Annija Āboliņa – trešā Latvijas spēlētāja Austrijā

Pēc Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra Latvijas izlases rindās Zalcburgas (Austrija) komandai “PSV VG Salzburg” pievienojusies arī Annija Āboliņa.

Annija Āboliņa ir trešā Latvijas spēlētāja, kas šo sezonu aizvadīs Mocarta dzimtenē Zalcburgā. Jau iepriekšējā sezonā tur spēlēja Ingrīda Zauere, septembra sākumā komandai pievienojās Inese Raciņa, un nu jau trīs nedēļas sevi par zalcburgieti sauc Annija Āboliņa.

„Tas bija pavisam negaidīts pagrieziens, jo pēdējos četrus gadus studēju ASV,” par savu nokļūšanu Austrijā stāsta Āboliņa. „Pēc atgriešanās no ASV vēl īsti nezināju, ko tālāk darīšu. Jūnijā atgriezos no ASV un iesaistījos izlases treniņos. Tur saņēmu piedāvājumu caur valstsvienības galveno treneri Ingunu Minusu. Bija arī citi piedāvājumi, ko sagādāja Inguna, taču Zalcburgā es varu turpināt mācīties un spēlēt volejbolu.”

Austrijā Annija ir jau piekto nedēļu. Klubs uzsvaru liek tieši uz volejbola spēlēšanas apvienošanu ar studijām, piedāvājot spēlētājām studijas bakalaura vai maģistra programmā, kā arī nodrošina spēlētājām jumtu virs galvas un maksā stipendiju. Ja ir vēlēšanās piepelnīties un atliek brīvs laiks, spēlētājas ir laipni gaidītas vietējā rūpnīcā ar skanīgu nosaukumu „Porsche”.

„Šajā semestrī izdomāšu, ko gribētu studēt. Atšķirībā no bakalaura studijām maģistros der arī angļu valoda. Tomēr lekcijas vienalga notiek vāciski. Pieteicos uz vācu valodas kursiem, un rīt (saruna notika trešdien. – LVF Preses dienests) man būs pirmā vācu valodas nodarbība. Nākamnedēļ jau sāksies mācības.” Mācību sistēma gan krietni atšķiras no ASV, kur Āboliņa ieguva bakalaura grādu biznesa mārketingā. Šeit novirziens saucas „Ekonomika un tiesības”, taču atšķirībā no ASV, kur bija liela izvēles brīvība zinību apguvē, šeit soli pa solim jāabsolvē noteikti priekšmeti.

Pirmie iespaidi par Zalcburgu Annijai ir labi: „Pirmais mēnesis ļoti patīk. Skola vēl nav sākusies. Neko nevarēja nokavēt. Paceļojām ar tām komandas biedrenēm, kam kalni ir jaunums, apkārt, papriecājāmies par dabu. Komandā iedzīvojos nedēļas laikā. Meitenes ir draudzīgas un atvērtas. Visas ir gatavas strādāt kopīga mērķa labā.”

Pirms sezonas bijis gana daudz pārbaudes spēļu. „Tajās galvenokārt mēģinājām saprast, kas ko var, mazāk skatoties uz rezultātiem. Esmu ņemta kā „diagonāle”, bet vajadzības gadījumā varu spēlēt arī kā „pusīte”. Treniņos joprojām ir jāuzņem arī serves, tā kā tas neaizmirsīsies.

Treniņi gan notiek vāciski. Tāpēc saprotu tikpat daudz, cik abas amerikānietes. Galvenais treneris treniņus vada tikai vācu valodā, bet viņa palīgs – arī angliski. Pašām jāizvēlas, kam stāvēt blakus, lai varētu pārtulkot, jo spēlētājas visas labi runā angliski.”

29. septembrī komanda aizvadīja pirmo spēli Austrijas čempionātā, kurā piedalās 10 komandas. Savā laukumā ar 3:0 (24,12,20) tika apspēlēta „ATSV Klagenfurt”. Par mača rezultatīvāko spēlētāju ar 20 gūtajiem punktiem kļuva Āboliņa, komandas kapteinei Zauerei 9 punkti, bet komandas ansambli diriģējusī cēlāja Inese Raciņa sakrāja 3 punktus.

Pārbaudes spēlēs izskatījies, ka Zalcburga varētu arī uzvarēt čempionātā. Vairāk par šīm izredzēm varēs spriest jau rīt, 6. oktobrī, kad otrā spēle, šoreiz – izbraukumā, būs ar „SG VBV Trofaiach/WSV Eisenerz”, kas pirmajā mačā arī svinēja uzvaru. Viesos.

Bonuss latvietēm šosezon būs vismaz divas spēles Eiropas kausos. Komandai piešķirts speciālais ielūgums CEV Izaicinājuma kausā. Kvalifikācijas turnīra 2. kārtā pretiniekos ielozēta Liberecas „Duklu”. Pirmā spēle – pēc mēneša, 7. novembrī savā laukumā.