SK “Jēkabpils Lūši” Latvijas čempionāta pusfinālu sāk ar uzvaru

Pirmajā „Credit24” meistarlīgas Latvijas čempionāta pusfināla spēlē starp SK “Jēkabpils Lūši” un Daugavpils Universitāti Jēkabpilī četros setos panākumu svinēja mājinieki. Otrā spēle sērijā 14. martā.

„Credit24” meistarlīgas Latvijas čempionātā šodien Jēkabpilī sākās pusfinālsērija arī starp SK “Jēkabpils Lūši” un Daugavpils Universitāti. “Credit24” meistarlīgas ietvaros šogad abas savstarpējās spēlēs četros setos vinnēja jēkabpilieši. “Lūši” bija pārāki arī Latvijas kausa pusfinālā, kurā izdevās svinēt panākumu piecos setos.

Tāpēc šodienas spēle sākās negaidīti, un 1. sets bija auksta duša mājinieku līdzjutējiem – 25:19 kaimiņu, Daugavpils volejbolistu labā.

Nākamos divus setus samērā pārliecinoši savā labā noslēdza jēkabpilieši, 3. setu ar uzbrukumu pabeidzot Jānim Medenim, bet 4. sets atgādināja virves vilkšanu, kurā brīdi pa brīdim labāk veicās gan vienai, gan otrai pusei. Viesi spēja izvirzīties vadībā ar 21:18, taču pēc nevajadzīgi sasteigta Raimonda Vilmaņa uzbrukuma ar pirmo sitienu jau “lūši” izvirzījās vadībā ar 22:21. Pēc pārtraukuma Arvīds Ribickis netika galā ar Riharda Puķīša servi, un jau 23:21.

Situācija laukumā līdz baltkvēlei nokaisa, kad viesiem tika fiksēta kļūda piespēlē, kas noveda pie 24:22 mājinieku labā. Divām dzeltenajām kartītēm, kas tika parādītas viesiem, sekoja Arvīda Ribicka precīzs uzbrukums, bet punktu vēl vienam setam un arī spēlei uzbrukumā pielika Medenis – 3:1 (-19, 19, 20, 23) “lūšu” labā.

“Grūti pateikt, kāpēc tā notika pirmajā setā. Varbūt paši pareizi nenoskaņojāmies. Varbūt pretiniekiem nedaudz vairāk paveicās. Turpinājām jau labāk,” pēc spēles “sportacentrs.com TV” teica mājinieku saspēles vadītājs Edvīns Skrūders. “šodien nepadevās serve – kam 1. setā, kam visā spēlē. Tāpēc treneris Mārcis Obrumans ieteica pāriet uz planējošo servi tiem, kam nepadevās gremdserve.”

Medenis uzvaru kaldināja ar 20 punktiem, Ērikam Voroņko 16 un Zigurdam Adamovičam 10 punkti (3 bloki). Viesiem 12 punkti (3 bloki) Raimondam Vilmanim, 11 – Mārcim Jirgensonam un 10 (3 bloki) – Oļegam Klopovam.

Nākamā spēle sērijā 14. martā Daugavpilī, kur viegli spēlēt nav nevienam DU pretiniekam. Otrā sērijā turpinājums 13. martā Limbažos, kur OC “Limbaži” uzņems RTU/Robežsardzi.

Vairāk par “Credit24” meistarlīgas Latvijas čempionātu lasiet šeit.