Latvijas izlase spēlēs Eiropas Zelta līgā

Šodien Luksemburgā notikušajā Eiropas Volejbola konfederācijas (EVK) apspriedē nolemts, ka nākamā gada Eiropas līgā Latvijas vīriešu izlase volejbolā startēs Eiropas Zelta līgā.

Šodien Luksemburgā notika EVK tikšanās, kuras laikā tika nospraustas 2019. gada Eiropas līgas norises robežas. Latviju klātienē pārstāvēja EVK viceprezidents Māris Pēkalis un Latvijas Volejbola federācijas (LVF) ģenerālsekretārs Edgars Zaiženijs.

Latvija sākotnēji bija pieteikusies gan Eiropas Sudraba, gan Zelta līgai. Tā kā dažas komandas no dalības Zelta līgā atteicās, Latvijai tika piedāvāts ieņemt vienas no viņām vietu, un šī iespēja tika izmantota. Tādejādi nākamsezon Latvija startēs līgu augstāk.

Eiropas Zelta līgā gan vīriešiem, gan sievietēm piedalīsies pa 12 komandām, bet Sudraba līgā – pa 8 komandām. Zelta līgā komandas būs sadalītas trijās grupās pa četrām komandām, un arī Sudraba līgā izlases grupās būs sadalītas pa četrām. Jau zināmi grupu sastāvi. Latvijai (26. vieta Eiropas rangā) A grupā laikā no 25. maija līdz 15. jūnijam pa divām reizēm būs  jātiekas ar Beļģiju (7.), Slovākiju (14.) un Turciju (15.). B grupā iekļauta Nīderlande, Igaunija, Spānija un Horvātija, kas līdzīgi Latvijai šogad spēlēja Sudraba līgā, izcīnot 1. vietu. C grupā tiksis Somija, Čehija, Ukraina un Baltkrievija (2. vieta 2018. gada ESL). Savukārt finālčetrinieka spēles Zelta līgā vīriešiem notiks 22. un 23. jūnijā.

Eiropas Zelta līgas spēles būs lieliska iespēja Latvijas volejbolistiem iegūt pieredzi cīņās ar spēcīgiem pretiniekiem, kā arī pacīnīties par iespaidīgo balvu fondu. Kopējais naudas balvu fonds četrām līgām ir 1,2 miljoni eiro. No tā Zelta līgai atvēlēti pa 413 tūkstošiem gan vīriešiem, gan sievietēm. Uzvarētājiem tiks 125 tūkstoši, 2. vietai – 80 000 un 3. vietai – 60 000 eiro.

Divas labākās vienības kvalificēsies 2019. gada FIVB Izaicinājuma kausam, kurā tiks noskaidrota viena komanda, kura 2020. gadā spēlēs Volejbola nāciju līgā.

Šogad Eiropas Zelta līgā uzvarēja Igaunija, 2. vietā ierindojās Čehija, bet trešajā – Latvijas pretiniece nākamgad Turcija.