setu cīņā piekāpjas Zviedrijai

Šodien Latvijas U-17 zēnu izlase aizvadīja Eiropas čempionāta kvalifikācijas 2.kārtas sacensību 2.spēli, kurā piekāpās spraigā cīņā Zviedrijas izlasei.

Latvijas izlases treneri Edgars Savickis un Jānis Jerumanis pēc vakardien piedzīvotā zaudējuma Portugālei, šodien pamainīja izlases sākumsastāvu, laukumā sūtot D.Storķi, L.Catlakšu, K.U.Ābelīti, E.Stieģeli, K.Fokerotu, A.Čepuli un libero pozīcijā A.Petrovu. Latvijas U-17 zēnu izlase 1.seta sākumā nepārliecinoši iesāka spēli, kā rezultātā nespēja seta garumā atspēlēt seta sākumā zaudēto punktu deficītu. 2. setā laukumā jau devās Stieģeļa vietā Vīksne, kurš labi šajā pozīcijā jau iesaistījās 1.setā. 2.sets izvērtās ļoti rezultatīvs abām komandām, bet diemžēl Latvijas izlases 17 kļūdas šajā setā neļāva uzvarēt un sets noslēdzās ar 30:32 par labu Zviedrijas izlasei. 3. un 4.setā Latvijas volejbolistiem izdevās krietni uzlabot savu spēli un izpildīt treneru norādījumus. Labi uzbrukumā darbojās 2.tempi Fokerots, Storķis un blokā aizsardzību noturēja 1.temps Catlakšs, kas deva pārliecinošas uzvaras 3.setā ar rezultātu 25:14, bet 4.setā 25:20. 5.setu Latvijas izlase iesāka daudz pārliecinošāk, bet aizvien nedrošāk sāka darboties seta otrajā pusē, ko beigu beigās izmantoja zviedri un noslēdza šo setu ar rezultātu 14:16 un visu spēli 2:3 sev par labu. Rezultatīvākie spēlētāji Latvijas izlases rindās ar 16 punktiem katram bija Fokerots un Storķis. Jāatzīmē, ka Fokerots ir izlases jaunākais spēlētājs, kurš dzimis 2005.gadā.

Latvijas izlase līdz ar to ir zaudējusi cerības kvalificēties U-17 Eiropas čempionāta finālturnīram, kas šī gada jūlijā norisināsies Bulgārijā. Rīt jāaizvada turnīra pēdējā spēle pret Sebijas izlasi.