Terēze Hrapāne spēlē Francijā

Pēc sekmīgās spēles Latvijas izlasē profesionālas volejbolistes līgumu Francijā noslēgusi Daugavpils volejbola audzēkne Terēze Hrapāne.

Francijas pēc spēka otrajā līgā šosezon spēlēs Latvijas valstsvienības pamatsastāva spēlētāja Terēze Hrapāne. Jau vairāk nekā trīs nedēļas viņa ir Francijā, un aizvadīta arī pirmā čempionāta spēle, kurā „C S M Clamart” ar 3:0 (16, 23, 17) pārspēja „Union Sportive de Villejuif”.

„Nākotni redzu volejbolā. Gribēju spert soli augšup. Tāpēc atradu aģentu,” saka Terēze Hrapāne. „Man bija vairāki piedāvājumi. Uz Beļģiju netiku. Palika Francijas un Šveices varianti. Aģents teica, ka nākotnei labāk ir Francija. Tas bija labākais piedāvājums, un savu pirmo gadu ārzemēs pavadīšu Francijā.”

Terēze dzīvo Parīzes priekšpilsētā, un līdz centram ar metro ir vien 15 minūtes. „Esmu piedalījusies jau divos pārbaudes turnīros (saruna notika vēl pirms Francijas čempionāta sākuma). Ierados 31. augustā, nākamajās dienās jau bija pirmās pārbaudes spēles. Visas četras uzvarējām. Pēc nedēļas – pārbaudes turnīrs nedēļas nogalē, kur triju dienu sacensībās bijām otrās no sešām mūsu līgas komandām.”

Pagaidām dots uzdevums – iekļūt izslēgšanas spēlēs, kurās jācīnās par tikšanu pēc iespējas tālāk. Gan Klamartas, gan citās komandās ir daudz bijušo spēcīgākās līgas spēlētāju, gan arī ārzemnieces. Arī Klamartā tā ir, un Terēze kopā ar Bulgārijas diagonālo spēlētāju Deu Slavovu pārstāv „ārzemju leģionu”.

„Treneris skatās, ko varu izdarīt, kā trenējos. Sastāvs ir spēcīgs, un man tā ir laba pieredze. Ļoti patīk treneri. Galvenais treneris (Fransuā Ksavjē Garnons) atbild par taktiku un cēlājiem, bet otrais treneris Pjērs Gijemo, kurš pats ir bijis trešās zonas spēlētājs, – par bloku. Man viņa padomi ir vērtīgi.”

Līgums noslēgts uz desmit mēnešiem, un šobrīd Hrapāne var uzskatīt sevi par vienīgo profesionāli Latvijas sieviešu volejbolistu vidū. Treneri un komandas biedrenes runā angliski, tāpat – fizioterapeits. Tāpēc treniņos viss ir saprotams. Savukārt pa logu redzu Eifeļa torni, kurš naktī mirdz.”