NVL1 uzvar Vecumnieki, sudrabs – SK RTU, bronza – Aizputei

Nacionālajā volejbola līgā 1 par čempioniem kļuvuši Vecumnieki, kas savā laukumā ar 3:1 uzvarēja SK RTU, bet bronzu izcīnīja Aizpute, kas piecos setos pieveica pagājušās seonas čempionvienību VK „Ventspils”.

Nacionālajā volejbola līgā 1 šodien notika fināli par 1. un 3. vietu. Vispirms bronzas mačā,kas norisinājās Misā, pagājušās sezonas čempionvienības VK “Ventspils” volejbolisti viņiem pēdējā laikā ierastajā piecu setu cīņā ar 2:3 (23, -22, -17, 18, -10) bija spiesti piekāpties Aizputei, punktu spēlei ar servi pieliekot aizputniekam Kristiānam Milzarājam.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Mārtiņš Grundmanis ar 23 punktiem. 15 punkti Kārlim Kliemanim, 12 – Sandrim Štālam (3 bloki). Ventspilniekiem pa 16 punktiem guva Kristaps Šepte un Askolds Jāvalds (6 “eisi”, 5 bloki), 10 punkti Matīsam Kaņepam.

“Tā bija spraiga spēle,” par maču ar ventspilniekiem saka Aizputes komandas vecākais treneris Gints Sedols. “Mūsu pamatuzdevums bija agresīva serve, lai pretiniekus "atspiestu" pēc iespējas tālāk no tīkla – viņiem ir labs cēlājs, kuram vajadzēja ierobežot piespēles iespējas.

1. setu zaudējām galotnē, kuru izšķīra nianses. 2. un 3. setā labi uzservējām. 4. setā viņu treneris [Māris Bite] pamainīja novietojumu, un ventspilnieku līderis [Kristaps Šepte] stājās pretī mūsu īsākajiem spēlētājiem. 5. setā savu līderi Mārtiņu Grundmani nolikām pretī Šeptem un  tādējādi izdevās uzvarēt.”

Jautāts par pelnrušķītes stāstu, jo pamatturnīrā Aizpute finišēja kā priekšpēdējā no visām dalībkomandām, G.Sedols to noliedz: “Komandas ir spēkos ļoti līdzīgas. Mēs esam amatieru līga un sezonas laikā labākus panākumus guva tās komandas, kas spēja uz spēli sapulcēt maksimāli labāko sastāvu. Mums ir puiši, kas Rīgā strādā,  mācās Rīgā un Jelgavā. Spēlējām līdzīgi, bet medaudz līdz uzvarām pietrūka.”

Aizputei tās ir pirmās medaļas līgā kopš 2013./2014. gada sezonas, kad viņi kļuva par čempioniem, finālsērijā ar 3:1 pārspējot... VK “Ventspils”. “Nav mums šosezon pirmais derbijs,” smejas treneris.

Vecumniekos mājinieki cīņā par zelta medaļām tikās ar SK RTU volejbolistiem. Uzvarējuši pirmos divus setus, Vecumnieki zaudēja pirmo setu savā laukumā šā gada izslēgšanas spēlēs – 20:25. Nākamais sets gan kļuva par pēdējo NVL1 šajā sezonā. Mājinieki panāca 14:6 pēc Reiņa Zelča bloka, bet tūlīt, lielā mērā pateicoties Oļega Holodņuka servēm (divas – netveramas), viesi pietuvojās līdz 13:14. Līdz seta beigām ritēja spraiga cīņa un pēdējo punktu nokārtoja Vecumnieku... vecākais treneris Jānis Plūme, pieprasot pusminūtes pārtraukumu, esot vadībā ar 24:23. Rīdzinieks Pēteris Lanka ieservēja tīklā,tādējādi "uzdāvinot" pretiniekiem čempiona titulu un spēles galarezultāts  3:1 (22, 22, -20, 23) par labu Vecumniekiem.

Čempioniem 22 punktus (3 – ar servi) guva Andris Zadovskis, 14 punkti Kasparam Kaverskim, 13 – Rolandam Plēsniekam un 11 – Zelčam (pa 4 – ar servi un bloku). Rīdziniekiem 18 punkti Jānim Muižniekam un 13 – Holodņukam.

“Pirmajā setā izdevās izpildīt sagatavoto mājasdarbu, 2. setā sākās kļūdas un tas ritēja ļoti līdzīgi abām komandām. Trešajā setā "nobuksējām", par daudz kļūdījāmies un zaudējām. 4. setā gan bija kārtīgi amerikāņu kalniņi. Bijām vadībā ar astoņiem punktiem, tad pretinieki mūs panāca, bet setu vinnējām mēs. Zāle (Misas vidusskolas sporta zāle. - LVF Preses dienests) bija skatītāju pilna, paaugstināts mitrums, bumba kļuva mitra, troksnis liels. Mazāk kļūdījāmies, tāpēc arī uzvarējām,” pēc spēles teica Vecumnieku komandas treneris, menedžeris, masieris un vēl citu apkalpojošā personāla lomu spēlētājs Jānis Plūme. “Spēles plāns bija mēģināt ierobežot pretinieku uzbrukuma virzienus, lai tāds būtu tikai viens. Tomēr šodien labi spēlēja Oļegs Holodņuks, savus punktus izcīnīja gan Pēteris Lanka, gan Jānis Muižnieks, kurš gan spēlesbeigās nedaudz sagura. 3. setā "nenostrādāja" pieprasītās spēlētāju maiņas, bet 4. setā ar katru no tām izdevās spēli pastiprināt.”

Vaicāts par šīs,nu jau aizgājušās,sezonas mērķiem, J.Plūme atzīmē, ka “bija doma par iekļūšanu labāko četru komandu skaitā, tomēr jau ar “Lido” festivālu, kad sāka veidoties komandas šīs sezonas aprises, komandā izveidojās laba “ķīmija”. Mums gan bija "īss soliņš" – tikai 8-9 spēlētāji, tomēr atšķirībā no iepriekšējām sezonām, kad setos pēc 20 punktiem zaudējām, šogad tādos spēlējām disciplinēti un uzvarējām. Neapšaubāmi, ļoti liels ieguvus komandai ir Andra Zadovska atgriešanās mājās no VK “Biolars”/Jelgava.”

Treneris stāsta, ka trīsreiz kopš 1989. gada Vecumnieki šajā līgā ir tikuši līdz bronzai, bet pirmoreiz ir uzvarēts.

Par labākajiem spēlētājiem finālspēlēs tika atzīti: Andris Zadovskis (Vecumnieki), Jānis Muižnieks (SK RTU), Mārtiņš Grundmanis (Aizpute) un Andis Bertāns (VK “Ventspils”).

Labākos speļētājus un godalgoto vietu ieguvējas komandas sveica Vecumnieku novada Domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš un Latvijas Volejbola federācijas prezidents Jānis Buks.

Paldies arī Vecumnieku novada Zumbas un Hip-Hop grupām,kas priecēja gan dalībniekus,gan skatītājus ar saviem  priekšnnesumiem visas fināldienas garumā!

Vairāk par Nacionālo līgu 1 lasiet šeit: