Pirmajā Latvijas čempionāta finālspēlē MSĢ/“Zeltaleja” sagrauj RVS

Pirmo spēli Latvijas čempionāta finālā Murjāņos šodien aizvadīja MSĢ/“Zeltaleja” un Rīgas Volejbola skola, pārliecinoši trijos setos uzvarot mājiniecēm

Šodien Murjāņos pirmo no divām spēlēm par Latvijas čempionāta zeltu krietni labāk iesāka viešņas – 8:3 pēc Alises Kjasiles uzbrukuma. Ar četrām kļūdām pēc kārtas rīdzinieces, kurām šoreiz ierastajā pamatsastāvā Kristīnes Kramēnas vietā spēlēja Adelīna Gerliņa, ļāva mājiniecēm izlīdzināt rezultātu – 8:8. Tikmēr murjānietes spēlēja tādā pašā sastāvā, kādā pusfinālā apspēlēja VK “miLATss” komandu, ar pieredzējušo Ingu Ikaunieci libero pozīcijā. Līdzīgā cīņā rīdzinieces krāja punktus uzbrukumā, bet dāvināja tos pretiniecēm ar kļūdām servēs. Beidzamos piecus punktus pēc kārtas setā guva mājinieces, 25:20 ar netveramu servi noformējot Kristīnei Reimanei.

2. setu labāk sāka Murjāņu volejbolistes, pēc divām netveramām Reimanes servēm panākot jau 7:1. RVS volejbolistēm panākt mājinieces traucēja kļūdas servēs (sešas setā pret pretinieču divām, kamēr “eisu” attiecība setā bija pretēja – 5:2 MSĢ/”Zeltalejas” labā.). Setu “vienos vārtos” ar sekmīgu uzbrukumu izbeidza Alise Pētersone.

3. setā murjānietes nedomāja apstāties, un pēc diviem Pētersones uzbrukumiem, kā arī divām netveramām servēm (Rūta Linde, Reimane) panāca 4:1 savā labā. Tad beidzot ierunājās arī RVS servju “artilērija”, ar Martas Kamēlijas Levinskas un Vladas Pridatko “eisiem” panākot jau 7:6 viešņām par labu. Tomēr šī nebija RVS volejbolistu diena. Kļūdām servēs mijoties ar “eisiem” (pa 6), viešņas nespēja pretoties saskanīgi spēlējošajai MSĢ/”Zeltalejas” komandai un pēc Annijas Jurdžas sekmīga uzbrukuma spēle nedaudz vairāk nekā stundā bija galā – 3:0 (20, 14, 22) Ilmāra Pūliņa vadītās komandas labā. Murjānietes nevienā no setiem servēs nepieļāva vairāk kļūdu nekā ieservēja “eisus”.

Uzvarētājām 16 punktus (4 bloki) guva Pētersone, 9 punkti Jurdžai, 8 – Reimanei (5 “eisi”) un 6 (4 – ar servi) – Lindei. Viešņām nelīdzēja arī Levinskas gūtie 20 punkti (4 – ar servi, uzbrukumu precizitāte 64%), jo īsi palīgi viņai punktu gūšanā neatradās. Laukuma saimnieces noservēja viešņas ar 12 pret astoņi, kļūdoties tikai 5 reizes pret viešņu 18. Labāk mājinieces darbojās arī blokā (6:2 punkti šajā rādītājā).

“Mums pašiem ir kauns,” uz jautājumu, kāpēc tik neviesmīlīgi ļaudis Murjāņos, atjokoja MSĢ/”Zeltalejas” vienības vecākais treneris Ilmārs Pūliņš. “Plāns bija – apturēt Martu [Levinsku]. Neizdevās pilnībā, tikai dažreiz, kad viņa pāris reizes kļūdījās, jo mūsu bloks pretī bija iespaidīgs.   Otrkārt, gribējām labi servēt. Pretiniecēm ir jaunas un spēcīgas uzbrucējas, un vajadzēja pēc iespējas apgrūtināt viņu uzbrukumu. Viena meinete mums servēja no vietas, pārējās “planierus” lēcienā. Viņu servju uzņemšana šodien izrādījās viduvēja, un mēs jau varējām prognozēt, kur cēlāja, kurai līdz bumbai bija jāaizskrien, cels.

Meitenes spēlēja pašaizliedzīgi un drosmīgi savu skatītāju priekšā, un esam gandarīti par savu spēli. Izdevās serve, servju uzņemšana un daudzpusīgs uzbrukums.

Pretinieces meklēja labāko virknējumu un veica maiņas, bet mēs visu spēli aizvadījām bez maiņām, jo negribēju neko jaukt mehānismā, kas tik labi strādā.”

Uz jautājum, kas tad ir svarīgākais līdz trešdienai, treneris atbild īsi: “Nesadomāties.” Un papildina: “Ja kāda sadomāsies, ka jau esam čempioni, zaudēsim. Galvenais ir spēlēt, lai pašām patiktu. Tad arī rezultāts nevar būt slikts.”

Atbildes spēle trešdien Rīgas Volejbola skolas sporta zālē pulksten 20:00.

Vairāk par Latvijas čempionātu sievietēm lasiet šeit: