Baltijas kausā Latvijas juniori uzvar Somiju

Baltijas kausa izcīņas otrajā sacensību dienā Pērnavā Latvijas izlases spēlēja ar Somiju. Uzvara trijos setos tika Gunta Atara vadītajai Latvijas junioru izlasei, bet tikai piecos setos pretinieču pārākumu atzina Andreja Odinokova kūrētā Latvijas U-17 meiteņu izlase.

Otrajā spēļu dienā Baltijas kausa izcīņā volejbolā tikās Latvijas – Somijas un Lietuvas – Igaunijas izlases. Latvijai izdevās izcīnīt vienu uzvaru.

To izcīnīja U-18 puišu izlase Gunta Atara vadībā. Panākums tika sasniegts ar rezultātu 3:0 (22, 22, 22). Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 14 punktiem šoreiz bija Renārs Pauls Jansons, 13 punkti – Kristeram Dardzānam. Somiem četri volejbolisti sakrāja pa 6 punktiem. Latvieši pretiniekus pārspēja uzbrukumā un blokā. Sekmīgs bija 41% Latvijas izlases volejbolistu uzbrukuma sitienu, kamēr somiem tikai 23% no uzbrukumiem nonāca līdz grīdai. Blokā latvieši guva 11 punktus, bet somi – piecus.

Andreja Odinokova vadītā U-17 meiteņu izlase pēc diviem zaudētiem setiem spēja rezultātu izlīdzināt un tikai piektā seta pašās beigās piekāpās somietēm ar 2:3 (-20, -22, 22, 18, -14). Tāpat kā vakar galvenā punktu guvēja Latvijai bija Kristīne Kramēna ar 22 punktiem. Katrīnai Krustkalnei 16 un Alisei Kjasilei otro dienu pēc kārtas – 11 punkti. Somijas izlasei 18 punktus sakrāja Sanni Rantonena. Līdzīgā spēlē arī statistikas rādītāji bija līdzīgi. Latvijas komandai nospiedošs pārsvars blokā (18 punkti pret pieciem), taču uzvara tika somietēm.

Trijos setos zaudēja Latvijas tikko saformētās U-16 puišu un U-15 meiteņu izlases. U-16 puišu izlase somiem piekāpās ar 0:3 (-17, -18, -18). Latviešiem 8 punkti Raivim Oigusam, 7 – Leo Catlakšam, bet pretinieku rindās pa 10 punktiem guva Maki-Valtari Niko un Lindkvists Veika. Somi labāk tika galā ar servju uzņemšanu un labāk servēja (7 punkti pret 1), bet latvieši labāk bloķēja (9 pret 3).

Arī meiteņu U-15 valstsvienība Somijai piekāpās trijos setos, setos sakrājot 14, 13 un 20 punktus. Latvijai pa 5 punktiem Anna Cepurīte un Laine Lauska, kamēr uzvarētāju rindās 10 punkti – Ellai Korhonenai.

Turnīra pēdējā dienā rīt tiksies Latvija – Lietuva un Somija – Igaunija.

Vairāk par Latvijas jauniešu izlasēm lasiet šeit.