RTU/”Robežsardze” aptur daugavpiliešus un saglabā vadību

„Credit24” meistarlīgā RTU/”Robežsardze” pabeidza Daugavpils Universitātes trīs uzvaru sēriju, bet „Jēkabpils lūši” uzvarēja Jelgavā.

Droši vien tos, kuri teiktu, ka ceturtajā kārtā tikās „Credit24” meistarlīgas līderi RTU/”Robežsardze” un DU, var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem. Un tomēr tieši divu līgas līdervienību mačā noskaidrojās, kura Latvijas komanda saglabās līderpozīcijas. Iespēju saglabāt līderpozīcijas izmantoja Latvijas vicečempioni RTU/”Robežsardze”, kas savā laukumā ar uzvarēja ar 3:1 (-21, 19, 22, 22). Otrajā setā viesi bija vadībā ar 17:9, un arī divos pārējos DU zaudētajos setos cīņas liktenis izšķīrās seta galotnē. Mājiniekiem šoreiz rezultatīvākais ar 17 gūtajiem punktiem bija Gatis Garklāvs, 16 punkti Armandam Āboliņam un 11 – aleksandram Avdejevam. Viesu rindās ar 12 punktiem izcēlās Sergejs Ivanovs, 10 punkti Mārcim Jirgensonam.

Otrā divu Latvijas klubu cīņā „Biolars”/Jelgava savā laukumā ar 1:3 (-19, -20, 31, -15) piekāpās Latvijas čempioniem „Jēkabpils lūšiem”. Mājiniekiem par rezultatīvāko spēlētāju ar 14 gūtajiem punktiem kļuva Aivis Āboliņš, pa 11 punktiem Aigaram Sniedzānam un Kārlim Paulam Levinskim, bet 9 – Pēterim Aukmanim. Viesiem jau kārtējo rezultatīvo spēli aizvadīja Jānis Medenis, gūstot 20 punktus (5 no tiem – ar bloku). Ēriks Voroņko guva 13 punktus, Vladislavs Blumbergs – 8 punktus.

Ar negaidītiem rezultātiem beidzās divas Igaunijas komandu tikšanās. Līgas čempione „Saaremaa” VK cieta jau otro zaudējumu, šoreiz savās mājās ar 1:3 () pret Avo Kēla vadīto „Parnu” VK. Sāmsaliešiem cēlājs Artis Caics guva 3 punktus, bet Pērnavas komandas rindās 5 punkti Tomam Švanam. Atvars Ozoliņš nespēlēja.

Arī otrā spēlē sensācija. Pirmo zaudējumu sāmsaliešiem sagādājusī „BIGBANK”/Tartu savā laukumā ar 1:3 (-22, 18, -14, -20) zaudēja „Selver Tallinn” jauniešiem.

Pēc divām nedēļas nogalēm joprojām sen neredzēta aina – pirmajā vietā ar 12 punktiem 4 spēlēs RTU/”Robežsardze”. Arī 2. un 3. vietu ieņem Latvijas klubi – pa 8 punktiem ir DU un „Jēkabpils lūšiem”. Un tikai pēc viņiem ar 6 punktiem nāk labākās Igaunijas komandas – „BIGBANK”/Tartu (3 spēles), „Saaremaa” VK (4 spēles) un „Selver Tallinn”.

Nākamās cīņas Latvijas volejbolistiem 18. oktobrī, kad OC „Limbaži”/MSĢ viesos spēlēs ar TalTech.

Vairāk par „Credit24” meistarlīgu lasiet šeit.