Pērnavā jauniešu izlases cīnīsies par Baltijas kausu

Piektdien, sestdien un svētdien Pērnavā izlašu sezonu ar cīņu par Baltijas kausu atklās četru valstu jauniešu izlases. Puišiem tās būs U-18 un U-16 valstsvienības, meitenēm – U-17 un U-15 izlases.

Gunta Atara vadītā U-18 izlase un Andreja Odinokova kūrētā U-17 valstsvienība Baltijas kausā startēja jau pagājušogad, bet šogad dibinātajām U-16 puišu un U-15 meiteņu izlasēm šīs būs pirmās oficiālās spēles.

U-16 puišu izlasi vada Edgars Savickis, kurš četru dienu treniņnometni rīkoja Daugavpilī. No 16 kandidātiem palikuši 12, kuri dosies uz savām pirmajām sacensībām valstsvienības rindās. „Bija konkurence 4. zonas spēlētājiem, no kuriem izvēlējāmies četrus puišus. Tas nenozīmē, ka nākamreiz izlasē nebūs kāds cits,” par gatavošanos stāsta Savickis. „Kāda ir izlase, drīs redzēsim, jo viena lieta ir – parādīt sevi treniņā, otra – aplicināt sevi lielā zālē, kur pretiniekos ir Somija, Igaunija...

Ir skaidrība ar cēlājiem un libero, pārējie var viens otru aizvietot praktiski visās atlikušajās pozīcijās. Tas priecē.

Nav noslēpums, ka mājinieki pirmo spēli liek pret tuvākajiem konkurentiem. Igaunijas volejbols mums ir labi pazīstams, kaut arī šo izlasi neesmu redzējis. Ceru, ka komanda laukumā demonstrēs to, ko pratām treniņā.”

2004./2005. gada meiteņu izlase kopš pirmdienas pusdienlaika pulcējusies Murjāņos, kur Ilmāra Pūliņa vadībā aizvadījusi trīs treniņus dienā. Arī šai izlasei tas būs pirmais uzmetums, jo sporta skolu ieteiktās meitenes Pūliņš redzēja vien pirms mēneša, un lielāko daļu Latvijas labāko spēlētāju klātienē būs iespējams ieraudzīt vien pēc divām nedēļām Rīgā, kur notiks Latvijas čempionāta fināls šajā grupā.

„Pirms braukšanas uz Pērnavu būsim aizvadījuši deviņus treniņus. Pastiprināti esam strādājuši pie serves, servju uzņemšanas un citiem svarīgajiem elementiem, bet trīs dienas trenējam komandas spēli,” par saspringto gatavošanās grafiku stāsta izlases galvenais treneris Ilmārs Pūliņš. „Izlase ir veidošanas stadijā, un šobrīd tai veselības dēļ nevar palīdzēt dažas talantīgas meitenes. Spēlētājas vēl ir jāvērtē, bet uzbrucēju vidū esam atraduši jaunu cēlāju. Daudzi posteņi ir ļoti „zaļi”, bet perspektīvi.”

Meiteņu spējas palīdzēs atklāt arī turnīrs Pērnavā: „Cīnīsimies par katru punktu, taču izlasi līdz galam varam izveidot gada laikā.” Spēcīga solās būt mājinieču izlase, kura veidota uz „Selver” bāzes.

U-18 puišu izlase „trīs dienas ir pastrādājusi varbūt ne tik intensīvi, bet produktīvi,” saka galvenais treneris Guntis Atars. „Galvenais akcents tika likts uz saspēli. Skatījāmies, kāds būtu vislabākais pamatsešinieks. Šoreiz no 13 kandidātiem mājās paliks pirmā tempa spēlētājs Atis Krebss, jo „pusītes” tomēr var izmantot daudzveidīgāk. Tāpēc šoreiz ņemam līdzi trīs pirmā un četrus – otrā tempa uzbrucējus, dodot iespēju Gustavam Freimanim, kurš pa gadu ir krietni progresējis. Savukārt Renāru Paulu Jansonu šoreiz mēģināsim arī servju uzņemšanā. Treniņā viņš ar saviem pienākumiem tika galā labi.

Lielākoties kandidāti vairāk vai mazāk ir lielo komandu paspārnē Baltijas līgā Rīgas, Jēkabpils un Limbažu komandu sastāvā un ir konkurētspējīgi savā starpā. Konkurence komandā ir liela, un maiņu iespējas ir plašas, tā kā reizēm ir krietni jāpalauza galva, kuru laist laukumā. Visi ir veseli, un ceturtdienas vakars puišiem ir brīvs. Ar igauņiem spēlējām pirms gada, ar somiem – pārbaudes spēlēs pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra. Tāpēc par Pērnavu daudz nedomājam, jo galvenais ir – nospēlēt savu spēli.”

Savādāk ir ar U-17 meiteņu izlasi, jo laikam trenerus nesapratīs, ja pēc uzvaras Baltijas kausā pagājušajā gadā viņi šogad teiktu, ka nebrauc uzvarēt. „Šogad plāni nemainās,” smaida izlases galvenais treneris Andrejs Odinokovs. „Treniņnometni kopš pirmdienas esam aizvadījuši Mālpilī, kā arī uzspēlējuši divas pārbaudes spēles ar 2000. gada Rīgas izlasi. Diemžēl mājās paaugstinātas temperatūras dēļ būs jāpaliek Agnesei Romanovskai. Joprojām labāku gribētu servju uzņemšanu... Cīnāmies un risinām šo problēmu, lai arī libero šajā spēles elementā nav tik stabilas.”

Piektdien tiekas Latvija – Igaunija un Lietuva – Somija, sestdien – Latvija – Somija un Lietuva – Igaunija un turnīra pēdējā dienā svētdien – Somija – Igaunija un Latvija – Lietuva. Atkārtot pagājušā gada panākumu, kad savās mājās latvieši ieguva visus četrus kausus, būs grūti, jo šoreiz klāt nākuši somi.

Vairāk par Latvijas jauniešu izlasēm lasiet šeit.