Eiropas kausos uzvar gan Ļvivas, gan Zalcburgas klubi

Piecos setos sezonas pirmajā Eiropas kausu spēlē izdevās uzvarēt gan triju Latvijas volejbolistu pārstāvētajai „PSVBG Salzburg” CEV Izaicinājuma kausā, gan Uģa Krastiņa vadītā Ļvivas „Barkom – Kažaņi”.

Ļvivā CEV kausa 1/32 fināla spēli pret Lozannas volejbolistiem pārliecinoši uzsāka Uģa Krastiņa trenētā „Barkom – Kažaņi” (Ukraina), uzvarot pirmajos divos setos ar 25:16 un 25:21. Abu setu scenārijs bija līdzīgs – pēc līdzīgas spēkošanās seta sākumā vēlāk mājinieki ieslēdza viesiem nesasniedzamus ātrumus.

3. setā notika lūzums, ko sekmēja ukraiņu kluba kapteiņa Jevheņija Kisiļuka gūtais savainojums. Ļvivieši panāca 2:0, 6:1 un 9:4. Šveicieši rezultātu izlīdzināja (13:13), taču mājinieki guva četrus punktus pēc kārtas (18:14), atgūdami drošu vadību. Kad rezultāts bija 19:15 un jau sataustāma bija uzvara trijos setos, traumu guva Kisiļuks, un mājinieku spēle pajuka. Nākamos divus setus jau uzvarēja viesi. Viņi bija vadībā arī izšķirošajā setā ar 4:1, taču Ukrainas klubs atrada spēkus izlīdzināt rezultātu un uzvarēt ar 3:2 (16, 21, -22, -18, 14).

Rezultatīvākais Krastiņa vadītajā komandā ar 17 punktiem bija Oļehs Ševčenko, 16 punkti Jurijam Semeņukam, 12 – Oleksandram Hladenko. Viesu rindās izcilu spēli aizvadīja Adriens, gūstot 28 punktus un uzbrūkot ar 65% precizitāti. 16 punkti Jonasam Kvalenam, 12 – Matiasam Montavonam. Atbildes spēle 14. novembrī Lozannā.

CEV Izaicinājuma kausā Zalcburgā mājinieces „PSVBG Salzburg” volejbolistes kvalifikācijas kārtas pirmajā mačā ilgāku laiku atradās iedzinēju lomā, taču spēja uzvarēt Liberecas “Duklu” gan 4. seta galotnē, gan izšķirošajā setā – 3:2 (-19, 22, -23, 23, 10). Mājinieču rindās atzīstami darbojās trīs Latvijas spēlētājas. Kopā ar Peidžu Hilu par komandas rezultatīvāko spēlētāju kļuva Annija Āboliņa, gūstot 20 punktus, no tiem 5 – ar bloku un 1 – ar netveramu servi. Komandas kapteine Ingrīda Zauere sakrāja 6 punktus (3 – ar bloku un 1 – ar eisu), bet cēlāja Inese Raciņa tika pie 2 punktiem par neatvairāmām servēm. Pretinieču rindās 21 punktu guva Nikola Pistelakova. Atbildes spēle 13. novembrī Čehijā.