Volejbolistes turnīru beidz ar uzvaru

Pirmsssezonas pārbaudes turnīru Zalcburgā ar uzvaru pār “ UVC Graz” svētdien pabeidza Ingunas Minusas trenētā Latvijas sieviešu izlase.

Pēdējā spēle pirmssezonas turnīrā Zalcburgā Latvijas izlasei svētdien bija ar turnīra pastarītēm no Grācas, kuras ir pašreizējās Austrijas čempiones. Viņām vairākas spēlētājas ir savainotas, bet vēl dažas spēlētājas vēl nav atgriezušās komandā no atpūtas pēc dalības Austrijas valstsvienībā. Tāpēc „UVC Graz” turnīrā piedzīvoja trīs zaudējumus, arī pret Latvijas izlasi ar 0:4 (-12, -19, -17, -19), un ieņēma pēdējo vietu.

„Šodien pretinieces bija vājākas nekā vakar,” par pēdējo spēli pastāstīja valstsvienības galvenā trenere Inguna Minusa. „Šīs vasaras pēdējā spēlē pielikām klāt uzbrukumus no 2. līnijas – no 1. zonas un paipu. Uzdevums šodien bija – brīdī, kad bumba ir pie cēlājas, būt gatavām uzbrukumam četrām spēlētājām. Šodien tas parādījās ne tikai brīžos pēc aizsardzības, bet arī pēc serves uzņemšanas. To vērtēju pozitīvi. Atkārtojām uzbrukumu daudzveidību no 1. līnijas, lai pretiniecēm apgrūtinātu spēli blokā. Izdevās, taču šodien to atļāva pretinieks.”

Turnīrs devis trenerei neatsveramas zināšanas par to, kuras meitenes ir gatavas ātri mācīties un apgūt informāciju, kuras izprot tempu. „Šajā braucienā vispār daudz ko ieraudzīju no citas puses,” nenovērtējamo pieredzi uzsver Minusa. „Iepriekš jau bija izveidojušies savi stereotipi par to vai citu spēlētāju, kas tagad tika lauzti. Zinu vairāk, kā meitenes uztver lietas. Visa turnīra laikā brīvi variēju sastāvu, mainīju pozīcijas, devu meitenēm uzdevumus. Un meitenes parādīja sevi no labākās puses. Šis nebija izlases pamatsastāvs, taču es guvu pārliecību, ka varu viņām laukumā uzticēties.”

Turnīra pēdējā spēlē mājinieces „PSVBG Salzburg” ar 2:3 zaudēja Vācijas „Allgäustrom Volleys Sonthofen”. Trīs komandas sakrāja pa divām uzvarām, bet zaudējums mājiniecēm neliedza kļūt par turnīra uzvarētājām. Otrā vieta – Latvijas izlasei, trešā – Zonthofenas komandai.

Latviju turnīrā pārstāv: Anna Embrekte, Kristīne Iskorastenko, Alise Elizabete Pastare, Elza Smilškalne, Monta Strazdiņa (visas – RSU/MVS), Kristīne Dzierkale, Linda Liniņa (VK “Jelgava”), Irbe Andike Lazda, Marta Kamēlija Levinska (abas – RVS), Elvita Dolotova (LU) un Sanda Ragozina (SK “Babīte”).