SK „Jēkabpils Lūši” – čempioni, sudrabs – RTU/Robežsardzei, bronza – DU

Par „Credit24” meistarlīgas Latvijas čempioniem otro gadu pēc kārtas kļuvuši SK „Jēkabpils Lūši” volejbolisti, kas šodien savā laukumā spēja atspēlēties no 0:2 setos un 21:23 un piecos setos pieveica RTU/Robežsardzi. Bronzu savās mājās izcīnīja Daugavpils Universitāte, ar 3:1 pārspējot OC “Limbaži”/MSĢ.

Uz finālsērijas ceturto maču RTU/Robežsardzes volejbolisti maksimāli koncentrējušies izgāja kā uz pēdējo. Ja uzvarētu SK “Jēkabpils Lūši”, tā rīdziniekiem arī būtu pēdējā spēle šajā sezonā, otro gadu pēc kārtas sveicot mājiniekus ar čempionu titulu. Arī “lūši” spēlēja no sirds, it sevišķi aizsardzībā, taču pēc 15:14 savā labā RTU/Robežsardze, labi servējot iepriekšējās sezonas “lūsim” Armandam Āboliņam un teicami uzbrūkot Aleksandram Avdejevam, panāca 19:14. Pārsvars tika noturēts, punktu setam pieliekot Gatim Garklāvam uzbrukumā – 25:21.

Arī 2. setu labāk sāka viesi, spēlējot praktiski bez kļūdām un panākot 3:1 un 6:2 pēc Ērika Voroņko kļūdas uzbrukumā. “Lūšu” rindās jokers tika atrasts komandas kapteini Rihardu Puķīti nomainījušā Matīsa Petjukēviča personā. Vairāki uzbrukumi, bumbai pēc bloka lidojot autā, un netverama serve (11:9 viesu labā) lika pusminūtes pārtraukumu pieprasīt RTU/Robežsardzes vecākajam trenerim Raimondam Vildem.

Pēc 23:12 viesiem par labu intrigu vēl radīja laukumā uz maiņu nākušais un divus “eisus” ieservējušais Gustavs Freimanis, bet, Petjukēvičam uzbrūkot autā, 2:0 setos Jēkabpilī panāca rīdzinieki – 25:16.

3. setā pēc abpusēji kļūdaina sākuma atkal rīdzinieki bija tie, kas izvirzījās vadībā, pēc grūtā situācijā nokļuvušā Avdejeva rezultatīva uzbrukuma sitiena panākot 14:10 un liekot mājinieku vecākajam trenerim Mārcim Obrumanam pieprasīt pārtraukumu. Tas pats bija jādara arī Vildem, kad Vladislavs Blumbergs nobloķēja Antonu Nazarovu, gūstot “lūšiem” ceturto punktu pēc kārtas un izlīdzinot rezultātu – 16:16. Obrumans laukumā uz servi Zigurda Adamoviča vietā sūtīja Edgaru Kalnozolu, un no 21:23 mājinieki panāca 24:23, bet brīdi vēlāk Voroņko vienatnē nobloķēja Avdejevu – 26:24 SK “Jēkabpils Lūši” volejbolistu labā.

Panākums setā mājiniekus un viņu līdzjutējus spārnoja 4:0 vadības iegūšanai 4. setā pēc Voroņko uzbrukuma. Klibojot rīdzinieku servju uzņemšanai, “Jēkabpils Lūši” panāca graujošo 8:1. Emocionāls bija devītais punkts, mājinieku libero Dāvim Emīlam Melnim bumbu panākot aiz rezervistu soliņa un Puķītim vienatnē nobloķējot Garklāvu – 9:1. Pēc Puķīša uzbrukuma rezultāts kļuva pat 13:2, signalizējot par priekšlaicīgām seta beigām. Formāli tas beidzās, kad labu sērijas labākā servētāja Vladislava Blumberga servi neprecīzi uzņēma Vitālijs Cinne, bet kļūda otrajā piespēlē tika nosvilpta Garklāvam – 25:10 sagrāve mājinieku labā.

Sen nebijušas sajūtas rīdzinieki atguva 5. setā, pēc Avdejeva uzbrukuma un Voroņko sitiena autā izvirzoties vadībā ar 2:0. Uzreiz sekoja trīs neveiksmīgi uzbrukumi Āboliņa izpildījumā, un jau 3:2 mājinieku labā un pārtraukums RTU/Robežsardzei. Pēc Blumberga bloka pret Garklāvu izmantots tika arī otrs Rīgas komandas pārtraukums – 5:2. Tas nelīdzēja, un ne tajā vieglākajā situācijā uzbrukumā izšķirošo punktu guva Rihards Puķītis – 3:2 (-21, -16, 24, 10, 10), otro gadu pēc kārtas Latvijas čempionātā triumfējot SK “Jēkabpils Lūši”, šoreiz ar 3-1 sērijā.

Uzvarētāju labā 15 punktus (3 bloki) sakrāja Voroņko, 14 (5 bloki) – Blumbergs, pa 9 – Jānis Medenis (3 bloki) un Puķītis (4 bloki). Viesu rindās Avdejevs kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju ar 16 punktiem, 14 punkti Garklāvam, 11 – Āboliņam.

“Nepameta sajūta, ka pirmajos divos setos puiši gaidīja, ka uzvara pati iekritīs klēpī,” pārmaiņas spēlē komentēja divkārtējo Latvijas čempionu vecākais treneris Mārcis Obrumans. “Mūsu malējie uzbrucēji nekādi nevarēja dabūt bumbu līdz grīdai. Labi nospēlēja arī pretinieki aizsardzībā un pieķēra blokā. Tomēr zināju, ka, ja mēs kaut drusciņ sāksim spēlēt savu spēli, rezultāts būs cits. Jau 2. setā izmantoju visas iespējamās maiņas un laukumā uzlaidu rezervistus, lai pamatsastāvs paskatās spēli no malas, sakārto domas un psiholoģiski nesalūzt. 3. setā ieviesām korekcijas, taktiski uzservējām, un automātiski parādījās blociņš.”

“Protams, skatītāji,” septītā spēlētāja lomu neaizmirst Obrumans. “Viņi mums nepiedotu 0:3. Nez, kā būtu ar atbalstu nākamajā spēlē Rīgā, taču skatītāji redz, ir cīņasspars vai nav.”

Tikmēr izšķirīgajā spēlē par bronzas medaļām Daugavpilī tikās Daugavpils Universitāte un OC “Limbaži”/MSĢ. Kopš 1. seta sākuma nelielu pārsvaru iekrāja mājinieki, laika gaitā to palielinot un ar Arvīda Ribicka uzbrukumu svinot panākumu setā ar 25:21.

2. setu labāk sāka viesi, pēc Ribicka kļūdas uzbrukumā izvirzoties vadībā ar 9:4. Tomēr seta vidū vadības grožus pārņēma mājinieki, pēc Raimonda Vilmaņa bloka uzvarot ar tādu pat rezultātu kā 1. setā.

3. setā jau ar pirmajām izspēlēm pie atspēlēšanās ķērās viesi, panākdami 9:5 pēc Kristapa Šmita bloka. Iekrājuši 6 punktu pārsvaru (16:10) pēc Roberta Kļaviņa bloka, viesi to noturēt nespēja. Pēc Aleksandra Samuilova uzbrukuma mājinieki panāca 22:22, tomēr uzvarai pietrūka spēka, un pēc Šmita uzbrukuma caur daugavpiliešu bloku limbažnieki vienu setu atspēlēja – 25:23.

Pēc līdzīga sākuma 4. setā pirmoreiz viena no komandām triju punktu pārsvaru iekrāja seta vidū – 16:13 viesu labā pēc Šmita uzbrukuma. Mājinieki atspēlējās un izvirzījās vadībā. Līdzīgā galotnē, kurā pussolīti priekšā bija mājinieki, sešas mačbumbas bija daugavpiliešiem, viena setbumba – limbažniekiem, sezonai punktu pielika Šmits, paipā sitot pāri laukumam, kas nozīmēja 3:1 (21, 21, -23, 29) uzvaru spēlē un 2-1 sērijā Daugavpils Universitātei.

Uzvaru ar 24 punktiem kaldināja Mārcis Jirgensons, pa 13 punktiem Dmitrijam Meinertam un Samuilovam, 10 punkti (6(!) bloki) Oļegam Klopovam. Viesu komandas uzbrukuma līderim Šmitam 17 punkti (3 bloki), 11 punkti Kļaviņam.

“Ticība, ka izcīnīsim medaļas, bija visu laiku, jo otrā un trešā spēle bija paredzēta mūsu laukumā,” pēc cīņas “sportacentrs.com TV” teica pieredzējušākais vīrs DU rindās Raimonds Vilmanis. “Pirmajā spēlē nesanāca uzvarēt seta galotnēs, bet visu sezonu cīnījāmies ar to, ka pēc pāri tīklam lidojošas bumbas nav, kas iedod pirmo piespēli. Limbažos labi nospēlēja Šmits un Aleksandrs Nasonovs, pēc tam sākām blokā labāk pret viņiem spēlēt, un arī aizsardzība uzlabojās. Šodien Mārcis [Jirgensons] ļoti labi nospēlēja. Arī Samuilovs, kurš visu sezonu cīnījās ar sevi, bet izšķirošās spēles aizvadīja labi.”